| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
harcerstwo a zle postawy życiowe
Autor Wiadomość
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Nie 29 Sie, 2004 19:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:

za to teraz polacy sa cholernie nietolerancyjni a kosciol katolski to jedyna sluszna organizacja religijna.


No i co ? To ze oni tacy sa i nie pamietaja jaki byl niegdy ich kraj nieznaczy ze Harcerze takze. ( i nie gadaj mi tu o religi bo ja jestem niewirzacy [ acha i jeszcze nie mow ze harcerz musi wierzyc w boga bo tak jest tylko u tych z ZHR ] ).
Nie oceniaj pewnej grupi/jednostek na podstawie ogolu
Cytat:

a ze twoje zaslepienie


Cooo? Ja jestem bardzo otwarty Smile A nadodatek ja rowniez moge powiedziec ze jestes zaslepiony bo nie uznajesz mojego punktu widzenia i uznac cie za mieszkanca ciemnogrodu tak jak ty o mnie sadzisz ;P Wiec takie gadanie nie ma sensu.

Acha i jescze cos z kategorii podobienstw nazizmu i harcerstwa : 4. Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza.( jakbys nie wiedzial to z Prawa Harcerskiego ) No wlasnie W KAZDYM czyli w czarnym , Zydzie i innych ludziach.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind


Ostatnio zmieniony przez Pulkownik Nikt dnia Wto 31 Sie, 2004 12:48, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Pon 30 Sie, 2004 12:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

acha. Czyli twoja niewiedza teraz przerodzila sie w moja ignorancje. Slodko.

Jeszcze raz, powoli, duzymi literami zebys zrozumial: PRZECZYTAJ STATUT NSDAP, MLODZIEZY WSZECHPOLSKIEJ I HARCERSTWA I ZOBACZ ILE JEST PODOBIENSTW. Jakby co moge ci to przepisac jeszcze 2-3 razy jakbys mial problemy z kojarzeniem. Prawo harcerskie do statutu ma sie tak samo jak to ze ssmani mieli na klamrach paskow wygrawerowane 'gott mit uns'.

Cytat:
No i co ? To ze oni tacy sa i nie pamietaja jaki byl niegdy ich kraj nieznaczy ze Harcerze takze.

Faktycznie, bo polscy harcerze maja po 70-80 lat i doskonale pamietaja ultrapatriotyczna II RP

Cytat:
( i nie gadaj mi tu o religi bo ja jestem niewirzacy [ acha i jeszcze nie mow ze harcerz musi wierzyc w boga bo tak jest tylko u tych swirow z ZHR ] ).

ja tez jestem niewierzacy, co nie zmienia faktu ze wiekszosc spoleczenstwa deklaruje sie jako katolicy

Cytat:
Nie oceniaj pewnej grupi/jednostek na podstawie ogolu

A te jednostki niby skad sie wywodza? Harcerzy mamy klonowanych, wydobywanych kopalnie czy z importu? Statystyka nie klamie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Druh Paweł Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 49
PostWysłany: Wto 31 Sie, 2004 11:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No cóż Altruisto i Czarny Krzyśku. Muszę się włączyć do dyskusji.
Zacznijmy od tego:
Cytat:
Charakter ZHP; cele i środki działania

§ 2

1. ZHP jest wychowawczym, patriotycznym, dobrowolnym i samorządnym stowarzyszeniem otwartym dla wszystkich bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.
(...)
3. Wychowanie w ZHP opiera się na normach moralnych, wywodzących się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijańskich, kształtuje postawy szacunku wobec każdego człowieka, uznając system wartości duchowych za sprawę osobistą każdego członka Związku.
4. ZHP jest członkiem światowej rodziny skautowej zrzeszonej w Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM), Światowym Stowarzyszeniu Przewodniczek i Skautek (WAGGGS) i Międzynarodowym Bractwie Skautów i Przewodniczek (ISGF), działa zgodnie z zasadami, celami i metodą, wprowadzonymi przez założyciela skautingu Roberta Baden-Powella i rozwiniętymi przez Andrzeja Małkowskiego.

To jest cytat ze Statutu ZHP, więc jeśli uważacie, że takie zapisy są typowe dla organizacji nacjonalistycznych to nie wiem jak was przekonać.
Dajecie porównania do NSDAP czy młodzieży wszechpolskiej chyba tylko dla podkreślenia ekspresji wypowiedzi, bo pomijacie fakt, że np. w BSA (Boy Scouts of Amerika) jak najbardziej pacyfistycznej i tolerancyjnej organizacji kładzie się bardzo duży nacisk na wychowanie w patriotyzmie. Nikt ich nie podejrzewa o nacjonalizm.
Powinniście chłopcy przedewszystkim zapoznać się z Prawem Harcerskim, i jeśli nadal będziecie uważać, że harcerstwo utrwala złe postawy życiowe to bardzo mi przykro.
Pojawia się tu jeszcze jedna kwestia, a mianowicie przyjęcie pewnych wartości jako swoje, kierowanie się w życiu pewnymi zasadami. Spotkałem wielu ludzi, którzy ciągle szukają dziury w całym, a tak na prawdę brak im poczucia bezpieczeństwa, które dają jasne i czytelne wartości.

I na przyszłość proszę liczyć się z tym, że określenia typu "świry z ZHR" będą bez uprzedzenia kasowane. Jestem Członkiem ZHP ale uważam każdego harcerza za swojego brata, dlatego nie pozwolę na rzucanie tego typu obraźliwych komentarzy. Dotyczy to także, religii (nie tylko katolickiej).

_________________
gg 4385694
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4385694
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Wto 31 Sie, 2004 12:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pozostaje mi tylko przeprosic na uzycie tego sformulowania... "Troche" mnie ponioslo to fakt. A wiec: Przepraszam.

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Ines Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Mar 2005
Posty: 5
PostWysłany: Sro 09 Mar, 2005 22:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie mam takiego problemu bo mam zuchy, a z nich trudno nazistów zrobić [bleah]
O ile o to Ci chodziło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 13 Mar, 2005 22:23   

z moich obserwacji wynika że z tolerancją wśród harcerzy nie ma problemów. z mojej drużynie jest trzech metali, a nawet dres (serio!) który uważa ludzi z drużyny za "swoich". poza tym drużyny harcerskie są w dużym stopniu niezależne - nie ma tam centralnej organizacji tak jak np. w ZSMP oraz innych autorytarnych organizacjach. drużyna to grupa dobrych kolegów, którzy sami o sobie decydują i pomagają nawzajem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |