| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Dlaczego umieramy? I jak umrzemy, to co się z nami stanie?
Autor Wiadomość
blackLady
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 01 Maj, 2005 17:25   

Ja,choć jestem wierząca, nie wierze w życie po śmierci. Poprostu umierasz,zostajesz pochowany i to już jest koniec. Wink
Przejdź na dół
Crakken Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 126
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Nie 01 Maj, 2005 19:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A co do tego jak jest umrzeć? snuje perzypuszczenia że tak jak sen z którego się więcej nie obudzimy (zapewne). Game Over, wtyczka z gniazdka i już. ciemność, utrata przytomności, sen, śmierć.

_________________
Nic, bowiem mój ty przemądrzały kolego, to nie takie zwyczajne nic, produkt lenistwa i niedziałania, lecz czynna i aktywna Nicość, to jest doskonały, jedyny, wszechobecny i najwyższy Niebyt we własnej nieobecnej osobie!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 08:07   

prawdopodobnie twoja dusza -czytaj- sfera materi, która jest wieczna, nie zaniknie nigdy, lecz jednak nawet jeżeli sie odradzamy to pamięć zostaje zatracona, gdy sie odradzamy zatrzymujemy swój charakter i mądrość(a w każdym razie jej potencjał)

ja w to wierze.
Powrót do góry
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 08:39   

Tsej napisał/a:
prawdopodobnie twoja dusza -czytaj- sfera materi, która jest wieczna, nie zaniknie nigdy, lecz jednak nawet jeżeli sie odradzamy to pamięć zostaje zatracona, gdy sie odradzamy zatrzymujemy swój charakter i mądrość(a w każdym razie jej potencjał)

ja w to wierze.

Hm... wedle mnie to ta pamięć też mogłaby nie zanikać... Gdyby odrodzony człowiek pamiętał swoje poprzednie życie, to kto wie, czy nie stałby się przez to w jakiś sposób lepszy.
Powrót do góry
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Wto 03 Maj, 2005 10:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Himitsu napisał/a:
Hm... wedle mnie to ta pamięć też mogłaby nie zanikać... Gdyby odrodzony człowiek pamiętał swoje poprzednie życie, to kto wie, czy nie stałby się przez to w jakiś sposób lepszy.

wg buddystow Oswieceni pamietaja wszystkie swoje poprzednie wcielenia, i moga wyrwac sie z kola reinkarnacji. Co ciekawe - Oswiecenie nie jest 'cecha wrodzona' tylko moze je osiagnac kazdy czlowiek, niewazne czy nawet jest buddysta czy nie, do czego zreszta kazdy buddysta dazy

_________________
I wiped a silver bullet tear
and with every tear a drem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Mval Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 1
PostWysłany: Sro 10 Maj, 2006 14:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W życie wieczne owszem wierzę ale boję sie nudy zycia wiecznego w niebie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 10 Maj, 2006 18:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No co ty, nie chrzań!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gdulcia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Maj 2006
Posty: 132
PostWysłany: Sro 10 Maj, 2006 19:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

(tak jak ktoś już powiedział) Sądzę , że każdy będzie miał takie życie po śmierci , jakim je sobie wyobrażał jako żywy. Ktos więzy w niebo , to do niego pójdzie , ktoś wierzy w reinkarnację to będzie żył drugi raz jako ktoś inny, a jeśli ktoś wierzy w piach i gnicie , no to ..... współczuć Mr. Green

_________________
I'm stupid.
Today, tomorrow, always... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8732892
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 10 Maj, 2006 23:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gdulcia napisał/a:
(tak jak ktoś już powiedział) Sądzę , że każdy będzie miał takie życie po śmierci , jakim je sobie wyobrażał jako żywy. Ktos więzy w niebo , to do niego pójdzie , ktoś wierzy w reinkarnację to będzie żył drugi raz jako ktoś inny, a jeśli ktoś wierzy w piach i gnicie , no to ..... współczuć Mr. Green

Dziwnie Discworldem zalatuje Mr. Green No to powiedz, jeśli dobry człowiek wierzy, ze mimo wszystko pójdzie do piekła to co? Jakiś taki mało sprawiedliwy ten system. A ludzie chyba wierzą m in. po to, by mieć nadzieję na sprawiedliwy osąd ich czynów. Zresztą ja nie wiem, bo dla mnie te wszystkie straszaki i wabiki typu piekło/niebo/czyćciec były dla mnie zawsze jedynie abstrakcją.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gdulcia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Maj 2006
Posty: 132
PostWysłany: Czw 11 Maj, 2006 09:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po co komu 2 piekła? Nie wystarczy , że na Ziemi mamy jedno? Twisted Evil

_________________
I'm stupid.
Today, tomorrow, always... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8732892
Keśka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 24 Sie 2003
Posty: 185
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 01:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ktoś kiedyś powiedział, że po śmierci dzieje się z nami to, w co wierzymy.
Być może, jednak myślę, że osoba, która ma szczęśliwe życie, nie będzie się zbyt głęboko zastanawiać nad tą kwestią.
Pogląd na śmierć zależy również od tego, czy uważasz siebie za pusty worek, po prostu ciało, maszynę do jedzenia i wydalania, czy też sądzisz, że jednak masz w sobie jakiś sens, jakieś przesłanie, które jest wieczne, które jest TOBą i które będzie trwało niezależnie od tego, czy jego forma jest zdolna do użytku.

_________________
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6324199
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 06:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja nie znam nikogo, kto uważałby siebie za pusty worek. Nasz wrodzony egoizm na to nie pozwala.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 07:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek - A czasem nie jest tak że każdy emo-boy uważa się za pusty worek ; )?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keśka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 24 Sie 2003
Posty: 185
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 16:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri - no co Ty, przecież emo są pełni emocji, jak nawet sama nazwa wskazuje, nie mogą być tylko ciałem.
Słupek - czyżbyś nie znał ani jednego ateisty? Wielu z nich uważa się za zwierzęta, a co za tym idzie, wierzą, iż ich organizmem kieruje instynt, że są perfekcyjnie zaprogramowani (czyt. miłość - dążenie do zachowania gatunku itd.) i myślę że egoizm nie ma tu nic do rzeczy.

_________________
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6324199
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 08 Sty, 2008 16:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pełni emocji - zdołowani : )?

A czasem sam Słupek nie jest ateistą ; )?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |