| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Motoryzacja
Autor Wiadomość
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 00:10   Motoryzacja

Witam!Chciałbym poznać kogoś,kto lubi samochody,i dobrze się na nich zna,i pogadać o autach na gg,forum lub przez maila:)Lubie wszystkie samochody,od wyścigowych po wielkie amerykańskie long-nose'y.
Przejdź na dół
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 12:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam. Możemy porozmawiać. Ja również interesuję się szeroko pojętą motoryzacją (począwszy na samochodach osobowych, przez dostawcze, autobusy a na ciężarowych kończąc). Nie przepadam za pojazdami amerykańskimi, zdecydowanie bardziej podobają mi się te europejskie. Moją ulubioną marką jest Skoda (generalnie to cala grupa Volkwagena), z ciężarowych oczywiście Scania, z autobusów - Solaris (miejskie) oraz Setra (turystyczne). Moim wymarzonym samochodem jest zaś Skoda Superb 2.5 V6 TDI Elegance. Wiec moje preferencje motoryzacyjne znasz, teraz Ty cos powiedz o swoich Smile

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 13:45   

No więc:lubie samochody europejskie,japońskie wysokoobrotowce,ale najbardziej amerykańskie muscle cars i krążowniki szos.Bardzo interesują mnie samochody rajdowe i torowe oraz tuning,głównie mechaniczny.Samochodem moich marzeń jest Plymouth Fury Sport Coupe '58,w wersji z silnikiem V8 o poj.skokowej 8l,z rozrządem DOHC(sensacja w tych czasach:)),który uzyskiwał 350BHP,występował z 3-stopniowym automatem.Osiągi jak na tamte czasy wprost szokujace:7s do setki,vmax 250km/h.Aha,lunie też kolej,ale mało sie znam.EU07 to znaczy Elektryczna Uniwersalna(towarowo pasażerska)typ 07,na angielskiej licecnji?
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 15:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niestety na amerykańskiej motoryzacji się nie znam Smile Ale patrząc na osiągi przytoczonego pojazdu to faktycznie, jak na tamten czas rewelacyjne. Niektore pojazdy dzis maja problem z osiagnieciem takich. Masz moze foto tego pojazdu? Jaki jest Twoj ulubiony z europejskich/japońskich pojazdów? Z japońskich nie pogardzil bym Toyotą Yaris (którą notabene uczylem się jeździć na kursie i na ktorej zdawalem egzamin Razz). Szczegolnie z silnikiem 1.3, choc nawet ten podstawowy 1.0 niezle daje. Szczegolnie podoba mi się tez Toyota Avensis, kiedyś mialem tez okres slepej milosci do Hondy Accord, ale to bylo tylko zauroczenie Smile Nie ma jak Volkswagen albo Audi. Audi A6 Avant na przyklad Razz

EU07 faktycznie jest na licencji angielskiej (bliźniak angielskiej EU06), ale tylko w I serii (do nr EU07-240 bodajze). I oznacza dokladnie to co napisalem (elektryczna uniwersalna). Co prawda bardziej podoba mi się EPoka, aczkolwiek ze względu na częstość występowania "siódemki" to ją postanowilem wziac sobie za nick Smile Skoro interesujesz sie koleja to i o tym mozemy porozmawiac Smile Co Ci sie podoba w kolei najbardziej? Czym sie bardziej interesujesz: dzialalnoscia, infrastruktura?

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 16:00   

Oczywiście że mam foto Fury![/link]http://www.c2e.info/images/christine.jpg[/link].Z japońców najbardziej lubie Nissana Skyline Gt-R R-34,no i Nissana Sentre S RE-Spec V(Pałam do niego miłościa prawię taką jak do Fury),Z europejczyków...VW golfy I i II,nie pogardziłbym Fiatem 132 mirafiori:).W kolei najbardziej mi się podobają Lokomotywy elektryczne,jak i spalinowe('Gagarin" mi się podoba,niestety widziałem go tylko raz-w Rabce,bo w moich okolicach nie kursuje:/)Moim problemem jest to że niezbyt znam sie na konstrukcji lokomotyw,infrastrukturze,itd,ale bardzo mnie to ciekawi i chętnie bym sie z tego poduczyłSmile
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 16:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Samochod ladny, po prostu klasyk. Jednak dla mnie wszystkie stare samochody są takie same Smile Jak juz wspominalem zdecydowanie wole nowe. Z europejskich te co wymieniles to tez pierwszej mlodosci juz nie sa Razz Czyzbys lubil tylko pojazdy z lat wczesniejszych? Z nowych nic Ci sie nie podoba? biggrin

"Gagarinów" (albo jak kto woli ST44) często też nie widuję. Moglbym powiedziec, ze jeszcze w realu ani razu nie widzialem. Po pierwsze nie jeżdża w moim terenie (Mazowsze), zaś jak już pojechalem do rodziny na Podlasie (na linii Siedlce-Hajnówka) zaczailem sie coby go sfocic to przez 2 godziny zaden nie jechal Sad Z lokomotyw lubie wszystkie elektryczne pasazerskie: EU/EP07, EP08, EP09. Fajne tez sa ET22. No i sentymentalne suki z Siedlec... biggrin Jednak bardziej niz loki interesuje mnie rozklad jazdy. Ta cala siec polaczen, skomunikowania, jestem pelen podziwu dla tworcow Smile Aczkolwiek czasem wala niezle gafy, ale to temat na osobna dyskusje Razz

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 17:08   

Nie no,lubie nowości,ale wole starsze.Fury zawsze będzie dla mnie inna od wszystkich samochodów,najpiękniejsza:).No fakt,infrastruktura jest bardzo ciekawa,ale ja jestem z tego noga:/
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 21:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A gdybys mial wybierac z terazniejszych europejskich bądź japońskich to co bys wybral?

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 14:05   

Z europejskich to nowe BMW serii 5 po tuningu od alpiny jest bardzo fajne:)z japońców Honda S2000,240 KM przy 10 000rpm.Swoją drogą,jej poprzedniczka z lat 60tych
Honda s800,miała silnik o pojemności 800ccm,który kręcił sie do 11 000rpm,i osiągał 70KM!
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 15:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W BMW nie gustuję Smile Zbyt sportowe. Ja to jeśli chodzi o motoryzację to jestem typowym konserwatystą: chccialbym tylko jakiegos rodzinnego (choć i tak sam nim bym jeździl Razz)sedana badz kombi klasy (najlepiej) sredniej i w gore z silnikiem Diesla. I to wszystko Smile A przyklady? Proszę bardzo:
- Skoda Superb 2.5 V6 TDI Elegance
- VW Passat Variant 1.9 TDI (130 KM) Highline
- Audi A4/A6 1.9 TDI (130 KM)
- Toyota Avensis 2.0 D4D Sol (sedan bądź kombi)

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 16:19   

No to mamy troche inne podejście do motoryzacji:)Ja w swoim aucie nie zamierzam nikgo wozić,więc zrobie je na "torowo".Dobry przykład?Golf II.3-drzwiowy.Tylna kanapa za okno;],podsufitka i boczki za okno,cala zawartosc bagaznika(kolo zapasowe tez),klatka bezpieczeństwa,dwa kubełki z przodu.Obniżony utwardzony,bad look(wiesz chyba co to jest?Smile).Na zewnatrz pasek na szybie,jedna duza wycierka na sztorc.W silniku zmieniony dolot,chip,przelotowy wydech,uturbiony(o.8 bara).Mój znajomy takeigo ma,startuje w KJS-ach,i dokładnie takie autko mi sie marzy:)Aha no i felgi 16 cali BBs-y rajdowe:)
Co do rodzinnych aut-lubie,można tuningować delikatnie:)Ale diesli nie cierpie.Przede wszystkim to są niskoobrotowce,a ja tego nie toleruje:)
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 17:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mamy zdecydowanie inne podejście do motoryzacji biggrinbiggrin Ja moim samochodem także nie zamierzam nikogo wozić, ale pojazdy "rodzinne" mi się podobają, najwyżej 4 miejsca będą jeździly puste (kapitalny przyklad - dawny ksiadz proboszcz sam jezdzil Skoda Superb 1.9 TDI). Raczej nie lubię tuningu Smile Co najwyżej to zamontowałbym sobie jakiś w miarę dobry zestaw audio (ale bez przesady). Firmowy radioodtwarzacz Toyoty czy VW by mi wystarczyl, podobnie jak 8-10 glosnikow. Zadnych subwooferow czy tym podobnych Razz Fotele zwykle (nie kubelki!) - ewentualnie skorzana tapicerka. Zadnych modyfikacji zewnetrznych ani wewnetrznych Razz Ewentualnie jakies ladne felgi - na polskie drogi to max 18 calowe. No ale ja mowilem, ze jestem samochodowym konserwatysta Smile A diesle lubie za spalanie i osiagi. To prawda, sa niskoobrotowe, ale maksymalny moment obrotowy osiagaja przy 1500-2000 obr./min co pozwala w miare przyzwoicie przyspieszac. Ma to tez niebanalny wplyw na elastycznosc. No i spalanie... biggrin Taki Superb czy Avensis srednio spalilby mi z 8 litrow na setke. "Bad look" - moimi slowami (czyli bardzo niefachowo) to takie cos jak blacha nachodzi troche na reflektory przednie tak? Bynajmniej ja sie spotkalem z takim okresleniem. Czytasz jakas prase motoryzacyjna?

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 17:54   

No z tym badlookiem to mniej więcej:)Dokładniej Bad-look jest to przysłanainie świateł za pomocą tzw. rzęsy,brewek,lub modyfikacji blacharskiej maski,tak,aby zachodziła na światła,ma to na celu nadanie pojazdowi "złego spojrzenia",wywodzi się z niemieckiej szkoły tuningowej,z której pochodzi też m. in. usuwanie klamek,listew,szerokie felgi i błotniki,solidna "gleba".Co do audio...Ja wprost przeciwnie,jestem audiofilem i w aucie chciałbym mieć dobry sprzęt,który potrafi fajnie odtworzyć coś innego niż "umca-umca":)nie mowie,że takie są fabryczne zabudowy audio,ale w naszym pięknym kraju,w którym często występuje zwierzątko zwane dresem,budujące audio pod kątem techniawy,wiekszość zabudów audio tak wygląda...
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 21:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Muszę sprostować, cobyś mnie źle nie zrozumial. Mowiac o dobrym zestawie audio broń Boże nie chodzilo mi o to, zeby cala ulica slyszala czego ja slucham. Na pewno nie montowalbym go "dla szpanu". Po prostu lubię sluchac radia w samochodzie i chce zeby jako-tako brzmialo. Ale jeszcze raz podkreslam: nie jestem typem osoby ktora kupuje byle malucha pcha do niego radio ze stadionu, otwiera wszystkie szyby i puszcza pseudo-muzyke.

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Christine fan
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 21:46   

Spokojnie jak na wojnie,dobrze o tym wiem:)Mówie Ci po prostu,że chciał bym mieć fajne audio w samochodzie,i to ja chcialem w ten sposób zaznaczyć,że nie jestem dresem:)
Lubie malutki szpan w aucie,ale bez przesady.Lubie jakby sie oglądneli za moim ładnie robionym autem,ale nie chciałbym wychodzić na rice-boya albo dresa:)Muzyka owszem,ale nie na full.Ja bym wolał,żeby auto mi służyło na KJS-y,a nie do jeżdżenia pod dyskoteke czy szpanu.Moge sie Ciebie coś spytać?Czy stawianie pojedyńczej dużej wycieraczki na sztorc to jakby to powiedzieć... buractwo?Bo wiem że sporo dresów tak robi,ale to mi sie akurat podoba,w przeciwnieśtwie do reszty tego czym obkładają,ich syfne skarpety i beemki na gaz:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |