| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Liceum a technikum
Autor Wiadomość
Aneta65 Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Dołączyła: 03 Maj 2005
Posty: 56
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pon 24 Paź, 2005 19:04   Liceum a technikum Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czym się różni liceum od technikum (prócz tego ze liceum jest krótsze i nie ma się po nim zawodu) Co jest lepsze i gdzie warto pójść jesli planuje się w przyszlości studia??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 24 Paź, 2005 19:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jest roznica i to znaczna, jezeli masz zamiar skonczyc nauke po szkole sredniej idz lepiej do technikum, jezeli masz zamiar lepiej przygotowac sie do matury i studiow wybierz liceum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aneta65 Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Dołączyła: 03 Maj 2005
Posty: 56
PostWysłany: Pon 24 Paź, 2005 19:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dzięki...czy wy też jesteście tego zdania ze trudno znaleść swój profil w liceum? Np u mnie w miejscowości w najlepszym liceum o najwyższym poziomie są takie profile: mat-info, mat-fiz, bio-chem, mat-geo, humanistyka.....Nic mi nie pasuje-jestem dość dobrą oczennicą (mialam średnią 4.5) Czy myślicie ze powinnam pójść na mat-geo? Boje sie matmy bo u nas mam wymagającą nauczycielke i jakimść cudem sie na 4 wyrabiam.....czy dam sobie rade? ( z gegry mam zawsze 5)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Pon 24 Paź, 2005 19:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie kieruj sie ocenami one nei zawsze sa faktycznym odzwierciedleniem wiedzy
Zastanow sie nad tym co Cie interesuje co chcialabys kiedys robic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 24 Paź, 2005 19:54   

nie masz kobieto poprostu ogolniaka? takie zwyklego, z ogolnym profilem.
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 24 Paź, 2005 19:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no wlasnie, pomysl czy cie ta geografia interesuje, czy z matma dasz sobie rade, moze lepiej pojsc do troszke slabszego liceum i wiecej sie pouczyc, ale na profil ktory bedzie cie interesowal, a nie na sile do dobrego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 26 Paź, 2005 20:10   

Ja tam uważam, że nie ma ani lepszych, ani gorszych szkół. Wszystko zależy od ucznia. Jeśli mu zależy - będzie umiał tyle samo w "słabszym" ile by umiał będąc z "lepszym".
Natomiast co do profili - tak jak ktoś pisał, najlepszy dla osób niezdecydowanych jest ogólny, bez rozszerzonych przedmiotów.
Co do mat-geo - musisz być bardzo dobra z matmy (z resztą idąc na każy matemtyczno-x musisz być dobra), co nie znaczy, że masz mieć 6... bo czasem Ci mający 6 umieją mniej (nie rozumują logicznie, nie umieją zastosować wzorów - wykute na blache) niż Ci z 3 i 4... ;P
Powrót do góry
Sebo Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 380
PostWysłany: Sro 26 Paź, 2005 20:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiesz może w starym systemie nie było takiej różnicy między technikum, a liceum może poza tym, że w technikum nie trzeba było zdawać języka ja osobiście poszedłem do technikum skończyłem mam niby jakiś zawód Technik Ekonomista, bez większych problemów zdałem mature i studiuje plusem technikum było to, że wiele osób po mojej szkole dostało prace w Zusie albo biurze rachunkowym i zaocznie studiują, a jak jest teraz?? z tego co wiem to mature straszine ciężko zdać po technikum i to już nie jest to samo co kiedyś

_________________
I love my sweet heart
....zamknięty cały świat w króciutkim słowie "MY"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6345828
Nik_Nitro Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 4
PostWysłany: Sro 26 Paź, 2005 22:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty_girl napisał/a:
jest roznica i to znaczna, jezeli masz zamiar skonczyc nauke po szkole sredniej idz lepiej do technikum, jezeli masz zamiar lepiej przygotowac sie do matury i studiow wybierz liceum.


Ale [cenzura] piszesz dziewczyno, ze niby w liceum Cie lepiej do matury przygotują ??? Sam chodzilem do technikum elektronicznego pare lat temu i z tego co pamietam to wlasnie uczniowie liceum mieli latwiejsza mature (technikum i liceum profil mat-fiz mialo trudniejsza maturke a reszta czyli inne profile i liceum zawodowe mialo mniej dzialów materialu do opanowania na mautre - mowie ciagle o starej maturze nie orientuje sie w nowej) - co z tego wynika trudniejsza matura latwiej na wstepnym na studia.Ja przygotowany na studia bylem b dobrze od razu dostalem sie na politechnike slaska na informe gdzie naprawde bylo sporo kandydatow na 1 miejsce i jestem aktualnie na 4 roku .
Pozatym sa 2 aspekty w ktorych wedlug mnie wygrywa technikom
1) Jesli nie poradzisz sobie na studiach i zrezygnujesz - wiem ze kazdy mowi a tam dam rade , pojde na dziadostwo niepubliczne , zaplace bedzie jakos itp ale naprawde to jest inaczej i wielu rezygnuje bo poprostu nie daje rady (nie mowie ze i ty nie dasz , zycze Ci jak najlepiej ) . Wtedy zawsze masz ten zawod i praca jako taka sie znajdze po np LO nie masz nic , znam osoby z LO ktore pracuja jako sprzataczki w szkole .
2) Sama wiesz jak jest obecnie w polsce z bezrobociem , mysle ze za pare lat sytuacja bedzie lepsza przynajmniej jesli chodzi o miejsca pracy (bo zarobki beda dalej marne tu szybkiego orzywienia nie przewiduje Smile ) Pochodzisz rok dluzej do szkoly a jak skaczysz studia bedziesz juz miec jakas perspektywe nie tak jak teraz ze 20% bezrobocia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebo Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 380
PostWysłany: Czw 27 Paź, 2005 06:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

człowieku widze nie znasz dzisiejszych realji napisałem , że kiedyś nie było takiej różnicy i technikum nawet było lepsze ale teraz przy nowej maturze to nie jest przpypadek, że jakieś 80 uczniów z technikum nie zdało matury jak byś czytał wszystkie posty i miał trochę oleju w głowie to byś nie pisał takich rzeczy i dziewczyna ma w 100 procentach racje

_________________
I love my sweet heart
....zamknięty cały świat w króciutkim słowie "MY"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6345828
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 27 Paź, 2005 06:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to ze w liceach profilowanych zdalo 30% osob mowi samoza siebie, i to ze bylo liceum profilowane w ktorym ani jedna osoba nie zdala tez.. moze szkola szkole nie rowna, ale w liceach zazwyczaj lepiej przygotowuja, a matury nowej uczniow technikum nie bylo wiec nie mow o czyms o czym nie moze nikt wiedziec..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joker Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 15
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Pią 28 Paź, 2005 20:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o Liceum to spoko jesli nie to inaczej mozemy sadzic poniewaz paradoksalnie technikum to sprawa i innym priorytecie absolutnie nie porownywalna do liceeum. wiec prosze nie porownywac liceum z technikum. ok?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaleniec Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 798
PostWysłany: Sob 29 Paź, 2005 13:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie weim jak w innych miastach, ale u mnie do technikum czy zawodówek idą delikatnie mówiąc "niezbyt-dobrzy-uczniowie" Razz a faktycznie po technikum zdać teraz bardoz ciezko, bo jest o wiele nzisyz poziom niz w liceum, a matura identyczna.. wiec w moim miescie o wiele bardziej sie oplaca isc do liceum.

_________________
bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

H. Poświatowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebo Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 380
PostWysłany: Nie 30 Paź, 2005 06:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaleniec napisał/a:
nie weim jak w innych miastach, ale u mnie do technikum czy zawodówek idą delikatnie mówiąc "niezbyt-dobrzy-uczniowie" Razz a faktycznie po technikum zdać teraz bardoz ciezko, bo jest o wiele nzisyz poziom niz w liceum, a matura identyczna.. wiec w moim miescie o wiele bardziej sie oplaca isc do liceum.

wiesz to zależy do jakiego Technikum idą np. do budowlanego to idą nie zamądrzy, a do Ekonomicznego raczej Ci lepsi:) wiesz u mnie mature zadło 30 osób na 31 jedna miała poprawke z ustnego więc wszscy zdali, a skończyłem Technikum Ekonomiczne, ale to było kiedyś z tego co wiem to w Technikach teraz rzeczywiście jest dużo niższy poziom i ciężko zdać

_________________
I love my sweet heart
....zamknięty cały świat w króciutkim słowie "MY"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6345828
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 30 Paź, 2005 07:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

teraz to przyjmuja kazdgo i i tak maja miejsca <lol>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |