Dzieci OnLine

Pogawędki kulinarne - Zupa czekoladowa z orzechami

radzio122 - Pią 26 Maj, 2006 08:16
Temat postu: Zupa czekoladowa z orzechami
Porcja dla 4 osob Wink Wink Wink Wink . Czas przygotow. 30 min.
100 g gorzkiej czekolady, Very Happy
500 ml mleko,
500 ml smietanki,
100 g cukru, Very Happy
4 zoltka,
50 g kakao, Wink
3 lyzki likieru (advocat),
125 ml smietanki kremowki do przybrania,
150 g orzechow do przybrania.

1. Czekolade polozyc na patelni, wstawic do nagrzanego piekarnika na 4-5 min.
2. Miekka czekolade utrzec na gladka mase z 2 lyzkami mleka. W 100 ml cieplego
mleka rozpuscic kakao.
3. Reszte mleka zagotowac z cukrem, dodac roztarta czekolade i kakao. Dobrze
rozbic, by nie bylo grudek, zagotowac. Zdjac z ognia, wlac smietane, wymieszac.
4. Zoltka ubic, powoli wlewac do goracej zupy. Przez caly czas ubijac trzepaczka, by sie zoltka nie sciely. Pod koniec wlac likier. Wymieszac, ostudzic,
wstawic do lodowki.
5. Orzechy grubo posiekac. Ubic kremowke. Zupe przybrac orzechami i bita smietana.

to moja ulubiona zupka
Nikita - Pią 26 Maj, 2006 09:30
Temat postu:
To raczej deser Razz Mmm ... gorzka czekolada i mlekoooo plus orzechy - to musi być coś pysznego Wink Ale z likieru raczej zrezygnuję jak będę robić.
Słupek - Pią 26 Maj, 2006 11:31
Temat postu:
Nikita napisał/a:
Ale z likieru raczej zrezygnuję jak będę robić.

Tym samym rezygnujesz z niektórych doznań smakowych Smile Parę łyzeczek (właściwie 3/4 na osobę) jeszcze nikomu przecież nie zaskodziło, a smak bez wątpenia poprawiaa (przynajmniej na mój gust Razz).
Nikita - Pią 26 Maj, 2006 17:00
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Nikita napisał/a:
Ale z likieru raczej zrezygnuję jak będę robić.

Tym samym rezygnujesz z niektórych doznań smakowych Smile Parę łyzeczek (właściwie 3/4 na osobę) jeszcze nikomu przecież nie zaskodziło, a smak bez wątpenia poprawiaa (przynajmniej na mój gust Razz).

Jakby mnie ktoś przyłapał na takim smakowaniu likieru to byłby krzyyyk na całe osiedle Smile
Słupek - Pią 26 Maj, 2006 17:45
Temat postu:
Jest pewna subtelna różnica między smakowaniem likieru a smakowaniem z likierem Smile Myślisz, że by ktoś krzyczał, jakbyś powiedziała, ze to tylko do smaku (bo nie wierzę, zeby ktoś się taką porcją jak jest w przepisie upił)?
Tremere - Pią 26 Maj, 2006 17:49
Temat postu:
Nikita napisał/a:
Słupek napisał/a:
Nikita napisał/a:
Ale z likieru raczej zrezygnuję jak będę robić.

Tym samym rezygnujesz z niektórych doznań smakowych Smile Parę łyzeczek (właściwie 3/4 na osobę) jeszcze nikomu przecież nie zaskodziło, a smak bez wątpenia poprawiaa (przynajmniej na mój gust Razz).

Jakby mnie ktoś przyłapał na takim smakowaniu likieru to byłby krzyyyk na całe osiedle Smile

A ciasto do biszkopta moczy się przez 10minut w wódce/winie. To dopiero porcja alkoholu, nie? ;P I nie wierzę że nie jadłaś niczego z tą taką podeszwą biszkoptową ;]
Słupek - Pią 26 Maj, 2006 18:24
Temat postu:
To ciasto.. mniam Wink Ogólnie, większość potraw do których użycia potrzebujesz alkohol jest dobra. Dla mnie niedorzecznością jest pogląd, że do 18 roku życia NIC z alkoholem. Podkreślam, ze całkiem inna sprawą jest picie tychże w celach niecnych Smile
Gdulcia - Pią 26 Maj, 2006 19:27
Temat postu:
Moi rodzice chowają butelki z likerem do szafki z garnkami i przyznam się , że zdarzało mi się troszkę "liznąć" likieru kokosowego Twisted Evil Pyszota Razz Ogólnie lubię cukierki z wódką Smile Ojciec i babcia mnie za to tępią Wink
Anonymous - Sob 10 Cze, 2006 23:57
Temat postu:
To musi być dobre Mr. Green szkoda ze umnie nikt tego nie zrobi Neutral
kasia0001 - Wto 20 Cze, 2006 18:23
Temat postu:
zupka? ee... Shocked i jeszcze gorzka czekolada ;] odpadam ..heh xD

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group