| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Systemy RPG
Autor Wiadomość
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Pon 22 Gru, 2003 10:35   Systemy RPG Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na "naszym" (jeżeli mogę tak powiedizeć) forum jest wiele dzieci, nastolatków oraz ludiz dorosłych. Tak sie zastanawiam czy pośród nas nie ma zwolenników gier systemowych RPG, w tym moemncie nie chodiz mi o gry komputerowe (mówie do tych którzy lubią owe). Chodzi mi o systemówki typu D&D czyli Dungeons and Dragons, albo Warhammer. Sama osobiście gram w D&D od dość dawna co bardzo lubię robic, mam dwie postacie, jedna już dość rozwiniętą, ma prawie 5 poziom, a drugą nowiutką na 0. Chętnie podzieliłabym się swoimi uwagami na temat D&D w które gram, albo ogólnikowo o samych systemach, umówiłabym sie na sejse, normalną bądź przez internet w które sama już wiele razy grałam. Wiecie, wśród tych 400 zarejestrowanych użytkowników a naszym forum, może znajdzie się chociaż jedna bądź dwie osoby ( nie licząc mnie i mojego starszego zarejestrowanego tu również brata). Wtedy już mogłąby się wytworzyć dyskusja na ten, temat. Nie wiedziałam gdzie umieścić ten temat, więdz dałam go tu, na o wszystkim, jednak jeżeli chcece je przecieść na mój wolny czas to też nie mam nic przeciwko. \

I mam jeszcze jedną prośbę do Toji. Jeżeli okazałoby się, że na naszym forum jest bardzo wielu zwolenników gier tego typu czy można by było zrobić for. związanego z RPG? z góra zgłaszam się na modka Wink ale, tak na serio to gdyby się okazało ze wiele osób lubi gry tego typu to składam wniosek o zrobienie tematu, jeżeli jednak osób bedzie mało, to przecież zawsze można robić nowy temat na o wszystkim biggrin

dziękuje za chwile uwagi i zapraszam do dyskusji....

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
CuteBunny


Dołączył: 09 Gru 2003
Posty: 8
PostWysłany: Pon 22 Gru, 2003 17:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja interesuję się RPG od niedawna... od niecałego roku gram w gry RPG w których sesje odbywają się przez e-mail (tzw. PBEM = Play By E-Mail). Strasznie mi się toto podoba *^__^* Zaczęłam nawet sama "mistrzować" chociaż nie orientuję się za bardzo w żadnym systemie (może trochę Earthdawn...) W sumie granie przez maila to jakby pisanie z mistrzem i innymi graczami interaktywnej powieści... W sesji "na żywo" nie brałam jeszcze niestety udziału, bo nie bardzo jest czas i nie bardzo mam z kim :( Ale wszystko przede mną ;) Oczywiście RPGi komputerowe też bardzo lubię, ale dają znacznie mniejszą możliwość wczucia się w postać i swobodę podejmowania decyzji...

_________________
CuteBunny (^ y ^)
http://www.cuteshop.tk ~ Sklep z misiami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eregoth
Junior
Junior


Dołączył: 28 Sie 2003
Posty: 161
PostWysłany: Pon 22 Gru, 2003 17:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja gram w ultime online czyli omrpg

_________________
W imię Boże! Duchy powstałe z grobów nech zostaną wypędzone ku wiecznemu potępieniu! Amen!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Wto 23 Gru, 2003 02:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja troche na warhamerze sie znam Razz Sobie czasami czytam podrecznik moich braci ktorzy koedys w to grali i nieraz bylem na ich sesjach statysta jak mialem 7-9 lat robilem za halflinga dziecko takei tam Razz
Potrafie sie wczuc w klimat ale nie znam sie na rzutach i takie tam a jesli bys robila Panno Wierzbo jakokolwiek sesje to chetnie przyjme zaproszenie o ile takowe dostane Razz Tyle chcialbym prosic o pomoc z zrobieniu postaci i tylko to i moglbym grac biggrin heja Smile
mozna by sie umuwic na jakism czacie czy cos takiego jakbys skolowala jeszcze kilku chetnych ludzi to ja bym chetnei zagral w sesji na zywo oprocz tych co powyzej pisalem nie bralem nigdy udzial powod: brak chetnych ludzi i nikt nie wie o co biega Sad kilka razy bralem udzial w sesji na czacie ale dawno 1 rok temu i stracilem kontakt z tymi kolesiami z ktorymi grywalem i zgubilem kartke postaci Sad
A wiec jesli chcesz i byla by ku temu spsobna okazja to chetnie zagram ale nie na GG bo mi sie zwalilo ;( mozna byu na tlenie albo na jakism czacie ale jak naprawie gg to sie zglosze:)
I bardzo lubie klimaty fantasy i uwazam ze cos takiego ejst o wiele lepsze od komputerowego rpg
Chociaz nie wiem czy bedziecie chcieli takiego mlodzika jak ja 13 lat tylko Smile Ale chyba jakos ujde? Razz

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
CuteBunny


Dołączył: 09 Gru 2003
Posty: 8
PostWysłany: Wto 23 Gru, 2003 08:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja na żywo przez czata niezbyt się piszę, bo po pierwsze trzeba na to sporo czasu zarezerwować i ciężko jest się zgrać, żeby każdemu pasowało (znam to niestety z własnego doświadczenia, kiedy to siedząc na czacie parę godzin pograłam tylko chwilę, bo a to ktoś musiał iść spać, a to miał obiad, a to coś leciało w TV, a to mama wołała... -__-). A po drugie łatwiej mi się wczuć kiedy odpisuję w spokoju na maila lub posta na forum ^__~

Jeżeli wolno, to chciałabym podać parę adresików gdzie można zobaczyć jak to wszystko wygląda:

http://udb.wb.pl/urpg/index.php - Ultimate RPG Universe (gra przez e-mail i przez stronę www, wymagana dobra umiejętność pisania, nie parę zdań na krzyż)
http://www.strefarpg.tk - Strefa RPG (gry przez forum, można poczytać wątki żeby zobaczyć jak to wygląda)
http://www.menrionsesje.prv.pl - gra przez forum w autorskim świecie Menrion, stworzona przez Jodel :)

Co o tym myślicie?

_________________
CuteBunny (^ y ^)
http://www.cuteshop.tk ~ Sklep z misiami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Wto 23 Gru, 2003 17:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Yo my nigers biggrin
Naprawilem se gg

4879734 to moj numer mozna by zrobic na gg sesje kilka osob na konferencje zaprosic i by git bylo
a na forum to tak glupio troche sesje robic bo to takie no nudne wedlug mnie malo takie zywiolowe biggrin

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Katharsis Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 68
PostWysłany: Sro 16 Cze, 2004 18:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

fajnie wiedzieć że jest tu kilka osób dobrze obeznanych z tym tematem... moglibyście mi wyjaśnić na czym polegają sesje RPG i w ogóle o RPGach napisać??

_________________
"Każdy ma swojego Boga a oni wszyscy są jednym"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1146095
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 16 Cze, 2004 22:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

(ostantio zaczeąłm grać w Warhammera ze znajomymi, ale nie w bitewnego tylko normalnego -w grze na wyopbraxnię)

RPG to gra wyobraźni, w każdej sesji biorą udzial najlepiej conajmniej 3 osoby (ale mogą i dwie) jedna z nich to mistrz gry, który wymyśla zdarzenia, potwopry oraz wszystkie opisy itp. reszta osób to gracze... oni również wymyślają, ale wylko to co robią i dzielą się tym z współgraczami oraz mistrzem gry. Każdy z graczy ma swoją kartę postaci na której ma napisane wszystkie swoje atuty, umiejetności, czary (zależnie od klasy) oraz punkty żywotności itp.

są różne rodzaje gier RPG, ja np. gram teraz w D&D (dungeons & dragons) oraz w warhammera

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |