| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Edukacja Seksualna w Polsce
Autor Wiadomość
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Wto 08 Sie, 2006 00:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mietek napisał/a:
Laki napisał/a:
U mnie w panuje luźny stosunek do seksu, niewiem skad to wszytko wiem, ale napewno nie od ojca.

każdy gzi się u was z kim chce? tak zrozumiałem. a edukacji sexualnej w polsce nie ma, bravo pisze głupoty, musimy w tym zakresie błędzić.

Poprostu ojciec nieboi sie ze mna gadac na temat seksu, wiesz cos tam gadamy, ze na basanie pogladalem jakies laski przez dziurke od przymiezalni i pyta sie czy widzielismy wiecie, to tak dla przykladu innych rzeczy niebede pisal Razz


Ostatnio zmieniony przez Laki dnia Wto 08 Sie, 2006 14:21, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
mietek
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 08 Sie, 2006 00:58   

Laki napisał/a:
mietek napisał/a:
Laki napisał/a:
U mnie w panuje luźny stosunek do seksu, niewiem skad to wszytko wiem, ale napewno nie od ojca.

każdy gzi się u was z kim chce? tak zrozumiałem. a edukacji sexualnej w polsce nie ma, bravo pisze głupoty, musimy w tym zakresie błędzić.

Poprostu ojciec nieboi sie ze mna gadac na temat seksu, wiesz cos tam gadamy, ze na basanie pogladalem jakies laski przez dziurke od przymiezalni i pyta sie czy widzielismy cipke, to tak dla przykladu innych rzeczy niebede pisal Razz

Jestes pewien, ze twoj ojciec nie jest pedofilem? bo zachowuje sie podejrzanie.
Powrót do góry
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Wto 08 Sie, 2006 01:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chyba cie powalilo Evil or Very Mad Niebyles wtedy w sytuacji, a ja tez zle opisalem ja, wtedy jechalem z ojcem i kolegami autem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
mietek
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 08 Sie, 2006 14:02   

Laki napisał/a:
Chyba cie powalilo Evil or Very Mad Niebyles wtedy w sytuacji, a ja tez zle opisalem ja, wtedy jechalem z ojcem i kolegami autem Very Happy

Ale i tak twoj ojciec dziwne rzeczy gada. I nie powiedzial ci, ze podgladanie to jest grzech!
Powrót do góry
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Wto 08 Sie, 2006 14:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niejestem wierzacy Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
rotorvator Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Lip 2006
Posty: 242
PostWysłany: Pią 11 Sie, 2006 12:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Laki napisał/a:
Niejestem wierzacy Cool

inteligentny też raczej nie. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Pią 11 Sie, 2006 12:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po twoim podpisie tez to widac(na dole twojego profilu) Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
rotorvator Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Lip 2006
Posty: 242
PostWysłany: Pią 11 Sie, 2006 13:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Laki napisał/a:
Po twoim podpisie tez to widac(na dole twojego profilu) Twisted Evil

nie no, litości Laughing
takiej marnej prowokacji nie wyczułeś?
ajj.

ale no tak, w końcu dzieciak jesteś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Sob 12 Sie, 2006 16:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Eh... wnoszę prośbę o nie offtopowanie iiii nie wywyższanie się stwierdzeniami "dzieciak jesteś". Nawet jeśli jest dzieciak, to jest to forum dla dzieci. Ja tez dorosła nie jestem.
Laki- z tym "chyba Cię powaliło" też przegiąłeś. Przestańcie !

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 05 Paź, 2006 22:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

http://www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2214&Itemid=48
Ciekawy artykuł o edukacji seksualnej. Nie wiem czy jest tu cały (poza tym, że nie ma wykresów). Sam czytałem tylko wersję papierową.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 06 Paź, 2006 07:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

przeczytałam w prawdzie część, ale jest w nim dużo prawdy.. zresztą nie trzeba być specjalistą, wystarczy wejść na różne fora, i popatrzeć jakie pytania zadają osoby w tym wieku... ja w sumie teraz mam fajną babkę od wdż, która potrafi rozmawiać, a nie wmawiać, że seks jest zły, i uprawia się go 2 razy w życiu dla zrobienia dziecka. tylko, że takie lekcje w liceum.. to za późno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikav Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 49
PostWysłany: Sob 07 Paź, 2006 14:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od otoczenia. 60% badanych wg tego artykułu współżyło przed 16tym rokiem życia, a ja jestem na 80% pewien, że w mojej klasie (Jedno z lepszych LO w mieście, mat-inf-fiz, 30 osób, po 17 lat, trzy osoby 16) maksymalnie 5 już współżyło (zawyżam dla ewentualnego błędu).

Edukacja seksualna JEST potrzebna już w gimnazjum lub na początku liceum. WDŻ miałem bodajże w 2-3 klasie gimnazjum, ale odrabiałem na tych zajęciach inne lekcje uważając, że tak na dobrą sprawę nie jest to potrzebne.

Było. Wink

Na szczęście na tym edukacja się nie skończyła, w 1 LO też mieliśmy WDŻ, a przy tym kobieta od biologii bardzo jasno, wyraźnie i dokładnie wytlumaczyła wszystko, czego moglibyśmy nie wiedzieć.

Mi wystarczy zajrzeć do zeszytu od biologii, w którym mam opisanych pięć sposobów obliczenia dni płodnych kobiety i kilka innych przydatnych informacji

Nie każdy ma takie szczęście.

Ps. Może odezwę się za kolejne pół roku Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sob 07 Paź, 2006 14:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no widzisz.. u mnie w klasie ta statystyka nijak ma się do rzeczywistości.. z dziewczyn, to chyba tylko jedna jest dziewicą, więc jest to stanowczo za późno jak na takie lekcje..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 07 Paź, 2006 15:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom żadne badania statystyczne nie są prawdziwe - Jeśli w ogóle przeprowadzane. Artykuł w/w jest tak "śmiesznie" napisany, że aby mu zaufać, musiałbym być ślepym. Niby gdzie były takie badania przeprowadzane, że większość osób poniżej 16-go roku życia współżyło? Chyba w zawodówkach na wsiach O_o, bądź wśród meneli spod bramy...

Wychowanie Seksualne w liceum? Nie wiedzieć podstaw o seksualności/mentalności czlowieka w wieku 17-tu lat to ułomność, tutaj lekarz się kwalifikuje, nie biolog.

Edukacja seksualna (Włącznie z dokładną budową członka, kobiecych narządów rozrodczych, wraz ze zdjęciami, filmami, wszystko w pełni na poważnie) ma sens jedynie w SP - Wtedy kiedy dzieciaki suną po necie w poszukiwaniu nagich laseczek, nie po to żeby poszperać sobie w spodniach, tylko żeby w końcu zobaczyć tą gołą babę.

Dalej:
Filmy, które nachalnie młodzieży są puszczane na WDŻ'ach nie mogą być tak niepoważne. Stosowanie "Dobrych duchów tego domu", wyszminkowanych palantów z Ameryki, czy 12-letnich dziewcząt opowiadających o seksie który zniszzcył im życie, a zarazem wyglądających jak 30-letnia zapracowana kobieta. Wszystko to wywołuje pusty śmiech wśród uczniów, zero powagi - zero efektu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sob 07 Paź, 2006 16:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

my oglądaliśmy w gimnazjum filmy z naszymi polskimi realiami.. tylko z przed kilkunastu lat.. <lol>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |