Dzieci OnLine

Trudne pytania - POMOCY !

ANIA12 - Wto 03 Maj, 2005 18:39
Temat postu: POMOCY !
czeŚĆ

mam taki problem. otÓŻ
mam 12 lat [od dwóch miesięcy] ale nadal nie mam miesiączki !!!!!!!!!!! czy to normalne ??????????? prosze o odpowiedź

mod:następnym razem proszę o sprawdzenie wiadomości w Wordzie przed wysłaniem. Przez te błędy o wiele gorzej się czyta.
Anonymous - Wto 03 Maj, 2005 18:41
Temat postu:
Heh cz to zgrywa ?
To oczywiście normalne że możesz nie mieć miesiączki nawet do 16 lat =]
Szczerze to nic miłego =/
Nikita - Wto 03 Maj, 2005 18:44
Temat postu: Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ANIA12 napisał/a:
czeszcz

mam taki problem. oturz mam 12 lat [od dwuch miesiency] ale nadal nie mam miesioncki !!!!!!!!!!! czy to normalne ??????????? prosze o odpowiedz


Nie wiem czy to ściema, ale ci odpowiem ^^
Otóż droga Aniu każdy dojrzewa w swoim czasie. Jedni dojrzewają wcześniej jedni później. Także miesiączkę mozesz dostać jutro lub za rok, czy dwa lata Wink
Anonymous - Wto 03 Maj, 2005 18:51
Temat postu:
Tak jak napisały poprzedniczki,a nie wystarczy troche poszperać?
'' Pierwsza w życiu miesiączka nosi nazwę menarche, powinna wystąpić między 12 a 16 rokiem życia, ostatnia to menopauza występująca po 45 roku życia. Przyczyny braku (stałego lub okresowego) miesiączki mogą być fizjologiczne (np. przed dojrzewaniem, w czasie ciąży, połogu), rozwojowe (np. niedorozwój jajników, zaburzenia hormonalne, choroby narządów rodnych, stres itp.). Mogą też występować zaburzenia wiążące się z intensywnością, długością i częstotliwością krwawień. Za normę uznaje się krwawienia występujące w miarę regularne, co 24 do 35 dni, trwające do 6 dób.
Menstruacja to naturalny stan w życiu kobiety. Najczęściej świadczy o dobrym funkcjonowaniu organizmu. Niekiedy jednak jej przebieg zakłócają zaburzenia, które mogą sygnalizować nieprawidłowości i zmiany chorobowe.

Pierwsza miesiączka pojawia się zwykle około 13 roku życia. Poniżej 9 roku życia jest objawem przedwczesnego dojrzewania płciowego i w takich sytuacjach należy skonsultować się z ginekologiem lub endokrynologiem. Przedwczesne dojrzewanie płciowe może być bowiem skutkiem zaburzeń czynności układu podwzgórzowo-przysadkowego lub zmian organicznych.''
Żródło: http://www.dziecionline.pl/trudne/Artykuly/cykl.htm
Ma... - Wto 03 Maj, 2005 20:57
Temat postu:
Uważam ze to całkiem normalne.Moja qmpela ma 14 lat też jeszcze nie miesiączkuje i jakoś nie robi z tego paniki........ Confused
Anonymous - Sro 04 Maj, 2005 06:53
Temat postu:
Nyo, ja pierwszą miesiączkę dostałam mając 14 lat. Moja koleżanka zaś, ma 15 (chodzi ze mną do klasy), a póki co ani śladu miesiączki, ani śladu śluzu (upławów fizjologocznych [niechorobowych]). Więc nie masz się czym martwić. Smile
nasty_girl - Sro 04 Maj, 2005 07:11
Temat postu:
ja mialam 11 (moja siostra zreszta tez)... a mam w klasie kolezanki ktore maja po 16 wiec nie ma sie czym martwic (no chyba ze ma naprawde pisiorka;p)
Crimson Lady - Sro 04 Maj, 2005 07:53
Temat postu:
ja jedynie dodam, że śluz a upławy, to dwie zupełnie inne rzeczy.
śluz jest śluzem, a upławy to zmiany chorobowe ;) nie mylic.
Anonymous - Sro 04 Maj, 2005 08:04
Temat postu:
Crimson Lady napisał/a:
ja jedynie dodam, że śluz a upławy, to dwie zupełnie inne rzeczy.
śluz jest śluzem, a upławy to zmiany chorobowe Wink nie mylic.

http://www.dziecionline.pl/trudne/Artykuly/uplawy.htm
Miałam na myśli te fizjologiczne (niechorobowe).

Nie mylić xP
nasty_girl - Sro 04 Maj, 2005 12:04
Temat postu:
jak powiedziala Crimson Lady... sluz jest rzecza normalna, i kazda dziewczyna ktora ma okres go ma w ktoryms etapie miesiaczki, no a uplawy sie ma podczas zmian chorobowych, i z tym lepiej do ginekologa pojsc..
mavie93 - Sro 04 Maj, 2005 17:23
Temat postu:
Oczywiście, że nie masz ABSOLUTNIE sie czym przejmować. Ja też mam 12 lat i wcale nie przejmuje sie, że nie mam okresu. To jest na prawdę normalne. Jedni dojrzewają wcześniej , inni o wiele później. To nie zależy od Ciebie tylko od organizmu. Bardziej przejmowałabym sie kiedy nie miałambym w wieku 16, 17, 18 lat ale nie 12 ( ! ) Pozdrowionka Mr. Green
laniade - Sro 04 Maj, 2005 21:36
Temat postu: Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ANIA12 napisał/a:
czeszcz

mam taki problem. oturz mam 12 lat [od dwuch miesiency] ale nadal nie mam miesioncki !!!!!!!!!!! czy to normalne ??????????? prosze o odpowiedz


Qrde już słyszę 100 raz to pytanie i moja odpowiedź brzmi - to jest nienormalne że wpadasz z tego powodu panikę !!! Evil or Very Mad a jak sie chcesz czeos dowiedziec wysarczy wziasc myszke w swe raczki poszukac na necie a raczej na tym forum i bedzie dobrze .. a najlepiej wejdz na stronke www.dorastam.pl tam będa najprawdopodobniej odpowiedzi na twoje wszystkie pytania ... Neutral Neutral Rolling Eyes Wink Cool
malina160 - Sob 07 Maj, 2005 19:14
Temat postu:
no oczywiście że to normalne że jeszcze nie masz miesiączki ja moją pierwszą miałam w wieku 15 lat nie ma się czym przejmować a 12 lat nie jest jakimś tam wyznacznikiem cz granicą dojrzewania każdy dojrzewa w innym czasie jesteś zupelnie normalna a jeśli masz jakies jeszcze pytania to może najpierw poszukaj w necie Smile
mroweczka - Pon 09 Maj, 2005 17:03
Temat postu:
Pewnie,ze wszytsko OK. Pierwszą miesiaczkę dostaje się w wieku 11-17 lat, zazwyczaj 12,13 choć nie jest to regułą. Ja dostałam właśnie jak miałam 13 lat. Powinnaś zacząć się martwić dopiero w wieku lat 16,17 i wtedy pójść do ginekologa. Póki co masz jeszcze masę czasu Wink .
Masz już wydzielinę śluzową? Jest to naturalny śluz wydobywający się z pochwy koloru białego/żółtego pojawiający się najcześciej rok,dwa przed pierwszym okresem. Jest to znak,abyś przygotowała się na TĄ chwilę,ponieważ może Cię to spotkać lada dzień (nie jest to regułą, okres po puerwszej wydzielinie sluzowej może nastąpić nawet miesiąc, pare miesiący później).
BTW-Takich tematów było już tysiące. Blok.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group