| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Edukacja Seksualna w Polsce
Autor Wiadomość
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Nie 26 Mar, 2006 19:05   Edukacja Seksualna w Polsce Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie dość, że spóźniona, to jeszcze kuleje, a uczniowie niejednokrotnie posiadają wiedzę znacznie przewyższającą nauczycieli. Czym taki stan rzeczy jest spowodowany i czy są nadzieję na jego poprawę?!

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 26 Mar, 2006 19:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy są nadzieje na poprawę? Jak dla mnie to w domu powinni rodzice uczyć wychowania seksualnego - w odpowiednim momencie i w odpowiedni sposób. Jeśli od rodziców zaczyna się uczyć tematu "tabu" - czyli faktu, że o seksie się nie rozmawia, a jak widzi się całującą parę to trzeba zamknąć oczy, no to przepraszam - co ma szkoła do tego?

W domu trzeba się uczyć o seksie... Nie od tego szkoła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mroczny_jogurt Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 29 Maj 2005
Posty: 317
PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 06:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Prawda, i nie- nie zmieni sie. Nasi nowi rzadzacy na to nie pozowla, Skoro uwazaja iz dla mlodziezy gorszace tresci to np idee pacyfistyczne i ekologiczne to gdzie w tym wszystkim miejsce na swiadomosc seksualna? Nigdzie... I tak jak przedmowca- od uswiadamiania i rozmawiania o seksie sa rodzice i ja jestem wdzieczna i szczesliwa swoim, ze tak wlasnie postapili i ze zrobili to tak wczesnie- mialam moze z 7lat. Wyrobili mi (ja sama po czesci tez) [cenzura] wizerunek na seks i jest mi z tym dobrze.

_________________
[a href="http://www.mmj.pl/~zuz/hahahahahhahha.gif"][img src="http://www.mmj.pl/~zuz/mniejszy.gif"][/a]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2740642
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 07:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ci to juz biora sie za cenzurowanie gazet, moze to i dobrze z jednej, w koncu w wiekszosci tych prawie nic madrego nie ma, ale jednak ktos to czyta, i nie powinno byc zabronione,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 08:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się - edukacja seksualna u mnie również była kwestią rodziców - u mnie zawsze panował w domu "ludzki", wrecz "luźny" stosunek do seksu...

Jednak faktycznie wydaje mi się, że Edukacja Seksualna, bardziej już konkretna powinna pojawiać się w szkołach, tak jak to się dzieje np. w Skandynawii... Sami widzimy ile centralnie głupich tematów i tekstów pojawia się na tym forum... Typu "Czy dziewczyna masturbując się szczotką do włosów może przebić błonę dziewiczą?!" biggrin biggrin biggrin

PS. Ale to jeszcze nic - na jednym forum kilka miechów temu spotkałem się z pytaniem "Czy w spermie wydostającej się z penisa podczas masturbacji znajdują się plemniki?!" - Czy jakoś tak - w każdym razie takiego pytania na tym forum jeszcze nie było... biggrin

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 08:54   

Nigdy wczesniej nie slyszalem o edukacji seksualnej w naszym kraju.
Powrót do góry
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 10:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fakt, faktem, ale jak się nie mylę to przedmioty typu WDŻWR mają nam taką edukację zastąpić...

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 14:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja niestety w domu miałem temat tabu - może nie było aż tak źle, ale kiedy rodzice rzucili mi lekturą pt: Wychowanie seksualne, to było nieco za późno - po prostu już wiedziałem, co miałem wiedzieć, a sama książka dostarczyła mi niewiele informacji.

Co to były za czasy, kiedy w szkole po kątach rozmawiało się co to łechtaczka, jak wygląda seks... Szkoda że moi rodzice uważali że ja jeszcze nie wiem jak się dzieci rodzą. Pomijam już ich podejście do masturbacji jako do "choroby", z którą trza do psychologa.


Na szczęście na wychowaniu seksualnym, jak już gdzieś wspominałem trafił mi się nauczyciel, który wyjaśnił to co trzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 15:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Edukacji w szkołach nigdy nie było. ;P A jeżeli była... to eee... jakieś durne zajęcia z niczego... ?
Ja z moją rodzicielką na etapie liceum gadałam o wszystkim. Teraz już nie ma tabu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 16:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri - współczuć pozostaje...

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 17:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Yarpen - Za współczucie dziękuję, ale właściwie nie ma czego - wszystko ma swoje plusy i minusy, ja tam nawet jakieś plusy takiej sytuacji widzę, chociaż mimo wszystko więcej jest minusów.

PS: Szczególnie te "minusy" widać jak w jakimś filmie zaczynają się gzić. Moi rodzice mają bardzo nietęgie miny... Żenujące...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 27 Mar, 2006 18:00   

moi tez o to nie dbali i chwala im za to, dowiadywanie sie o seksie na podworku ma swoj klimat haha
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 28 Mar, 2006 11:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jescze zalezy co na tym podworku mowia, bo chyba nie zawsze moze to na dobre wyjsc. [/center]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Wto 28 Mar, 2006 11:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Otóż to nasty... To co Ci koledzy na podwórku powiedzą nie zawsze jest pewnym źródłem informacji... GDzieś słyszałem nawet, że "dziewica nie może zajść w ciążę", itd., więc tak bardzo kolegom bym nie ufał.... biggrin

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 28 Mar, 2006 14:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

<chichocze> Co to były za czasy... Kiedy jeszcze internetu nie miałem, te rozmowy po kątach w szkole "A wiesz że dziewczyny to mają takie miejsce, że jak się je tam pomaca to szału dostają?" - Mój ukochany tekst znajomego : )

Fakt, wbrew pozorom to miało coś w sobie, jakiś taki klimacik : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |