| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
teledownisie
Autor Wiadomość
Crakken Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 126
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 10:45   teledownisie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o Teletubisiach? Ja wypowiem się nieco filozoficznie(coś a la Tsej): To bajka wyjałowiona z wszelkich uczuć, tylko śmiech i zabawa. Nie przekazuje niczego młodym widzom, jedynie przyciąga ich uwagę do monitora/telewizora(jak kto chce). Dla kogokolwiek kto choć trochę umie samodzielnie myśleć jest mdłe. Dla kogoś takiego jak ja: po prostu chce się rzygać. Postacie są nienaturalne, dziecko zatraca się w tym ,,czymś''. Nie widzi co sie NAPRAWDĘ dzieje na świecie. Myśli że wszystko jest takie jak tam, cukierkowe, wesołe...

PS> odkurzacz rulz ;P !

_________________
Nic, bowiem mój ty przemądrzały kolego, to nie takie zwyczajne nic, produkt lenistwa i niedziałania, lecz czynna i aktywna Nicość, to jest doskonały, jedyny, wszechobecny i najwyższy Niebyt we własnej nieobecnej osobie!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 10:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem teletubisie to lekka przesada.
Mi kojażą się one ze złem a powinno byc odwrotnie.
Twórca troche przesadził z tą ich puszystością i miłością.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 12:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

włąśnie nie
teletubisie dlatego są takie puszyste (chodzi o pośladki) zeby dzieci się z nimi utorzsamiały
miały wyglądać jak dzieci w pieluszkach (czytałam na strone oficjalnej chyba teletubisiow, angielskiej czy jakiejtam)
bajka? dla małych dzieci w sam raz
starsze nie lubią? nie oglądają, i tyle

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 13:10   Re: teledownisie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Crakken napisał/a:
Nie widzi co sie NAPRAWDĘ dzieje na świecie. Myśli że wszystko jest takie jak tam, cukierkowe, wesołe...
!

a ty co, jak byles maly i miales 3/4 latka to gdy nie ogladales teletubisi to wiedziales, ze zycie jest brutalne i na kazdym kroku na ulicy mogą ci poderznac gardlo???
na pewno nie
nawet gdybys powiedzial takiemu dziecku, ze zycie jest ciezkie, to ono i tak by nie uswiadomilo tego sobie, bo jest po prostu za male, zeby zrozumiec, jak to jest.

w oczach dziecka swiat jest kolorowy i pelen zabaw i nie zmienisz tego.
dopiero wraz z wiekiem zmieni mu sie psychika i sposob postrzegania wielu rzeczy.

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!


Ostatnio zmieniony przez Elun dnia Czw 05 Maj, 2005 13:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 13:11   

he eh zostałe "la Tsej" "le Tsej" i może jeszcze grecki "he Tsej"

jeżeli chodzi o teletubisie to moja siotra by mnie zdenerwować albo zaczepić czy tez rozdrażnić mówi że jestem wszytskimi teletubisiami na raz ...

obiekt tematu jest czymś co nawet pod estetyke kiczu nie pochodzi, jest to jedynie fatalna imitacja papetów z ulicy sezamkowej
Powrót do góry
agag Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 262
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 13:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co prawda oglądałam te całe teletubisie może ze 2 razy, ale mam swoje zdanie na ten temat.
myślę, że głównym zamierzeniem twórców tego programu (bajki, nie wiem...), było wdrożenie najmniejjszych dzieci w świat języka, poprzez nauczenie wymowy poszczególnych słów oraz ich znaczenia. Ale to tylko moje domysły.
Wnioskuje, że była ona kierowana do dzieci zupełnie maleńkich 1-2 lat, bądż też do dzieci uczących się obcego języka (np niemieckie teletubisie w niemczech dla polskich dzieci)

Jednak cała ta "bajka" była wegług mnie pozbawiona kontekstu i gramatyki. Wyjęte z gramatyki słowa niewiele znaczą i do niewielu rzeczy mogą się przydać, bo tracą na znaczeniu. Przez to starszym dzieciom wręcz szkodzą, bo uwsteczniają. Dlatego rodzice powinni sobie zdawać sprawę z tego, na jakim etapie rozwoju mowy jest dziecko, by czuwać nad dalszym jej rozwojem.

Teletubisie poprzez atrakcyjną dla małego dziecka formę (kolorowe, "odkompleksione" w porównaniu do barbie, miekkie, puszyste, miłe, sympatyczne) wzbudza ich zainteresowanie.
Można z powodzeniem proponować teletubisie dzieciom malutkim, niepełnosprawnym intelektualnie albo dzieciom, z opuźnionym rozwojem mowy (takie które zaczynają mówić z dużym opuźnieniem, lub w ogóle nie chcą mówić) Ale samo włączenie TV jest niewiele warte. Należałoby jeszcze z dzieckiem podane treści omówić, dopełnić, wyjaśnić.

To, że starsze dzieci oglądaja teletub. to tylko podstęp reklamy i lekceważenie przez rodziców

_________________
a życie toczy, toczy swój garb uroczy,
toczy, toczy się los...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 13:55   Re: teledownisie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

AmazonkAA napisał/a:
Crakken napisał/a:
Nie widzi co sie NAPRAWDĘ dzieje na świecie. Myśli że wszystko jest takie jak tam, cukierkowe, wesołe...
!

a ty co, jak byles maly i miales 3/4 latka to gdy nie ogladales teletubisi to wiedziales, ze zycie jest brutalne i na kazdym kroku na ulicy mogą ci poderznac gardlo???
na pewno nie
nawet gdybys powiedzial takiemu dziecku, ze zycie jest ciezkie, to ono i tak by nie uswiadomilo tego sobie, bo jest po prostu za male, zeby zrozumiec, jak to jest.

w oczach dziecka swiat jest kolorowy i pelen zabaw i nie zmienisz tego.
dopiero wraz z wiekiem zmieni mu sie psychika i sposob postrzegania wielu rzeczy.



Fak że dzieci w tym wieku powinny oglądać jakies tam bajki by rozwijać wyobraźnię, ale nie muszą tego robić za pomocą badziewnych teletubisiów.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 14:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: Mapety nie Papety Wink Nie ogladales nigdy mupet show?biggrin

Po drugie bajka jak bajka dla starszych dzieci pelna jest podtekstow:) I zgodzilbym sie z agag chociaz znam rpzypadki takiego starszego dzieciaka ( patrzac w skali teletubisiow ) 7 lat na ktore zadzialalo to pozytywnie. Mianowicie na codzien brutalny dzieciak siekacy wszystko mieczem z drewna i dracy jape pod moim oknem . Pewnego razu zaczol ogladac teletubisie... i co? zaczely sie talerzyki z nimi i inne fajne gadzety i o dziwo ! zmienil swoje zachowanie ale przechwycil od tych wielkich smerfow pewne zachowania i odzywki ( tulimy itp.)
W kazdym razie nie slyszalem zadnych wrzaskow pod oknem w poludnie biggrin

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Crakken Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 126
PostWysłany: Czw 05 Maj, 2005 15:13   Re: teledownisie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

AmazonkAA napisał/a:
a ty co, jak byles maly i miales 3/4 latka to gdy nie ogladales teletubisi to wiedziales, ze zycie jest brutalne i na kazdym kroku na ulicy mogą ci poderznac gardlo???
na pewno nie
nawet gdybys powiedzial takiemu dziecku, ze zycie jest ciezkie, to ono i tak by nie uswiadomilo tego sobie, bo jest po prostu za male, zeby zrozumiec, jak to jest.

w oczach dziecka swiat jest kolorowy i pelen zabaw i nie zmienisz tego.
dopiero wraz z wiekiem zmieni mu sie psychika i sposob postrzegania wielu rzeczy.


Może i tak było. Ale to było dawno temu. Już taki nie jestem, a żem IMHO nie było to tak dawno temu i jeszcze to pamiętam, to właśnie dla tego ie lubię małych dzieci i tego co z nimi związane. Teledownisiów też.

_________________
Nic, bowiem mój ty przemądrzały kolego, to nie takie zwyczajne nic, produkt lenistwa i niedziałania, lecz czynna i aktywna Nicość, to jest doskonały, jedyny, wszechobecny i najwyższy Niebyt we własnej nieobecnej osobie!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bamboocha Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Cze 2005
Posty: 12
PostWysłany: Sro 22 Cze, 2005 18:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mi mama teledownisi nie pozwalala ogladac i miala racje
i za to jej dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8284496
Crakken Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 126
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Nie 03 Lip, 2005 17:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To się nazywa dobra postawa! Very Happy

_________________
Nic, bowiem mój ty przemądrzały kolego, to nie takie zwyczajne nic, produkt lenistwa i niedziałania, lecz czynna i aktywna Nicość, to jest doskonały, jedyny, wszechobecny i najwyższy Niebyt we własnej nieobecnej osobie!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |