| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
KŁAMSTWA I PRZESĄDY!!
Autor Wiadomość
:)
Gość
PostWysłany: Sob 16 Paź, 2004 20:09   

Wstydzę się strasznie :lol: Nikt nie napisał, że nie mozna użycwać kilku ników. A ja nie napisałam również, że ich piszę pod jednym nickiem :idea:
Przejdź na dół
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Sob 16 Paź, 2004 22:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Owszem ale chcialas uktyc kim jestes...chcialas mnie wkurzyc nie zebym myslala ze duzo osob jest za tym ze jestem zla moderatorka. ehhh mozesz se pisac i miec swoje zadanie ale to bylo swinstwo. I masz czego sie wstydzic bo jesli mnie nazywasz osoba ktora nie szanuje innych to co powiesz o sobie?? I uwazam ze koniec tego tematu, ale nie chce go blokowac zebyscie nie powiedzieli ze usowam posty. Pa!

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 17 Paź, 2004 17:34   

Blanka napisał/a:
brawo elfkanenar trafilas...

Ach ta kobieca intuicja Smile najpierw mi styknęło coś, a potem se obadałam z czego ona korzysta i z czego korzysta Fifunia, któa tak nagle się wyłączyła z dyskuji... bo została z tyłu...
Powrót do góry
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 23:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dobra teraz sobie pewnie przechalpie za odgrzewanie Wink i wracanie do drazliwego tematu Wink ale az sie zagotowalam czytajac to/
otorz niestety ( a raczej stety i fifunia i psiara maja racje).
ino Wam jakos nie chce wejsc to do glowy.
nikt nie mowi ze kundelek jest zly, bo nie znasz jego rodzicow. chodzi ino o to, ze po cholere masz kupowac psa, ktory jest "rasowy" a nie posiada rodowodu (co jest zalozeniem poniekad rasowego psa) kiedy mozesz wziasc zmieszanego kundelka i na jedno wyjdzie.\, bedzie tak samo fajny i tak samo sympatyczny
prosze mnie tu nei najezdzac, ze sie nie znam bo tak sie sklada, ze sie znam.
przyklad z zycia.
niejaka pani, ktora posiadala hodolwe owczarkow belgijskich kryla swoje suki bez opamietania, na tyle paskudnie, ze w pewnym moemencie podkladala inne rodowady, wiec tak naprawde nikt nie wiedzial ktora to suka etc etc.
w pewnym czasie wprowadzono testy psychiczne dla owczarkow belgijskich, pies bez zdanych testow nie mogl byc uzywany w hodowli (czytaj jezleli rodzily sie szczeniaki byly teoretycznie rasowe praktycznie nie). owa pani sprzedawala [pieski a jakze po niskiej cenie jako owczarki belgijskie bezrodowodowe, a poniewaz bylo jej juz wszytsko jedno kryla czym popadnie brata z siostra, matke z synem etc tec.
wynik byl taki, ze pieski nagle byly wadliwe: padaczka, agresja, bojazliwosc nie wspominajac o wadach wygladu, wszak mniej wazne.

teraz wyopbrazcie sobie taka sytuacje: idziecie do tej pani bo strasznie chcecie miec owczarka belgijskiego, kupujecie go od niej za grosze bo wszak bez rodowodu wiec tanszy i wszystko co tutaj powymienialyscie.
przywozicie sliczna czarna kuleczke do domu i wszytsko jest pieknie...
do czasu... w wieku dajmy na to roku, pies dostaje pierwszego ataku padaczkowego, potem drugiego, potem kolejne, biegniecie do weta - dostajecie luminal (wydajecie kupe kasy), dajecie coraz wieksze dawki luminalu, az pies przestaje reagowac na ten lek, dostajecie kolejny, na ktory po pewnym czasue tez powstanie tolerancja i tez przestanie dzialac. jedyne wyjscie w tej sytuacji - eutanazja.

owszem taka sytuacja moze zaistniec u rodowodowego psa, ale odsetek takich sytuacji jest zdecydowanie nizszy - wlasnie po to jest praca hodowlana i po to dazy sie do 'wyeliminowania' z hodowli psow, ktore moga przekazywac wadliwe cechy (nie dostaja papierow hodowlanych).

wiec po co kupowac psa, z ktorym mozna miec same nieprzyjemnosci kiedy mozna wziasc ze schroniska super psiaka, ktory bedzie zyl i zyl i bardzo nas kochal.

taki byl i z reszta sens wypowiedzi powyzszych pan, tylko sie uwzielyscie krzyczac, ze sa glupie i sie nie znaja. czasem warto sie zastanowic nad soba a nie bezsensownie klapac paluchami po klawiszach.

a ij eszce co do wystaw: bzdura jest, ze psy sie mecza i ah i oh niewiadomo co sie dzieje i niewiadomo jakie to meczarnie, sa psy, ktore to lubia i sa psy, ktorym to nie przeszkadza. jezeli nawet pies siedzi w klatce, jest mu tam zdecydowanie lepiej niz jakby mial sie platac pod nogami (oczywiscie jezeli klatka jes odpowiednich rozmiarow i nie siedzi tam za dlugo - wszytsko w granmicach normy).
oczywiscie sa psy, ktore tego nie lubia, ale malo kto je do tego zmusza (oczywiscie sa nawiedzency, ale o takich to az szkoda mowic).

to chyba tyle co mialam do napisania na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 27 Lis, 2004 21:29   

Boże, ludzie, dlaczego z wassa takie parapety?

Pies rasowy nie znaczy rodowodowy. Otoz. Mam psa - cocker-spaniel. Proponowano mi rodowod, czyli, jest 100% rasowy. Ale nie chciałam. I co, nagle jego matka za przeproszeniem wyruchala sie z kundlem? A gdyby mial rodowod to ojcem bylb juz rasowiec, tak? Tylko dlatego, ze nie ma rodowodu? Pomyslcie co piszecie ;/

Poza tym mam rade - osoby co mają wąty niech idą do weterynarza. Taka moja skromna sugestia.

Cytat:
chodzi ino o to, ze po cholere masz kupowac psa, ktory jest "rasowy" a nie posiada rodowodu (co jest zalozeniem poniekad rasowego psa) kiedy mozesz wziasc zmieszanego kundelka i na jedno wyjdzie.


A jak chce miec psa rasowca, ale bez rodowodu? Bo mi rodowod po ch... potrzebny. O, i tu Cie mam.

A psa mam od sprawdzonego hodowcy, od ktorego wiele osob kupuje, do tego to znajomy rodzicow, wiec na pewno nas nie oszukal. A pies nie kosztowal 800 - 1000 zl tylko 400, bo jest bez rodowodu. Z nim byloby juz o wiele wiecej.

PS. Zal mi niektorych. Confused
Powrót do góry
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Nie 28 Lis, 2004 01:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no to gabrielen nie trafilas. tak sie sklada ze zal mi Ciebie, bo przypadkiem niemalze jestem weterynarzem (to ze zostalo mi rok z szesciu jest powiedzmy mniejszym problemem).

proponowano rodowod? oh a kto proponowal ? mama babcia?

Otoworz dziwczynko oczy a nie w zaparte idziesz majac o tym pojecie znikome. Bo skoro Twoj pies mial metryke i moglas sie ubiegac o rodowod Ciebie ta sprawa poniekad nie dotyczy. (no i nie chodzi w cal;ej sprawei o to czy TWOJ pies bedzie mial rodowod - wszak mozesz go nie odebrac, ino o to czy rodzice mieli uprawnienia hodowlane). Wiec prponuje czytac uwaznie a nie bluzgac na innych. Po za tym znam wielu hodowcow i jakos zaden nie proponuje pieseczkow bez rodowodu - bo mniej pieniazkiow wyniesie (co to wogole za bzdura)
A i jeszce taka mala sugestia - nie kazdy weterynarz (niestety) zna sie na rasach psow i tym bardziej nie kazdy weterynarz zna sie na hodowli psow. Wtym zawodzie bledy wystepuja rownei czesto jak w kazdym innym.


P.S. zal mi Ciebie, ze wzgledu na klapki na oczach i na jednolinijne myslenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 28 Lis, 2004 01:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nooo ladnie to bluzgac jak ktos ma odmienne zdanie? wiesz ja co prawda nie mam rasowego psa ale kota....moj kot ma rodowd i dalam za niego sporo pieniedzy...dalam duzo bo chce miec pewnosc ze moge udokumentowac pochodzenie mojego kota, miec pewnosc ze hodowca mnie nie oszukal, ze moj kot jest pelnowartosciowy (jako rasa nie jako kot sam w sobie) i nie jest to tylko opinia hodowcy ale tez osob w zwiazku wydajacych rodowod, jesli hodowcy zalezy na renomie wlasnej hodowli to wyda np. rodowod z zastrzezeniem (taki ma siosta mojej kocicy). pies majacy rodowod moze udokumentowac swje pochedzenie - twoj nie ma i mozesz sobie mowic co chcesz ale wystwaic go na swiatowej czy jakiekolwiek wystwie juz go niewsytawisz...a jesli ci rodowd nie potrzebny, bo potrzebny ci pies- to po co wogole podejmujesz ten temat?
ogolnie rodowody po cos sa (m.in po to zeby ewentualny kupiec wiedzila ze nie stosuje sie chowu wsobnego) i cala twoj dyskusja podwaza cos co juz przedyskutowali madzrejsi od cibie i jednak uznali ze jest potrzebne - i ja niepodwazam ich wiedzy i znajomosci tematu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 28 Lis, 2004 21:23   

Boze, ludzie, bez komentarza.

Tak sie sklada: ojciec - czempion, matka - rodowodowa. A rodowod - mialabym, gsdybym chciala miec, Ale po ch** mi. A psa mam po to, bo chce miec psa. Poza tym w ogole nie wypowiadajcie sie jak sie nie znacie bo.. GRRRRRRRR! :[

Co do cen - nie odzywaj sie. Skoro masz tylko rodowodowego, to skad wiesz jaki jest bez rodowodu ale "prawdziwy" ?

Cytat:
ale wystwaic go na swiatowej czy jakiekolwiek wystwie juz go niewsytawisz

Psa nie mam po to, zeby jak idiota stal na wystawie, tylko po to, zeby byl. Zeby bylo z kim sie bawic, chodzic na spacery itd.

Cytat:
bo przypadkiem niemalze jestem weterynarzem (to ze zostalo mi rok z szesciu jest powiedzmy mniejszym problemem).

Tak, nie watpie, a ja prezydentem.

A hodowca chciał mi wscisnac rodowod, ale ja nie chcialam, bo nie wiem po co mi on, jak psa nie mialam zamiaru wystawiac na zadne wystawy ani nic z tych rzeczy.

Cytat:
to po co wogole podejmujesz ten temat?


A po co ty podejmujesz, skoro masz kota, a nie psa?


I jeszcze jedno. Czy wy uwazacie, ze kundel (pies bez rodowodu) to gowno? Ze to nie pies? Sprawa dotyczy mnie mimo, ze Teodor nie ma rodowodu. Sparawa dotyczy kazdego kto chce pisac.

Poza tym zal mi was, w klaplki na oczach to nie powiem kto ma.

[cenzura] you all.
Powrót do góry
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 18:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bosz, najlatwiej jest napisac, ze ktos sie nie zna, ze ktos jest ble, nie wierzysz co studiuje Twoj problem, napewno nie moj, ja swoja wartosc znam i nie musze sie dowartosciowywac bluzganiem na innych, tak samo jak nie odczuwam potzreby udowadniania Ci, ze to co mowie jest prawda.
Twierdzisz, ze sie nie znam coz, to tylko swiadczy o Twoim braku wiedzy. Skoro twierdzisz, ze jestes madrzejsza od hodowcow zajmujacych sie psami od kilkudziesieciu lat, coz... przykra sprawa, byc AZ tak zarozumialym i zadufanym w sobie. Nie kloc sie wiec, ze wiesz lepiej niz na przyklad ludzie "siedzacy:" w zwiazku kynologicznym.

Nikt nie twierdzi, ze pies bez rodowodu jest ble kundel i syf. Cala sprawa dotyczy nieuczciwych hodowcow i przypadkow jakie przytoczylam - spraw prowadzacych do zaprzepaszczenia pracy hodowlanej setek ludzi i "produkcji" psow, ktore moga (oczywsice nie musza) miec wady (dlatego pies o slabej psychice nie dostanie uprawnien hodowlanych, pies wneter rownierz nie dostanie i dlatego pies z brakami zebowymi rowniez nie).

Jak widze prowadzenie dalszej dyskusji nie ma sensu, bo do Ciebie najwyrazniej niedociera, ze to Ty sie nie znasz i nie wiesz o czym mowisz. W zwiazku z czym z bogiem moze kiedys dojrzejesz i dotrze do Ciebie, ze czasami trzeba racje przyznac innym, a nie isc w zaparte.

(a [cenzura] you mnie nie ursza wyroslam juz z tego)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 20:36   

Tylko wiesz o co mi caly czas chodzi? Ze dla was (wnioskuje to z postow) a wlasciwie tylko dla ciebie, pies jest po to, zeby byl na wystawie. I wtedy taki pies owszem, musi miec rodowod - to kazdy wie. Tylko dlaczego to stosujecie do ogolu? Jakis pies nie ma rodowodu, to juz jest nierasowy. Mimo, ze jego matka byla rosowa i ojciec tez (obydwoje rodowodowi a jedno champion). Wiec jaki jest sens w tym brnieciu?
Dorastac nie musze. Bo co, mam dorosnac z brakiem wlasnego zdania, z przyznawaniem komus prawdy?
W ogole zweby to wyjasnic (ciebie moze to nieruszac, dla mnie to wazne) napisze gdzies, zeby poznac prawde. I jezeli ty mialas racje to ci ja przyznam, jezeli ja no to nie bede udawala, ze jednak ty masz racje, ze ty jestes kochana, cacy, madra.

Poza tym. Napisalas mi, zebym sie nie wypowiadala, skoro mam psa bez rodowodu. Poniewaz dyskusja toczy sie o rodowod. A co ty o tym wiesz, skoro w ogole nie masz psa? Zanim cos napiszesz pomysl troche.

pozdrawiam.
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 21:04   

hmm coz tak sie wlasnie sklada ze mam tylko kota z rodowodem, moj pies to typowy kundelek, i mam ja bo ja kocham - tak samo jak kocham mojego kota, ale zdecydowalam sie na burme i chcialam zeby to byla zdrowa burma, a to gwarantuje mi wlasnie rodowod....
bo kwestai nie lezy w tym ze z rodowdem sa lepsze....bo wszytkie sa kochane i sliczne....ale rodowd po cos jest i jak napisala nid...chesz sie z kim klocic? kloc sie z ludzmi ze zwiazku...moze oni znjadza twoje doskonale argumnty zminia zdanie i zlkwiduja rodowody...
'Dorastac nie musze. Bo co, mam dorosnac z brakiem wlasnego zdania, z przyznawaniem komus prawdy'

wlasne zdanie to jedno -ma je kazdy, i dziecko i dorosly....ale tylko dorosli umija sie przyznac do bledu, i prowadzic rezczawa dyskusje a nie zucac glupie haselka w stylu 'a ja jestm prezydentem' ....
Powrót do góry
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 21:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

post poprzedni....to moj post tylko sie nie zalogowalam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 21:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmm mam psa, rasowego z rodowodem, przy okazji championa. Jesli juz tak bardzo Ci zalezy na takiej wiedzy. Rowniez mam poniekad 'pod opieka' hodowle psow - (www.quendirivendell.prv.pl) - jesli chcesz zobacz.

Akurat w calej dysjusji nei chodzi o takie przypadki jak Twoj, czy Twojego psa - skoro mowisz, ze mial miec rodowod a co za tym idzie mial metryke sprawa jest w porzadku (wiadomo, ze pochodzi od rodzicow z uprawnieniami hodowlanymi). Cala dyskusja toczy sie o to, ze sa ludzie, ktorzy kryja bez opamietania i bez uprawnien twarzac mioty psow poniekad 'nierasowych' - pochodza one z miotow od rodzicow bez uprawnien (nawet jezeli rodzice mieli rodowody - pies, aby dostac uprawnienia musi dostac oceny na wystawach, w przypadkach niektorych ras musi miec wykonane przeswietlenie na dysplazje, a w przypadkach jeszce innych musi miec zdane testy psychiczne) czyli z punktu widznia Zwiazku Kynologicznego (nalezacego do FCI - ogolnonarodowej organizacji) takie psy sa nierasowe - nie dostaja metryk, nie dostaja rodowodow, czyli z punktu jakby to powiedziec "prawnego" sa nierasowe.
Od poczatku chodzi o to, ze jezeli chce sie miec psa rasowego-rodowodowego, wszytsko jedno w jakim celu, czy dla samej checi posiadania, czy dla posuiadanie pwewnosci ze to bedzie taki wlasnie pies - a nie tylko podobny (co tez sie moze zdarzyc, jezeli rodzice mieli jakies wady - czyli sila rzeczy nie dostali uprawnien hodowlanych).
To czy Ty, zcy ktos inny odbierze rodowod to jest tylko i wylacznie jego prywatna sprawa, rozchodzi sie ino o to, zeby byl to w zalozeniu pies rodowodowy (co ja mniemam ma miejsce w Twoim przypadku).

Ma to zapobiegac tworzeniu przypadkowych psow (tak jak wyzej wspomniany przeze mnie przyklad psa z padaczka - autentyczny z reszta). Skoro chcemy miec psa bez rodowodu, naprawde czeka na nas mnostwo psow w schorniskach. Ja wybralam akurat takiego, bo nie dosc ze podoba mi sie jego wyglad, to rowniez podobaja mi sie cechy psychiczne tej rasy, wiec kupujac psa z rodowodem - mialam gwarancje, ze dostane to czego oczekuje.

Tylko o to sie rozchodzi w calej dyskusji, nikt nie atakuje psiow bez rodowodu, jezeli kogokolwiek atakuje to niepowaznych i nieuczciwych hodowcow.

Pozdrawiam rowniez.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 22:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobra, kazdy powiedzial co chcial, kazdy uwarza jak chce a teraz zamykam ten temat!!

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |