| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Jehowi..
Autor Wiadomość
Ant0n
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 29 Sty, 2006 17:18   

chyba zaczne tu na nowo wchodzic, glupota nadal w modzie.
Przejdź na dół
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Nie 29 Sty, 2006 18:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ant0n napisał/a:
chyba zaczne tu na nowo wchodzic, glupota nadal w modzie.

Moda ma to do siebie zę powraca co jakiś czas biggrin

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mietek
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 08 Sie, 2006 14:09   

Do mnie raz przyszli tacy jehowi. jakieś gazetki mi dawali. "strażnicy" to się nazywało czy jakoś tak. Powiedziałem im, że takich nie lubię, chyba że jakiś fajny komiks jest. to sobie poszli i powiedzieli, że jak będą miel z komiksem to przyniosą. Już nie przyszli na szczęście Love
Powrót do góry
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Nie 07 Sty, 2007 16:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jehowi nie są sektą...
definicja sekty jest zupełnie inna. To "wyznanie" nielegalne, niezarejestrowany kościół.
Natomiast jehowi mają pełne uprawnienia, są zarejestrowaną wiarą.

To że chodzą po domach - fakt jest troche natrętne i często zle spostrzegane przez ludzi, ale wg. nich oni naśladują tym chrystusa ktore rowniez chodzil i glosil wiare.
A tak naprawde wyznanie to jest bardzo podobne do katolicyzmu z nieiwelkimi roznicami. Jest to tez odlam chrzescijanstwa - tak jak katolicyzm. Mam w rodzinie jehowych - moją chrzesną z mężem i dziećmi...i to są bardzo spokojni i mili ludzie. Duzo bardziej pobozni od wielu z nas...

a zachowanie tej dziwczyny nie bylo w pozadku...to ze zaczela cie wyzywac to poprostu dlatego ze byla taka a nie inna..taki ma charakter - tak jak u katolikow kazdy jest inny. Napewno nie mialo to zadnego zwiazku z wiaraa - wierz mi jehowi nie zachowuja sie zazwyczaj tak jak twoja kolezanka;/
pozdrawiam

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 07 Sty, 2007 17:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
definicja sekty jest zupełnie inna. To "wyznanie" nielegalne, niezarejestrowany kościół.

Już kiedyś się z Shaunrim spierałem, co można nazwać sektą a co nie i w końcu nie ustaliliśmy niczego sensownego.
Cytat:
Natomiast jehowi mają pełne uprawnienia, są zarejestrowaną wiarą.

Nie w każdym kraju.

Gościówa napisał/a:
Jest to tez odlam chrzescijanstwa - tak jak katolicyzm.

Odrzucają dogmat o Trójcy św., dlatego inne wyznania chrześcijańskie nie uznają ich za chrześcijan.
Gościówa napisał/a:
Mam w rodzinie jehowych - moją chrzesną z mężem i dziećmi...

Z tego co wiem, chrzestnym w Kościele katolickim może zostać jedynie katolik.

BTW, nie można by tego tematu jakoś ładnie i ortograficznie nazwać?

Załatwione ; )
// Monik

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anndzia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 65
PostWysłany: Pią 25 Maj, 2007 17:46   Re: Jehowi.. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gosia_vip napisał/a:
Mam mały prblem. Jest u mnie w klasie jedna dziewczyna (jechowa). Nikt jej nie lubi, nie ze względu na wiare. Tylko ,że jest wielką peplą. Raz z nią gadałam... Doszłyśmy do tematu wiary. Namawiała mnie ,żebym przyszła na spotkania. Powiedziałam jej ,że nie moge, bo spotkania odbywają się wtedy gdy przeważnie jestem w kościele. A ona zaczeła mnie wyzywać . Nie wiem co w nią wstąiło. Zawsze gdy mnie widzi mówi o tych spotkaniach. No zawsze znajduje jakieś wymóki. Głupio mi jest powiedzieć, że mam jej religie gdzieś.. Co mam jej powiedzieć??


Wiem , że jestem spóźniona żeby odpisywać na ten post , ale spróbuję .

Więc moim zdaniem ona tak się zachowała z powodu wyśmiewania sie z niej , bo jest z wiary Świadków Jehowy . Ona moze w ten sposób chciała Cie zachęcić do przyjęcia tej wiary , czy moze coś podobnego . Moze czuła sie samotna wsród rówieśników i chcialąbyć już samotna i się wkurzyła jak odmówiłaś zaproszenie ...

[ Dodano: Pią 25 Maj, 2007 16:47 ]
aaa i ja mam też kolegów w klasie z Jehowy i po prostu ich zaakceptowali i są nawet fajni xD

[ Dodano: Sro 06 Cze, 2007 14:19 ]
Hmnn ... ostatnio ksiadz na religii powiedział , ze Jehowi to coś w stylu Satanistów ... Czy też tak uważacie ? Czy to w ogóle prawda ?

_________________
Mieć manie na punkcie labradorów ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6538603
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Sro 20 Cze, 2007 20:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Cytat:
definicja sekty jest zupełnie inna. To "wyznanie" nielegalne, niezarejestrowany kościół.

Już kiedyś się z Shaunrim spierałem, co można nazwać sektą a co nie i w końcu nie ustaliliśmy niczego sensownego.
Cytat:
Natomiast jehowi mają pełne uprawnienia, są zarejestrowaną wiarą.

Nie w każdym kraju.

Gościówa napisał/a:
Jest to tez odlam chrzescijanstwa - tak jak katolicyzm.

Odrzucają dogmat o Trójcy św., dlatego inne wyznania chrześcijańskie nie uznają ich za chrześcijan.
Gościówa napisał/a:
Mam w rodzinie jehowych - moją chrzesną z mężem i dziećmi...

Z tego co wiem, chrzestnym w Kościele katolickim może zostać jedynie katolik.

BTW, nie można by tego tematu jakoś ładnie i ortograficznie nazwać?

Załatwione ; )
// Monik

Nie wiem jak jest w inynch krajach mowie o Polsce, skoro nie wierzyz w Boga to tobie i tak powinno byc wszystko jedno czy to sekta czy nie;) a moja chrzestna jest czy tam byla jak jeszcze byla katoliczka, na jehowa nawrocila sie dopiero jakies 3 lata temu dla sprostowania.

do anndzia: nie krytykuje religii katolickiej ale dla nich kazdy kto nie jest katlokiem to zazwyczaj kaza sie trzymac od nich z daleka;)

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
stefcio Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 132
PostWysłany: Czw 29 Lis, 2007 15:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jehowi nie są sektą...
definicja sekty jest zupełnie inna. To "wyznanie" nielegalne, niezarejestrowany kościół.
Natomiast jehowi mają pełne uprawnienia, są zarejestrowaną wiarą.

Świadkowie Jehowy nie sązarejestrowani w Polsce jako kościół, ale jako związek wyznaniowy. To ogromna różnica, dlatego można ich nazwać sektą.

Cytat:
To że chodzą po domach - fakt jest troche natrętne i często zle spostrzegane przez ludzi, ale wg. nich oni naśladują tym chrystusa ktore rowniez chodzil i glosil wiare.

Jezus chodził i głosił wiare, ale nie chodził od domu do domu, więc tak średnio go naśladują.

Cytat:
A tak naprawde wyznanie to jest bardzo podobne do katolicyzmu z nieiwelkimi roznicami

Laughing


Cytat:
Jest to tez odlam chrzescijanstwa - tak jak katolicyzm.

Podstawowe odłamy:katolicyzm, prawosławie, protestatyzm. Skąd pochodzą Świadkowie Jehowy Wink ?

_________________
<i>There is no dark side of the moon, really.
Matter of fact it's all dark.</i>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 29 Lis, 2007 15:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

stefcio napisał/a:
Świadkowie Jehowy nie sązarejestrowani w Polsce jako kościół, ale jako związek wyznaniowy. To ogromna różnica, dlatego można ich nazwać sektą.

A w czym te kilka Kościołów chrześcijańskich jest lepsze od związków wyznaniowych muzułmańskich, buddyjskich czy judaistycznych, które także mają często za sobą kilkusetletnią tradycję. Poza tym, to chyba wybór organizacji religijnej, czy chce figurować pod nazwą kościół, związek wyznaniowy czy może coś całkiem innego.

stefcio napisał/a:
Podstawowe odłamy:katolicyzm, prawosławie, protestatyzm. Skąd pochodzą Świadkowie Jehowy ?

Z któregoś z Kościołów ewangelicznych się wydzielili.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 19:13   

Co za natręty z nich. Wpychają mi się do mieszkania, by mnie nawracać do swojej wiary. Jeszcze wyciągają cytaty z Biblii udowadniające, że Maryi nie było. A przecież wyraźnie jest napisane o narodzeniu Chrystusa w Betlejem przez Maryję, jak uciekali z Egiptu...
Powrót do góry
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 01 Gru, 2007 20:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Była, nie było? Czy to komuś robi różnicę? Inna sprawa, że większość cech Maryi, w które katolicy wierzą, nie ma żadnego pokrycia w PŚ, tylko pochodzi z dziwnego tworu zwanego Tradycją.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DSdonia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Sty 2008
Posty: 24
PostWysłany: Sro 16 Sty, 2008 13:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że ona jeszcze nie bardzo wszystko rozumie. Mój dziadziu jest Świadkiem Jehowy i też kilka razy namawiał mnie do przejścia na tą wiarę, ale kiedy na spokojnie powiedziałam, że ja jestem Ateistą i nie interesuje mnie ta wiara to on to uszanował. Kilka razy jeszcze wracał do tego tematu, ale nigdy nie naciskał.
Powiedz koleżance, że każdy ma prawo do wyznawania swojej wiary lub nie wyznawania żadnej i trzeba to akceptować Smile
Wszyscy w klasie, w szkole wiedzą, że jestem ateistką i traktują to normalnie Smile Nie czuję się przez to "inną" Smile
Pzdr!:*

_________________
A grunt to się nie poddawać...
Po każdej burzy przychodzi Słońce...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
12304064
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 16 Sty, 2008 15:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Data moja droga - wątek nieaktualny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DSdonia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Sty 2008
Posty: 24
PostWysłany: Sro 16 Sty, 2008 21:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A co to za różnica? Kiedy ktoś wejdzie i będzie chciał przeczytać o ŚJ to wejdzie i mój wpis też przeczyta ;P ;*
Pzdr!:*

_________________
A grunt to się nie poddawać...
Po każdej burzy przychodzi Słońce...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
12304064
Dandżer Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 136
PostWysłany: Sro 11 Mar, 2009 16:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Do mojego domu nie przychodzą odkąd mój tata zaprosił ich na modlitwę do Maryi. Zawsze niezawodne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |