Napiszcie mi jak to obliczyć.O ile procent zmniejszył się opad pyłu w 1998 roku w porównaniu z rokiem 1995.Opad pyłu w 1998 roku wynosi 95 g,a w 1995 roku wynosił 110 g.
Chciałam zapytać czy ktoś wie może które z niżej wymienionych zwierząt otrzymuje z pokarmem najmniejszą ilość energi ?
a)larwa kornika b) dzięcioł c) jastrząb d) lis
I jeszcze to : które z niżej wymienionych organizmów kumulują w swoim ciele jak najwięcej skażeń chemicznych pobranych ze środowiska
a) rośliny
b)konsumenci 1 rzędu
c)konsumenci 2 rzędu
d)konsumenci 4 rzędu
Zadanie 2- larwa kornika, bo odżywia się pokarmem roślinnym (najmniej energetyczny)
Zadanie 3- konsumenci IV rzędku, gdyż zbierają skażenia ze wszystkich ogniw łańcucha.
Rocznik 1990 powinien takie rzeczy wiedzieć, bo to podstawy
_________________ “Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach