| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Chrześcijaństwo (z "Czy wierzycie...")
Autor Wiadomość
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Sob 21 Maj, 2005 20:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Drogi Yarpenie, wyznajesz w ogóle jakąs wiarę?


Jestem Chrześcijaninem, ale nie zgadzam się ze wszystkimi aspektami tego wyznania.... Dokładniej "Stworzenie Świata", no i nie do końca w wizję "Końca Życia" i "Apokalipsy"....

Jednak głęboko wierzę w istnienie Boga.....

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
R2
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 21 Maj, 2005 21:37   

Yarpen_Abbil napisał/a:
Cytat:
Drogi Yarpenie, wyznajesz w ogóle jakąs wiarę?


Jestem Chrześcijaninem, ale nie zgadzam się ze wszystkimi aspektami tego wyznania.... Dokładniej "Stworzenie Świata", no i nie do końca w wizję "Końca Życia" i "Apokalipsy"....

Jednak głęboko wierzę w istnienie Boga.....

Czyli nie jestes Chrzescijaninem ^
Cytat:
a przez niego wszystko się stało

- fragment wyznania wiary
Powrót do góry
opętana Płeć:Kobieta
Aktywista
masochista
Aktywista

Dołączyła: 02 Kwi 2005
Posty: 1210
PostWysłany: Sob 21 Maj, 2005 23:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to, ze ktoś nie wierzy, że tak i tak stworzono świat, jak to w Biblii opisano nie znaczy, że nie jest chrześcijaninem. Znam kogoś kto jest chrzescijaninem, wierzy w Boga, wszystko ok.. ale w spowiedz nie. Bo to dla kogoś nie jest logiczne jak to ksiądz może odpuścić ci grzechy.
Ale to już inna sprawa.

btt., nie wierze w to.. tzn. niezbyt, jakoś tak trudno mi w takie coś uwierzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 21 Maj, 2005 23:56   

Nie jest katolikiem. Jest wiele innych wyznań i sekt chrześcijańskich.
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 00:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tez mi sie wydaje ze nawet gdyby bog byl.. to nie rozumiem po co do spowiedzi ksiadz? to chyba powinno sie wiazac bezposrednio: Bog - czlowiek spowiadajacy sie.. a po co ty ksiadz ktory wysluchuje tych grzechow?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 00:05   

nasty_girl napisał/a:
tez mi sie wydaje ze nawet gdyby bog byl.. to nie rozumiem po co do spowiedzi ksiadz? to chyba powinno sie wiazac bezposrednio: Bog - czlowiek spowiadajacy sie.. a po co ty ksiadz ktory wysluchuje tych grzechow?


Spowiednik powinien być kimś na kształt twojego przewodnika.
Powrót do góry
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 01:24   

jak w starych filmach...a nie gość co cie do bieżmowania nie chce dopuścić biggrin
Powrót do góry
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 09:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ze mnie nie chce dopuscic? nie ide i nawet nie probowalam isc wiec czy mnie dopuscili by czy nie to nie wiem.. ale zapewne nie ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 16:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy niektórzy z was myślą chociaż od święta... Confused . Zaczynam w to wątpić... Confused .

Chrześcijanin jak sama nazwa wskazuje pochodzi od Chrztu Św. - KAŻDA ochrzczona osoba jest Chrześcijaninem.... JA jestm ochrzczony....

I jeszcze jedno: Czyli nauczyciele historii i biologii, którzy uczą nas ni mniej, ni więcej tego, że człowiek pochodzi od małpy też nie są Chrześcijaninami waszym zdaniem?! No w końcu też przeczą Wyznaniu Wiary...

Cytat:
a przez niego wszystko się stało

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 16:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale zauwaz ze chrzczeni jestesmy zazwyczaj jako niemowlaki.. nie mamy mozliwosci wyboru czy tego chcemy czy nie.. decyzje podejmuja nasi rodzice, tak samo komunia.. z cala klasa sie przygotowujesz, bo rodzice ochrzcili, zadeklarowali ze bedziesz chodzil na religie, 8 latek nie ma swiadomosci tego co robi i nie ma swojego zdania czy bog jest, czy wierzy w to wszystko.. dopiero idac do bierzmowania jestesmy w takim wieku ze podejmujemy swiadoma decyzje sami..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
scv
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 17:06   

Yarpen_Abbil napisał/a:
Nie wiem, czy niektórzy z was myślą chociaż od święta... Confused . Zaczynam w to wątpić... Confused .

Chrześcijanin jak sama nazwa wskazuje pochodzi od Chrztu Św. - KAŻDA ochrzczona osoba jest Chrześcijaninem.... JA jestm ochrzczony....

I jeszcze jedno: Czyli nauczyciele historii i biologii, którzy uczą nas ni mniej, ni więcej tego, że człowiek pochodzi od małpy też nie są Chrześcijaninami waszym zdaniem?! No w końcu też przeczą Wyznaniu Wiary...

Cytat:
a przez niego wszystko się stało


Teoria Darwina nie przeczy nauce Kościoła, 7 dni to tylko licczba symboliczna, Kościół doszedł do takiego właśnie wniosku i przestał przeczyć teorii Darwina o tym, że człowiek pochodzi od małpy.
Powrót do góry
Napastnik Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2005
Posty: 139
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 17:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja byłem ochrzczony, ale nie miałem na ten fakt żadnego wpływu. I za Chrześcijanina się bynajmniej nie uważam. Więc jak byś mnie nazwał? Chrześcijaninem nie praktykującym? rotfl.

Ósmego dnia Bóg powiedział: O ku,wa, co ja najlepszego zrobiłem?!

_________________
"You are not a beautiful and unique snowflake. You are the same decaying organic matter as everything else. We are all part of the same compost heap"
Pamiętaj, nie jesteś twoim postem na forum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8161275
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 18:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Napastnik wlasnie o tym pisalam w moim poprzednim poscie.. tak samo mam.. chrzest komunia.. ale nie wierze, nie chodze do kosciola.. i jaki sens ma tu nazywanie mnie chrzescijanka.. i czy jest to zgodne z prawda..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 18:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja aktualnie nie jestem żadnej wiary.
Kiedyś trzymałem ze śwatkami Jechowy ale jak zawsze okazało się że to kolejna chora wiara (moim zdaniem).
Jednak wierzę w boga i mam własne przekonania.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Nie 22 Maj, 2005 19:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:

I jeszcze jedno: Czyli nauczyciele historii i biologii, którzy uczą nas ni mniej, ni więcej tego, że człowiek pochodzi od małpy też nie są Chrześcijaninami waszym zdaniem?! No w końcu też przeczą Wyznaniu Wiary...

Bzdura. Nie zagłębiłeś się w wiarę chrześcijańską dokładnie. Wbrew pozorom chrzescijanstwo nie jest takie konserwatywne. Katolicyzm uwaza, ze 7 dni jest symboliczne. A cala ewolucja miesci sie w te 7 dni. Poczytaj trochę, dowiedz się...

Mi osobiscie bardziej nie podobaja sie słwa Chrystusa. Ja wierze w Boga, głęboko... modle się do niego i tak dalej. Ale w Chrystusa nie potrafię uwierzyc. On niby nauczał "kiedy ktos udezy cię w jeden policzek - nadstaw mu drugi". Dla mnie to bez sensu, to poniżanie sie... A gdzie ten honor ktory mamy miec ("Bóg, honor, ojczyzna.")? Dla mnie te cudy wszystkie to bzdura. Sa takie zeczy ktorych sie nie da wytlumaczyc - fakt, ale nie wierze w magiczne (a kosciol jest zupelnie przeciwny wszelkiej magii) rozmnozenie chleba i ryb. Powiem tak: wierzę w stary testament, ale w nowym jest zbyt duzo haczykow zebym mogla uwiezyc.

Moj przyjaciel mnie nawrócił... prawie całkiem jak widzicie. teraz chodzę w każdą niedziele do koscioła. Modlę się, staram rozmawiac z Bogiem. Rzadko mi to wychodzi... ale jednak czasami. Przyjaciel wlasnie powiedzial mi "teraz zmieniła się mentalność ludzi: wyszukuję tego co złe w Piśmie świętych, niedociągnięć, których tak na prawdę nie ma, a nie staraja się w to zagłębić, zrozumieć".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |