| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
OZON!!! SIARKAZM!!! LOL!!!
Autor Wiadomość
Sztona Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 01 Paź 2004
Posty: 167
PostWysłany: Sro 04 Maj, 2005 09:16   OZON!!! SIARKAZM!!! LOL!!! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Artykuł z tygodnika OZON ( dodatek siarkazm)

Cytat:

Borrell: hiszpańska mucha nie siada!

Podczas ubiegłotygodniowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego doszło do międzynarodowego skandalu.

Przewodniczący Parlamentu Josep Borrell, który kilka miesięcy temu wywołał skandal swoją niecenzuralną wypowiedzią na temat Polski, którą następnie złożył na karb błędu w tłumaczeniu, w ostatnią środę podczas wystąpienia polskiego posła Marka Siwca z SLD poświęconego importowi gąsienic mruknął pod nosem: „Vecinos de La Esmeralda...”. I znów nikt do końca nie wie, co przewodniczący tak naprawdę powiedział. Postanowiliśmy więc wyjaśnić sprawę z pomocą naszego redakcyjnego kolegi, z pochodzenia Hiszpana, Juana Marii Diavolerro.
Okazuje się, że język hiszpański jest niesłychanie wieloznaczny i na przykład pojęcie „assunto portaboles cetos” oznaczać może zarówno: „spedalona banda obszczymurów”, jak i „serdecznie zapraszam na kolację”. Słowa „tedios de mecitores”, czyli w bezpośrednim tłumaczeniu: „wyp…, bo ci przy…”, służą także do określania odległości między mniejszymi miastami, a zwrotem „terro el picaticos”, czyli „kicham na was”, rozpoczyna się uroczyste posiedzenia hiszpańskiego parlamentu. Warto też wiedzieć, że „humedos”, czyli „palant”, to również zwyczajowa nazwa sernika, a „del cruppo deri”, czyli „tępe łazęgi”, to średniowieczna foremka na razowiec. Jedynie rdzenni mieszkańcy Hiszpanii są w stanie, i to tylko w sporym przybliżeniu, zorientować się, o czym rozmawiają, ale oglądając film rodzimej produkcji, część widzów się śmieje, część płacze, a niektórzy drżą ze strachu na tych samych fragmentach.



Sztona

_________________
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,
ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.

Antoine de Saint-Exupéry
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8649129
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Sro 04 Maj, 2005 09:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Haha dobre xDD.
„Tedios de mecitores”, haha xDD.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 04 Maj, 2005 09:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mnie to jakos nie smieszy hm...

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 04 Maj, 2005 11:10   

Mnie też nie Rolling Eyes
Powrót do góry
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Sro 04 Maj, 2005 14:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mnie tez nie ... W kazdym jezyku jakies sa ... takie nyuo biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 04 Maj, 2005 15:12   

jak checie mnie to śmieszy ;D juz sobie wyobrażam coś na kształt monty pythona w wersji hiszp.
obszymurów :>
Powrót do góry
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Sro 04 Maj, 2005 15:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hehe mnie tez to bawi jak i wiekszosc gier slownych wkoncu wychowalem sie na Asteriksie i Obeliksie ktorego czytalem ciagle gdy bylem mlodszy. Dzis tez sobie lubie poczytac i to bardzo ale mam jedynie na kompie zeskanowane ;(

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 04 Maj, 2005 16:45   

Z jednej strony jest to zabawne, ale jeśli by mi przyszło się z tym spotkać "oko w oko" to już by to takie śmieszne nie było. Tak jak napisała Kinga każdy język ma takie wieloznaczne wypowiedzi, tyle że jeden mniej, a drugi bardziej zawiłe, niestety w przypadku j. hiszpńskiego te wieloznaczności tak od siebie odbiegają, że mogą sprawiać wszystkim problemy, a w szczególności tłumaczom. A wystarczyłoby jeśliby na takich posiedzeniach stosowano ęzyk angielski, który by każdy musiał znać Razz
Powrót do góry
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 22:06   

lepiej łacine
Powrót do góry
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 22:12   

co to jest sIarkazm Rolling Eyes ?
Powrót do góry
Sztona Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 01 Paź 2004
Posty: 167
PostWysłany: Pią 06 Maj, 2005 14:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak nazywa sie dodatek do tygodnika OZON prosze:




Sztona

_________________
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,
ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.

Antoine de Saint-Exupéry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8649129
Sztona Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 01 Paź 2004
Posty: 167
PostWysłany: Pon 30 Maj, 2005 07:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

uwaga:
Cytat:


Różnorakie są twarze miłości

Matka bawiąca się z córkami w dom wyprowadziła się z kochankiem w drugiej godzinie zabawy!


Słupsk. Fakturzystka VAT Mariola Januszek (32 lata) podczas zabawy w dom ze swoimi córkami Zosią (4 lata) i Marysią (5,5 roku) w drugiej godzinie zabawy wzięła animowaną przez siebie lalkę Barbie i poinformowała, że odchodzi z kochankiem.

Zosia animująca podczas zabawy lalkę Kena, męża Barbie, w rozmowie z „Siarkazmem” nie wydawała się zaskoczona. – Od dawna podejrzewałam, że ta zdzira ma romans z jednym z Action Manów – mówi nam Zosia. – Poleciała na kasę, a poza tym on jest lepszy w łóżku. Prywatnie Zosia przyznaje, że nie dziwi się matce, która jest przecież młoda i też ma swoje potrzeby. I podaje przykład: – Dwa miesiące temu poprosiłam mojego kolegę Roberta Wątorka, żeby dał mi pokierować swoją kolejką PIKO. On zignorował jednak moją prośbę.

Sam Wątorek odmówił rozmowy z reporterem „Siarkazmu”. – Jestem chory. Mam polipa. W uchu mam – tłumaczy nam Wątorek. – W ubiegłym roku też miałem. Na gardle – dorzuca po chwili.

_________________
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,
ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.

Antoine de Saint-Exupéry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8649129
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |