| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Konie
Autor Wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sro 15 Lis, 2006 14:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tak, jak nie Inversja kupi te zdechłe zwierze w mięsnym to kupi pani Krysia.. lol

co nie zmienia faktu, że nie rozumiem jak to można jeść
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 15 Lis, 2006 15:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty_girl napisał/a:
co nie zmienia faktu, że nie rozumiem jak to można jeść

Jak to jak? Normalnie Smile Ludzki organizm jest przystosowany do diety mieszanej roślinno-zwierzęcej i unikanie mięsa jest po prostu niezdrowe.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monik Płeć:Kobieta
Kici kici
Moderator globalny


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 1270
PostWysłany: Sro 15 Lis, 2006 20:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja również nie rozumiem, że jak koń to "O mój Boże, jak można zabić to bezbronne zwierzę!" a o świniach, krowach kurach itp. nic nie słychać. Ale jakoś tak też bardziej mi szkoda tych koników.

_________________
Just freelove...
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4961269
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 15 Lis, 2006 20:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monik - O świniach też się mówiło. Generalnie - Zabijanie zwierząt, czemu nie, jeść trzeba, ale to, co robiono z w/w świniami czy jeszcze w/w końmi prosi o pomstę do nieba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 15 Lis, 2006 21:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monik napisał/a:
Ale jakoś tak też bardziej mi szkoda tych koników.

Bo koniki są podobno ładne, a nikogo nie obchodzi, że świnie są inteligentniejsze. W ogóle, świnie to pożyteczne zwierzęta, są na tyle podobne do ludzi, że gros leków powstaje dzięki nim. A taki koń w dzisiejszych czasach do niczego poza rekreacją nie jest potrzebny.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Sro 15 Lis, 2006 21:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
A taki koń w dzisiejszych czasach do niczego poza rekreacją nie jest potrzebny.

No i zaspokajaniu potrzeb 13latek- mam konia!!!! Ostatnio widziałem takie dumne (ok.13lat) dziewczyny jeżdżące na koniu ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sro 15 Lis, 2006 22:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak to normalnie, jest sobie koń/krowa/świnia, żyje w niawiadomo jakich warunkach, je niewiadomo co, niewiadomo czy to czyste, czy nie, co jadło, w czym się tarzało.. nie mówiąc o tym jak to wygląda od środa, a wy tak spokojnie sobie to jecie. fuj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 15 Lis, 2006 23:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czym twoje korzonki były traktowane też nie wiesz, czy woda była czysta, czy jakichś pestycydów na to nie lali. Argument nietrafiony.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 16 Lis, 2006 07:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale te korzonki się nie ruszały, nie mają tych wszystkich mięśni, krwi, żył..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robal Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 200
PostWysłany: Czw 16 Lis, 2006 10:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Korzonki wyrosły na padlinie - roślinnej i zwierzęcej. W definicji gleby jest w końcu humus, inaczej byłaby to drobna skała. Żyją na roślinach tysiące różnych stworzeń- wgryzają się w nie i wkłuwają zostawiając w nich swoją ślinę a na powierzchni odchody (jelit zwykle się nie jada, obkupane a potem lekko opłukane liście- tak). Roślinki zwykle są też nafaszerowane środkami owadobójczymi testowanymi na tysiącach zwierząt a zabijającymi nie tylko owady, albo jeszcze lepiej- niejednokrotnie genami zwierzęcymi (tak, że nie zdziw się, jak roślinka do ciebie zagdacze).
Może i mięsa nie jesz, ale mydło stosujesz (te w kostkach są często produkowane na naturalnym tłuszczu zwierzęcym), dżemy i galaretki jadasz (żelatyna), skórzane ubrania czy gadżety nosisz itp. Ropa dzięki której jeżdżą pojazdy, z której robi się asfalt i wiele tworzyw sztucznych (np jednorazowe talerzyki i widelczyki) też składa się ze szczątków zwierząt i roślin.
Szczepionki które dostajesz produkuje się zwykle dzięki immunizacji zwierząt.
A miód...
Rośliny może mięśni nie mają, ale inne mechanizmy kurczliwe tak (np mimoza, muchołówka). Potrafią odczuwać zmiany w środowisku (grawitacje, natężenie światła, dźwięki). Są inaczej zbudowane, ale na pewno nie można o nich powiedzieć, że zupełnie nie czują.
A konina jest dobra Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5301654
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Czw 16 Lis, 2006 19:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty_girl, A znasz przysłowie- człowiek nie świnia, wszystko zje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 17 Lis, 2006 16:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

i tu się mylisz, moje wszystko jest bardzo ograniczone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monik Płeć:Kobieta
Kici kici
Moderator globalny


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 1270
PostWysłany: Pią 17 Lis, 2006 17:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty_girl napisał/a:
a wy tak spokojnie sobie to jecie. fuj.

Widzę, że wegetarianka Wink Albo... Weganka?
Robal napisał/a:
Korzonki wyrosły na padlinie - roślinnej i zwierzęcej. W definicji gleby jest w końcu humus, inaczej byłaby to drobna skała. Żyją na roślinach tysiące różnych stworzeń- wgryzają się w nie i wkłuwają zostawiając w nich swoją ślinę a na powierzchni odchody (jelit zwykle się nie jada, obkupane a potem lekko opłukane liście- tak). Roślinki zwykle są też nafaszerowane środkami owadobójczymi testowanymi na tysiącach zwierząt a zabijającymi nie tylko owady, albo jeszcze lepiej- niejednokrotnie genami zwierzęcymi (tak, że nie zdziw się, jak roślinka do ciebie zagdacze).
Może i mięsa nie jesz, ale mydło stosujesz (te w kostkach są często produkowane na naturalnym tłuszczu zwierzęcym), dżemy i galaretki jadasz (żelatyna), skórzane ubrania czy gadżety nosisz itp. Ropa dzięki której jeżdżą pojazdy, z której robi się asfalt i wiele tworzyw sztucznych (np jednorazowe talerzyki i widelczyki) też składa się ze szczątków zwierząt i roślin.
Szczepionki które dostajesz produkuje się zwykle dzięki immunizacji zwierząt.
A miód...
Rośliny może mięśni nie mają, ale inne mechanizmy kurczliwe tak (np mimoza, muchołówka). Potrafią odczuwać zmiany w środowisku (grawitacje, natężenie światła, dźwięki). Są inaczej zbudowane, ale na pewno nie można o nich powiedzieć, że zupełnie nie czują.
A konina jest dobra

Robal... Po Twoim poście straciłam ochotę na jedzenie czegokolwiek ;p

_________________
Just freelove...
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4961269
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sob 18 Lis, 2006 09:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dlatego nie czytałam. Nie weganka, mówię, jedyne co mnie brzydzi to to coś co wcześniej żyło, jeść jakieś wnętrznośći, od dawna miałam taki wstręt, ale kiedy ostatnio miałam "okazje" zobaczyć pare wnętrzności, to tylko utwierdziłam się w tym, że nie zjadłabym czegoś takiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monik Płeć:Kobieta
Kici kici
Moderator globalny


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 1270
PostWysłany: Sob 18 Lis, 2006 09:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty_girl napisał/a:
jeść jakieś wnętrznośći

Ja wegetarianką nie jestem, jem mięso, ale wnętrzności to nie : P Bez przesady... Jak widzę (lub czuję, bleach) wątróbkę czy coś w tym stylu to mi niedobrze... Tobie jedzenie zwierząt kojarzy się pewnie wyłącznie z jakimiś ich sercami, tłustymi szynkami, a przecież np w polędwicy nie ma nic strasznego ;p

_________________
Just freelove...
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4961269
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |