| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Czy boicie się śmierci?
Autor Wiadomość
Memi Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant

Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 384
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 12:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
gdzie ta logika? Wszystko co żyje, umrze - to jst logika. Natomiast Twoje wynurzenia to mrzonki kogoś zbyt słabego, by pogodzić się z własną śmiercią i kurczowo trzymającego się nadziei na wieczne życie.

Nie widzisz jej?
Ja tak.
Twoja dusza jest w twoim ciele TERAZ.
Ale zastanów sie co będzie jak umrzesz?
Dusza jest nieśmiertelna - z tym się zgadzam ale byłoby to głupie jakby zaraz po śmierci CIAŁA W KTÓRYM ŻYŁA stała się bezużyteczna.
Umierasz - ale rodzi sie ktoś inny - to Twoja dusza na nowo, tyle że w innym ciele.
A skąd się niby bierze uczucie deja vu?
To są bilionowe albo jeszcze mniejsze częsci procenta z tego co "zostaje" "po kimś" z poprzedniego życia.
Wiem że mój tok rozumowania jest dla wielu z w was niezrozumiały - ja sama mam jeszcze uchyłki i niedociągnięcia. Wybaczcie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 12:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pokaż mi duszę, jak wygląda, daj mi sensowne wytłumaczenie, jak ta niematerialna dusza komunikuje się z materialnym ciałem. Wytłumacz mi, co się dzieje z moją świadomością po śmierci. Pozostaje bez zmian? To dlaczego nie pamiętam poprzednich wcieleń. Ulega zmianom? W takim wypadku, tamten ktoś to już nie jestem ja. Już nie wspomnę o inkarnacji w jakieś inne zwierze. Umysł wyżej wspomnianego lwa jest mniej rozwinięty od ludzkiego. Czy moja dusza także ulegnie okrojeniu? Czy nie uważasz, że to okaleczenie?

Muszę Cię zmartwić, ale zjawisko deja vu jest wyjaśnione naukowo bez wprowadzania pojęcia duszy (Bo po co? Zasada brzytwy Ockhama się kłania).
Odsyłam do mojej ulubionej wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Deja_Vu

Tok rozumowania, powiadasz. Dla mnie Twoje wywody to nie żadne rozumowanie, tylko, nie poparte niczym poza jakimś przeczuciem, bajania.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Juchu:) Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 69
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 14:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Boję się śmierci? Nie!
Co ma być to i tak będzie.
Koleżanka wysunęła ciekawe rozważenie tego problemu: tak jak nie czułeś i nie pamiętasz jak się rodziłeś tak samo nie będziesz czuł i pamiętał jak umierasz.
A co do reinkarnacji to wierze w nią. Sama czasem widze fragmenty życia kogoś z przeszłości i czuje że to ja. Może kiedyś odważe się i dam się zahipnotyzować by móc poznać swoje poprzednie wcielenia dokładniej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
159348
Memi Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant

Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 384
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 16:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Pokaż mi duszę, jak wygląda, daj mi sensowne wytłumaczenie, jak ta niematerialna dusza komunikuje się z materialnym ciałem.

Sam sobie odpowiedziałes na pytanie. Nie będę się tu wzorować na jakiś encyklopediach, na "mądrych" regułkach ale dusza wg mnie to stan pojedynczego życia, wiedzy, bycia w ciele. (Chodzi o to że tylko jedna osoba "przeżywa" swoją dusze, ja nie wiem jakie Ty masz problemy, o czym myślisz i w kim jestes aktualnie zakochany). I jak stwierdziłes dusza jest niematerialna, nienamacalna, ją sie ma i "czuje" a nie widzi. I proszę nie czytaj tego w z pewnościa że to są bzdury, ok?

Słupek napisał/a:
Wytłumacz mi, co się dzieje z moją świadomością po śmierci. Pozostaje bez zmian?

TWOJA świadomość zanika, zostaje zamieniana na inną, Twoje ciało umiera a dusza "przechodzi" w stan innego umysłu.

Słupek napisał/a:
To dlaczego nie pamiętam poprzednich wcieleń. Ulega zmianom? W takim wypadku, tamten ktoś to już nie jestem ja.

Tak, odpowiedz masz wyżej.

Słupek napisał/a:
Już nie wspomnę o inkarnacji w jakieś inne zwierze. Umysł wyżej wspomnianego lwa jest mniej rozwinięty od ludzkiego. Czy moja dusza także ulegnie okrojeniu? Czy nie uważasz, że to okaleczenie?

Buddystką nie jestem, wiec nie będę sie upierać że dusza może przejść w zwierze.
I czy ulega okaleczeniu? Myslę że nie uległaby gdybyś w następnym zyciu był psem czy kotem.

Słupek napisał/a:
Muszę Cię zmartwić, ale zjawisko deja vu jest wyjaśnione naukowo bez wprowadzania pojęcia duszy

Pojecie względne. Może ulec zmianie. Tak jak wiele innych rzeczy.
Niewyjaśnionych. Bo pomyślec "kiedy" i "czy" odkrytoby i zdefiniowano zjawisko grawitacji gdyby nie Neewton?
A może nie narodził sie jeszcze ktoś kto udowodnił "naukowo" że reinkarnacja istnieje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 16:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Memi napisał/a:
dusza wg mnie to stan pojedynczego życia, wiedzy, bycia w ciele.

Zdecyduj się, raz piszesz, że dusza przechodzi po śmierci istoty w inną istotę, a raz, że dusza jest przypisana do ciała.
Memi napisał/a:
Myslę że nie uległaby gdybyś w następnym zyciu był psem czy kotem.

Byłbym istotą niższego rzędu, nie wiedziałbym o tym, nie cierpiałbym pewnie z tego powodu, ale okaleczenie byłoby faktem.
Memi napisał/a:
Niewyjaśnionych. Bo pomyślec "kiedy" i "czy" odkrytoby i zdefiniowano zjawisko grawitacji gdyby nie Neewton?

Naukowcy, tacy jak Newton obalali bajki za pomocą naukowych teorii, a Ty chcesz obalać naukę za pomocą bredni, podobnie jak Giertych senior ze swoim smokiem wawelskim.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Memi Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant

Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 384
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 16:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Zdecyduj się, raz piszesz, że dusza przechodzi po śmierci istoty w inną istotę, a raz, że dusza jest przypisana do ciała.

Kiedy stwierdziłam że jest przypisana do duszy? Chodzi mi o to że "pamięta" ciało kiedy w nim istnieje.

Słupek napisał/a:
Byłbym istotą niższego rzędu, nie wiedziałbym o tym, nie cierpiałbym pewnie z tego powodu, ale okaleczenie byłoby faktem.

Ale to nie jest wina duszy że ludzie posiadaja zdolność uczenia się, rozumowania, mowy itd. a zwierzęta nie. Co ma piernik do wiatraka.

Słupek napisał/a:
Naukowcy, tacy jak Newton obalali bajki za pomocą naukowych teorii, a Ty chcesz obalać naukę za pomocą bredni

Nie chcę obalić nauki. Nie rozumiem dlaczego tak twierdzisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joasia1990 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2003
Posty: 792
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 18:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Memi - jesli dasz mi jakies dowody na istnienie duszy, to ci uwierze, ale wydaje mi sie, ze nikt ich jeszcze nei znalazl

Memi napisał/a:
(Chodzi o to że tylko jedna osoba "przeżywa" swoją dusze, ja nie wiem jakie Ty masz problemy, o czym myślisz i w kim jestes aktualnie zakochany). I jak stwierdziłes dusza jest niematerialna, nienamacalna, ją sie ma i "czuje" a nie widzi

To co tu opisalas, to nie dusza, to po prostu nasz mozg.

I jeszcze cos - istnieje wzor na tzw "istnienie duszy" (E=mc2). Mowi nam on o tym, ze w kazdym ciele znajduje sie energia, ktora po smierci ciala nie zanika (zostaje). Ale nie mozemy powiedziec, ze jest to dusza, bo kazde cialo, nawet przedmioty, maja taka energie.

_________________
"Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6476170
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 19:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja dokladnie tak samo, jak umre to umre, byle tylko mnie nie bolalo i zebym sie nie musiala meczyc. Razz
ja chciałabym być emo-chłopcem w przyszłym wcieleniu, koniecznie gejem. poważnie, czasami żałuję że nie moge byc emo i do tego gejem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ninka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 92
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 19:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakies dziwne marzenia...
Nie no jakby tak się wgłębic to cos w tym jest Smile

_________________
Jestem w kropce......................... Zgadnij, w której biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 19:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

czemu dziwne marzenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Memi Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant

Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 384
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 21:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

joasia1990 napisał/a:
Memi - jesli dasz mi jakies dowody na istnienie duszy, to ci uwierze, ale wydaje mi sie, ze nikt ich jeszcze nei znalazl

Cokolwiek bym nie pisała - i tak mnie nie zrozumiecie. Starałam się to juz wytłumaczyć ale jak grochem o ścianę. Myślcie sobie co chcecie - ja i tak wiem swoje.

joasia1990 napisał/a:
To co tu opisalas, to nie dusza, to po prostu nasz mozg.

Od kiedy mózg jest nienamacalny?

joasia1990 napisał/a:
I jeszcze cos - istnieje wzor na tzw "istnienie duszy" (E=mc2). Mowi nam on o tym, ze w kazdym ciele znajduje sie energia, ktora po smierci ciala nie zanika (zostaje). Ale nie mozemy powiedziec, ze jest to dusza, bo kazde cialo, nawet przedmioty, maja taka energie.

Ale zauważ dziewczyno że egzystencja człowieka to nie tylko nauka ale i rzeczy pozamaterialne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joasia1990 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2003
Posty: 792
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 21:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Memi - nie rozumiemy, bo nie dajesz nam dowodow. Twoje argumenty nie sa dowodem, to tylko Twoja teoria

_________________
"Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6476170
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 21:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

istnieje dusza.
tzn. dusza w pojęciu chrześcijan. ;]

ja wierzę w ciało materialne [to tutaj] i ciało astralne [dusza?].
trochę inaczej to pojmuję, nie chce mi sie tlumaczyc ;p

<emo>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 22:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Memi.
To wszystko to nie była prowokacja ? Bo już się gubię.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 23:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacja - Jak porozmawiasz z kimś kto naprawdę wierzy w Boga, to też wyjdzie Ci taka "prowokacja" - Jezu, ma swój pogląd, wierzy w to co wierzy, dajcie jej spokój. Najeżdżacie na nią, bo wiecie że nie może podać dowodów na coś, co jest kwestią wiary - A wy, kozaczycie, jakbyście wszystkie rozumy pozjadali...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |