Dzieci OnLine

Wydarzenia - Konklawe

ajeczka11 - Pon 18 Kwi, 2005 18:22
Temat postu: Konklawe
Ja wiecie dziś rano rozpoczęło się konklawe. Jak myślicie kiedy sie skończy. Z tego co sie orientuję to największe szanse ma Josheb Racinger(nie wiem jak sie pisze:P) Ma on 73 lata. Wydaje mi sie że jest trochę za stary jak na papieża i jest niemcem. Nie wiem czy to dobrze:\ Co wy o nim myślicie? Aha i na onecie przeczytałam ze ma on juz załatwoine 40 czy nawet ponad 50 procent głosów? Cieszycie się że to on ma zastąpić naszego naj naj papieża-polaka?Ja nie zbyt. Wiem jeszcze ze rywalizuje z nim włoch. Co myślicie o tym włochu(nie wiem jak sie nazywa,ale mniej więcej kojaże wygląd)
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 18:45
Temat postu:
Nie no, mogę zrozumieć, że nie przepada się za jakimś narodem, ale to nie od razu znaczy, że ktoś z nielubianej nacji nie może zostać papieżem.
Ja sam nienawidzę Niemców, ale nie mam nic przeciwko, żeby Niemca wybrano na papieża. Owszem, będzie pewien - że tak to ujmę - "niedosyt", ale w ostateczności - czemu nie? (A nuż będzie on godnym następcą JPII i dzięki temu polepszyłyby się stosunki polsko-niemieckie?)
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 19:22
Temat postu:
zeby tylko czarny nie został papiezem ==' ani tym bardziej niemiec..grr nienawidze niemcow Polske nam zniszczyli ><"
panienka_wierzba - Pon 18 Kwi, 2005 19:31
Temat postu:
czarny, niemiec?
kochanie czyżbyś była rasistką?
Chesterka - Pon 18 Kwi, 2005 19:33
Temat postu:
A ja nie mam nic przeciwko murzynom ani niemcom. Razz Mógłby być nawet murzyn-niemiec, mi to odpowiada. A np. niektórzy polacy uwielbieją Sztefena Mullera (czy jak mu tam ;p) mimo, że jest niemcem. Zreszta co za różnica, ważne, żeby był ee yy jak to określić... noo.... sami wiecie ;P
frigg - Pon 18 Kwi, 2005 19:38
Temat postu:
Gabra napisał/a:
zeby tylko czarny nie został papiezem ==' ani tym bardziej niemiec..grr nienawidze niemcow Polske nam zniszczyli ><"


wlasnie tak gabra - wlasnie tego uczyl was (no dobra - nas) papierz - nienawisci, rasizmu, tego ze nie nalezy wybaczac...jakos kurcze mam wrazenie caly czas, ze to chodzi jednak tylko o tego jednego czlowieka a nie o nauki....wiec nie zmieni sie nic (to tak nawiazujac do tematu w psychologii czy cos sie zmieni)
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 20:04
Temat postu:
od razu rasistka,tak jasne grr precz czarni,żółci,fioletowi z tego świata

poprostu boje sie jak wiekszosc ludzi przepowiedni nostradamusa,jest coś w tym złego?!


frigg napisał/a:
tego ze nie nalezy wybaczac...


e? Razz

a pozatym moze ja mam to we krwi,moze nie,ale mam prawo sie czegos bac,nielubiec,nienawidzic,kochac ...

chociaz przyznam ze nie wypaliło z tamtym czarnym ale no dobra,stalo sie ;/
EU07 - Pon 18 Kwi, 2005 20:24
Temat postu:
Najbardziej bylbym uradowany jesli Papieżem zostanie niemiecki kardynał Joseph Ratzinger. Oprócz niego jestem jeszcze faworytem Angelo Sodano.
Fakt ewentualnego wyboru na Papieża człowieka z Afryki pozostawię bez komentarza.
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 20:27
Temat postu:
Przez lata wybierali włochow,wiec dobrze jakby włoch nie byl tym razem Neutral
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 20:29
Temat postu:
Cytat:
Ma on 73 lata. Wydaje mi sie że jest trochę za stary jak na papieża i jest niemcem. Nie wiem czy to dobrze

nie przymierzając "jebłem"
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 20:29
Temat postu:
Z gory przepraszam - zalogowac sie nie moge.

Ja chcialbym aby papiez byl czarny. Ale to tylko dla czystej draki:)
A jak wybiora jakiegos kolesia to niech bedzie spoko i niebedzie zadnym bucem zapatrzonym w siebie.
Zreszta kto bedzie ten bedzie. W koncu sam Duch Swiety natchnie ludzi.
codi - Pon 18 Kwi, 2005 20:37
Temat postu:
Ja również chciałbym czarnego papieża Very Happy
Ja się tam na papieżach nie znam ale widziałem kilku o czarnej skurze.
Nawet wyczytałem gdzieś w gazecie że ktoś tam przepowiedził że następny papież będzie czarny Twisted Evil
nasty_girl - Pon 18 Kwi, 2005 20:46
Temat postu:
czemu nie czarny? wierzycie w jakies bzdury? jak narazie zadna przepowiednia nostradamusa sie nie spelnila.. pozatym to papiez.. nie wazne jakiej jest narodowosci, wazne jakim jest czlowiekiem!
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 20:47
Temat postu:
panienka_wierzba napisał/a:
czarny, niemiec?
kochanie czyżbyś była rasistką?

Przepraszam, ale jeśli nawet to co? Bo dla mnie zabrzmiało to jak jakaś odgórna krytyka... w końcu jej nie zabronisz Wink. Każdy może kogoś nienawidzić, co nie?
Jak już Gabra napisała:
Cytat:
a pozatym moze ja mam to we krwi,moze nie,ale mam prawo sie czegos bac,nielubiec,nienawidzic,kochac ...



EDIT:
nasty_girl napisał/a:
jak narazie zadna przepowiednia nostradamusa sie nie spelnila..

Tutaj muszę zacytować R2, gdyż pewne jego zdanie w pełni oddaje moją reakcję (mam nadzieję, że się R2 nie obrazi Wink).
Cytat:
nie przymierzając "jebłem"

panienka_wierzba - Pon 18 Kwi, 2005 20:55
Temat postu:
Himitsu napisał/a:
panienka_wierzba napisał/a:
czarny, niemiec?
kochanie czyżbyś była rasistką?

Przepraszam, ale jeśli nawet to co? Bo dla mnie zabrzmiało to jak jakaś odgórna krytyka... w końcu jej nie zabronisz Wink. Każdy może kogoś nienawidzić, co nie?

ale czy ja zabraniam?
nie
po prostu pytam
eee ja w tym nie widze żadnej krytyki
ale rasistów nie toleruje
tak samo jak faszystów czy nazistów
również mam prawo
którego nikt mi nie zabroni
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 20:59
Temat postu:
ajeczka11 napisał/a:
Josheb Racinger
A dak dokładniej Joseph Ratzinger Wink
ajeczka11 napisał/a:
Ma on 73 lata
Ma 78 lat Wink
Naniosłam poprostu drobne poprawki Mr. Green

A co do tematu to chciałabym żeby własnie Joseph Ratzinger został papieżem albo murzynek Francis Arinze z Nigerii Smile Nie przeszkadza mi to że ktoś jest z jakiegoś tam kraju czy ma inny kolor skóry (nawet taki Colors), ważne by zjednoczył ludzi Smile
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 21:27
Temat postu:
nie wiem, nie mam ochoty, ten niemiec brał udział w działaniach hitlerowskich no coż wojna wojną zmuszenie kogoś zmuszeniem ale wątpliwości mam

pozatym temat ten dowodzi że konklawe to taka sama nowość jak śmierć papieża, znowu sprawa będzie roztrząsana naście razy oczywiście bez głębszego powodu, jeszcze powinny być zaklady, i tak to już jest straszne bo robi sie takie samo halo jak z papieżem
frigg - Pon 18 Kwi, 2005 21:27
Temat postu:
Gabra napisał/a:



frigg napisał/a:
tego ze nie nalezy wybaczac...


e? Razz

a pozatym moze ja mam to we krwi,moze nie,ale mam prawo sie czegos bac,nielubiec,nienawidzic,kochac ...


gabra jak ty ironi nie umiesz zrozumiec to jak masz rozumiec nauki JPII?? Confused
codi - Pon 18 Kwi, 2005 21:31
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
czemu nie czarny? wierzycie w jakies bzdury? jak narazie zadna przepowiednia nostradamusa sie nie spelnila.. pozatym to papiez.. nie wazne jakiej jest narodowosci, wazne jakim jest czlowiekiem!


Mi tylko chodziło oto że fajnie by było mieć czarnego papieża tak dla odmiany xD
nasty_girl - Pon 18 Kwi, 2005 21:43
Temat postu:
to ze hitler byl niemcem nie znaczy ze kazdy niemiec jest jak hitler..
codi - Pon 18 Kwi, 2005 21:46
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
to ze hitler byl niemcem nie znaczy ze kazdy niemiec jest jak hitler..


Wiesz ja bym nie był taki pewny... xDD
Można by o tym podyskutować Twisted Evil
Miałem dość dużo styczności z niemcami i zawsze jakoś podejrzanie sie zachowywali xDD Twisted Evil
EU07 - Pon 18 Kwi, 2005 21:47
Temat postu:
kradziejka napisał/a:
(...)jeszcze powinny być zaklady(...)

Są. W Wielkiej Brytanii bodajże. Jakieś zakłady bukmacherskie zorganizowały. Ciekawe czy w Polsce gdzieś można się o to zakładać. Spróbowałbym Laughing
Anonymous - Pon 18 Kwi, 2005 21:50
Temat postu:
A mi sie wydaje, ze dla wszystkich to bedzie znowu zaskoczenie jak było z Karolem Wojtyłą, Janem Pawłem II ... przeciez nikt nie podejzewał ze zostanie Papieżem, a został i to wielkim.
nasty_girl - Pon 18 Kwi, 2005 21:54
Temat postu:
codi a ja jak bylam 2 tyg w niemczech jakos bylam zdziwiona zyczliwoscia paru osob.. schematy nie zawsze okazuja sie prawdziwe.. tak samo jak by o tobie mowiono ze polak to od razu pijak, zlodziej itd.. bo tak mowia podobno w innych krajach o polakach..
codi - Pon 18 Kwi, 2005 21:58
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
codi a ja jak bylam 2 tyg w niemczech jakos bylam zdziwiona zyczliwoscia paru osob.. schematy nie zawsze okazuja sie prawdziwe.. tak samo jak by o tobie mowiono ze polak to od razu pijak, zlodziej itd.. bo tak mowia podobno w innych krajach o polakach..



Właśnie dlatego nie lubie niemców xD
panienka_wierzba - Pon 18 Kwi, 2005 22:00
Temat postu:
eee dlaczego?
dlatego że:
nasty napisał/a:
bylam zdziwiona zyczliwoscia paru osob.. schematy nie zawsze okazuja sie prawdziwe
??
chlopcze
owo zdanie nie miało sensu
albo nie lubisz niemców za to iż schematy nie zawsze są prawdziwe
co by mnie rozczłonkowało normalnie
codi - Pon 18 Kwi, 2005 22:10
Temat postu:
panienka_wierzba napisał/a:
eee dlaczego?
dlatego że:
nasty napisał/a:
bylam zdziwiona zyczliwoscia paru osob.. schematy nie zawsze okazuja sie prawdziwe
??
chlopcze
owo zdanie nie miało sensu
albo nie lubisz niemców za to iż schematy nie zawsze są prawdziwe
co by mnie rozczłonkowało normalnie


Po prostu dużo bywałem z niemcami i oni zbyt mili nie byli...
Więc mam pewien uraz do nich dlatego ich nie lubie dziewczynko xDD

Trzeba się rozluźnić xD
nasty_girl - Pon 18 Kwi, 2005 22:13
Temat postu:
niekotrzy sa tacy, niektorzy sa inni.. i po co oceniac caly narod? no ale jak uwazasz.. mi to obojetne kto bedzie papiezem i tak..
ajeczka11 - Wto 19 Kwi, 2005 09:18
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
niekotrzy sa tacy, niektorzy sa inni.. i po co oceniac caly narod? no ale jak uwazasz.. mi to obojetne kto bedzie papiezem i tak..

a mi nie obojętne!!Osoba która zastapiłaby JPII musiałaby być przynajmniej w połowie podobna do Niego!!A co do nowego papierza jeszcze:cały czas mam nadzieję że któryś z kandydatów pokona procentami niemca:D I nie będzie to włoch. Dajmy szansę też innym narodom:)
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 09:51
Temat postu:
Mi to osobiście wisi, kto zostanie papieżem. Może być to Niemiec, Murzyn, Rosjanin czy Marsjanin (ost. lekcja religii była poprostu boska - -" wg. mojej klasy najlepszym papieżem byłby ByrluBurlu z Msarsa :\)... Tak jak uczył nas JPII, tolerować każdego, bez względu na wygląd, rasę, kolor skóry... Więc każdego będę szanować tak samo... Chociaż konklawe nie oglądam, nawet nie wiem co się dzieje (tzn. czy jakieś postępy czy nic)...
A to, ze ma 78(73?) lata, to ma dluzszy staz koscielny...
Nie wiem, co macie do Niemcow... teraz coraz mniej zyje ludzi bioracych udzial w wojnie, a ich rodziny nie mialy przeciez wplywu na decyzje... Eh no nic, nie lubie takich przekonan ze "niemiec zły", "murzyn zły" itd. a jesli tak myslimy, to trudno sie dziwic, ze polacy uchodza za pijakow i zlodzieji Wink
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 13:57
Temat postu:
frigg napisał/a:
Gabra napisał/a:



frigg napisał/a:
tego ze nie nalezy wybaczac...


e? Razz

a pozatym moze ja mam to we krwi,moze nie,ale mam prawo sie czegos bac,nielubiec,nienawidzic,kochac ...


gabra jak ty ironi nie umiesz zrozumiec to jak masz rozumiec nauki JPII?? Confused


nie jestem na tyle głupia. to 'e? Razz' to własnie chodzilo o ironie
a to ze jestem głupia-wiem.
trudno sie mowi.
Nikita - Wto 19 Kwi, 2005 14:38
Temat postu:
Podobno jest taka przypowieść fatimska, że po papieżu polaku zostanie wybrany papież koloru czarnego, a po nim będzie koniec świata. Nie wiem, może to są plotki. Ale nie chce mi się za bardzo w to wierzyć Wink Już w 2000 roku miałbyć konieć świata, i co ? Dalej jesteśmy i żyjemy Smile Co do Konklawe chciałabym aby papieżem nie został włoch. Nie wiem dlaczego :-) A czy biały czy czarny to jest mi obojetne ;P Podobno Ratzinger, czy jak tam mu na nazwisko ma największe szanse. Ale zawsze jest tak, że wchodzą na Konklawe papieżami, a wychodzą kardynałami Wink Heh...Pozory mylą =] Zbytnio nie ufam prasie, co będzie to będzie...
nasty_girl - Wto 19 Kwi, 2005 14:47
Temat postu:
nikita nie przypowiesc fatimska tylko przepowiednia nostradamusa..
Nikita - Wto 19 Kwi, 2005 15:13
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
nikita nie przypowiesc fatimska tylko przepowiednia nostradamusa..


Najpierw mówili, że to przypowieść fatimska, pozniej, że niejakiego nostradamusa, i w końcu już sama nie wiem '_' ;P
frigg - Wto 19 Kwi, 2005 15:13
Temat postu:
hmm gabra myslam ze samogloska 'e' swadczy raczej o niezrozumieniu czegos..widac inne szkoly ironii mamy...ale dobra nie o to w tym temacie chodzi wszak...
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 15:31
Temat postu:
Razz
dzis mowili ze konklawe dzis sie raczej nie zakonczy.ponoc za 2 dni..ale niewiadomo nic.
nasty_girl - Wto 19 Kwi, 2005 16:25
Temat postu:
nie slyszalam zeby to byla przypowiesc fatimska, pozatym watpie zeby kosciol rozglaszal cos o koncu swiata.. cos chyba niedoslyszalas albo ktos cos namieszal..
EU07 - Wto 19 Kwi, 2005 16:45
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
nie slyszalam zeby to byla przypowiesc fatimska, pozatym watpie zeby kosciol rozglaszal cos o koncu swiata.. cos chyba niedoslyszalas albo ktos cos namieszal..

Oficjalne stanowisko Kościoła co do końca świata jest takie jak w Ewangelii: "nie znacie dnia ani godziny".
ajeczka11 - Wto 19 Kwi, 2005 16:48
Temat postu:
Nikita napisał/a:
Podobno jest taka przypowieść fatimska, że po papieżu polaku zostanie wybrany papież koloru czarnego, a po nim będzie koniec świata.

Fatimska?To mu JPII powiedziała CHYBA Matka Teresa! Ale to w 50% ...
Nikita - Wto 19 Kwi, 2005 16:57
Temat postu:
ajeczka11 napisał/a:
Nikita napisał/a:
Podobno jest taka przypowieść fatimska, że po papieżu polaku zostanie wybrany papież koloru czarnego, a po nim będzie koniec świata.

Fatimska?To mu JPII powiedziała CHYBA Matka Teresa! Ale to w 50% ...


Matka Terasa ? Jak przypowieść fatimska to Siostra Łucja z Fatimy, już nieżyjąca zresztą Wink
Nasty-Girl - Ja to przeczytałam w Gazecie Wyborczej...
nasty_girl - Wto 19 Kwi, 2005 17:07
Temat postu:
to ja nie wiem.. w kazdym razie od dawna mowi sie ze to przepowiednia nostradamusa..
Kinga - Wto 19 Kwi, 2005 17:08
Temat postu:
Ludzie = = ...

CO do tajemnic fatimskiej to były 3 wogole to było tak

W Fatimie trojgu pastuszków objawiła się Matka Boża
Byli to Łucja Franciszek i Hiacynta

Pierwsza i druga część "tajemnicy" dotyczą przede wszystkim straszliwej wizji piekła kultu Niepokalanego Serca Maryi i drugiej wojny światowej oraz zapowiadają ogromne szkody jakie Rosja miała wyrządzić ludzkości przez odejście od wiary i wprowadzenie komunistycznego totalitaryzmu
Zostału opublikowane wiele lat temu


Najwięcej dywagacji i emocji budział trzecia część orędzia matki Bożej
tak zwana "trzecia tajemnica fatimska"
Charakter objawień budził przypuszczenia że może ona dotyczyć czasów ostatecznych. Przez lata krążyły różne pogłoski oraz wersje "trzeciej tajemnicy"
Trzecia część "tajemnicy" została spisana przez siostrę Łucję
przechowywana najpierw przez biskupa Leirii a pozniej koperta została przekazana do Tajnego Archiwum Świętego Oficjum

Jan Paweł II poprosił o dostarczenie mu koperty z trzecią częścią "tajemnicy" po zamachu z 13 maja

W 2000 Franciszek i Hiacynta zostali ogłoszeni błogosławionymi przez papieża Jana Pawła II. Również w 2000 roku zapada decyzja o ujawnieniu trzeciej tajemnicy fatimskiej

W tłumaczeniu wygląda ona tak

Cytat:
Trzecia część tajemnicy objawionej 13 lipca 1917 w Cova da Iria-Fatima.

Piszę w duchu posłuszeństwa Tobie, mój Boże, który mi to nakazujesz poprzez Jego Ekscelencję Czcigodnego Biskupa Leirii i Twoją i moją Najświętszą Matkę.

Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia, które zdawało się, że podpalą świat; ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku; Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta! I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: 'coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim' Biskupa odzianego w Biel 'mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty'. Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi, Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. Pod dwoma ramionami Krzyża były dwa Anioły, każdy trzymający w ręce konewkę z kryształu, do których zbierali krew Męczenników i nią skrapiali dusze zbliżające się do Boga.

Tuy-3-1-1944». ( Tłumaczenie odtwarza wiernie tekst oryginalny, w tym także niedokładności interpunkcji, co zresztą nie przeszkadza w zrozumieniu tego, co widząca chciała powiedzieć. )

Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 17:57
Temat postu:
tak btw
co oznacza czarny a co bialy dym bo ja niewiem juz ==;


ludzie juz wybrali papieza!!aaa!!ale kto nim jest o0
Kinga - Wto 19 Kwi, 2005 18:14
Temat postu:
Czarny cos tam ze glosowali chyba a nie wybrali
A biały ze wybrali

I wlasnie 4 minuty temu pojawił sie biały dym ...
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 18:17
Temat postu:
a poczekamy jeszcze 40 jak powiedzą kto to..ciekawe..
Kinga - Wto 19 Kwi, 2005 18:20
Temat postu:
Pewnie jakis ciemnoskory ...
Z naszym papiezem przeciez bylo tak ze wlasciwie wybrali go aby poprawic sytuacje w Polsce a jak wiemy bylo niezaciekawie komunizm etc ...
A teraz gdy Jan Paweł II pozbył sie jakichkolwiek granic w religi dotyczacych koloru skory etc etc ... moga wybrac ciemnoskorego ...

Ale sama nie wiem ... moze ten Niemiec biggrin

A moze Polak :> no w koncu az 4 polaków mamy na to stanowisko biggrin
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 18:23
Temat postu:
SERIO?!
Ja myslałam ze to paru ich jest i jednego z nich wybieraja...Najwyrazniej sie myliłam Wink
Kinga - Wto 19 Kwi, 2005 18:26
Temat postu:
A wiecie tak sie zastanawiam wszysycy krzyczą

" AAaaa nie czarnego niee ... "

I jakby wybrali czarnego Razz to przez kilka dni babcie manniaczlo Radia Maryja i
Telewizji TRWAM zalamywaly by rece nad losem ...

A moze znow byloby masowe nawrocenie ? ... HYmm
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 18:31
Temat postu:
różne mają ludzie podejscie do tego ;]
czarnym sie moze oberwac
a niektorzy czarnych pkochają..
a i w sumie i tak nie mamy na to żadnego wpływu ;/
moze to i lepiej bo nikt by wtedy czarnego nie wybral ;]
altruista - Wto 19 Kwi, 2005 18:33
Temat postu:
Himitsu napisał/a:

Tutaj muszę zacytować R2, gdyż pewne jego zdanie w pełni oddaje moją reakcję (mam nadzieję, że się R2 nie obrazi ;)).
Cytat:
nie przymierzając "jebłem"

pewnie on i nie, ale Knoowch n' Qwer aka Lomza Strike Force pewnie tak.

papiez - wisi mi, moze byc nawet niebieski z tajlandii
Girl Zone - Wto 19 Kwi, 2005 18:41
Temat postu:
mi też to wisi kto bedzie papieżem,czarny, biały czy żółty ale jestem ciekawa kto bedzie nowym. Spodkałam kilka takich przypadków, że Murzyn odpada bo jest czarny, albo z Chin czy Tajlandi (nie wiem dokładnie) NIE bo jest zółty...
tylko siąść i płakać...
frigg - Wto 19 Kwi, 2005 18:43
Temat postu:
a i tak jest niemiec Smile
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 18:44
Temat postu:
niemiec :]
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 18:45
Temat postu:
No i mamy papieża Niemca.
No i fajno. Niech tylko godnie zastąpi naszego Karolka, a będzie dobrze :].
I choć Niemców nienawidzę, to mam cichą nadzieję że nasze stosunki się dzięki temu polepszą.
EU07 - Wto 19 Kwi, 2005 18:52
Temat postu:
Wiedziałem! Coś mi podpowiadało że właśnie Ratzinger zostanie Papieżem! I bardzo się cieszę. Benedykt XVI (Jozeph Ratzinger) - nasz nowy Ojciec Święty.

Ratzinger raczej nie jest czarny, więc Nostradamus okazał się chyba kłamcą Laughing
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 18:52
Temat postu:
Himi ja też :] nie jestem sama Razz
no ale ja chce Karolka ;(
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 18:54
Temat postu:
Gabra napisał/a:
Himi ja też :] nie jestem sama Razz
no ale ja chce Karolka ;(

Co też? Masz cichą nadzieję, czy nienawidzisz Niemców? Razz
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 18:56
Temat postu:
to drugie.
Kazdy ma prawo cos nienawidziec Razz
Girl Zone - Wto 19 Kwi, 2005 18:59
Temat postu:
czyli ja też załapie się do grona nienawidzących niemców
apropo naszych stosunków- nie wiem czy sie polepszą
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 19:00
Temat postu:
teraz pytanie ..ile czasu porządzi :>
to prawda ze był kiedyś faszystą?
panienka_wierzba - Wto 19 Kwi, 2005 19:03
Temat postu:
moim zdaniem z 10
maksymalnie 15

a wlasnie, slyszalam ze byl faszystą, tez bym sie chciala dowiedziec dokladnie
Girl Zone - Wto 19 Kwi, 2005 19:04
Temat postu:
pierwszy raz słyszę o tym. a ile porzadzi? Nie wiem, zależy od stanu zdrowia
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 19:04
Temat postu:
Tsej napisał/a:
teraz pytanie ..ile czasu porządzi :>
to prawda ze był kiedyś faszystą?

O ła!!!!
Oj, chyba zaczynam żałować, że go wybrali...
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 19:05
Temat postu:
Cytat:
moim zdaniem z 10
maksymalnie 15

lat czy miesięcy...a może dni?

coś słyszałem ze należał do hitlerjugnd za hitlera...ale ile w tym plotek a ile prawdy to nie wiem
Ona89 - Wto 19 Kwi, 2005 19:08
Temat postu:
Mi tam Niemiec nie przeszkadza. Jak siedziałam przed telewizorem i czekałam na ogłoszenie kim jest nowy papież to modliłam się żeby on nie był czarny, bo podobno taki miał być ostatni papież, no i żeby nie był to rzymianin, bo i z takimi przepowiedniami sie spotkałam.
Kinga - Wto 19 Kwi, 2005 19:13
Temat postu:
Ciesze sie Smile
Zwlaszcza ze byl bliski naszemu Karolowi Wojtyle Smile

EDIT: na poczatku II swiatowej, uczestnictwo w hitlerjugend bylo obowiazkowe i powszechne wiec nawet jesli był faszystą ... to musiał
ajeczka11 - Wto 19 Kwi, 2005 19:21
Temat postu:
Cuż może go kiedyś polubię...Lecz jak moge do niego mówić Ojcze święty? To takie głupie:/Kochalam przeciez innego Ojca Swiętego,nie jego! Kochałam Karola Wojtyłę co zrobił TYLE dla świat:) Mam nadzieje ze tego wkrótce polubie...ALe zdaje mi się że długo nie pożyje Neutral
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 19:33
Temat postu:
Jozef na swoja lata dobrze sie trzyma ;]
Wiedzialem, ze go wybiora, juz 2 dni po smierci JP2 ;o
I w sumie ciekawe, jak sie to wszystko potoczy. Nie interesuje mnie to jako czlonka Kosciola, lecz hm jako ciekawostka historycznoreligijna. Bede opowiadal o tym wnukom ;].

ps - jak sie do tego ma wasza oliwka? :>>>>
Chesterka - Wto 19 Kwi, 2005 19:43
Temat postu:
OMG Wybrali prawie najgorszego wg mnie. Byłam za murzynem ;] Jakiś gbur teraz będzie papieżował... ech...
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 19:44
Temat postu:
Benedykt XVI... weny nie miał
o to on ma 78 lat i choruje... wypowiadal sie na ten temat jego brat (wczoraj)... wiec bedzie w sumie krotko... co za tym idzie, przeowiednia - po Polaku papiez, ktory bewdzie krotko, po nim Murzyn i the end :> fajnie by bylo ;]
co do samego papieza... no mily ma wyraz twarzy, kazania pisze "fajne", szkoda tylko, ze zapowiedzial, iz nie bedzie odbywal pielgrzymek

Cytat:
coś słyszałem ze należał do hitlerjugnd za hitlera...ale ile w tym plotek a ile prawdy to nie wiem

prawda. z reszta za ciekawej on przeszlosci nie ma...
trudno. zawsze mogl byc rydzyk ;]

aaano i po glebszym przyjzeniu sie, dostrzegam, ze Jozef ma hilterowskie rysy twarzy :> ale nadal mi to wisi kto jest papiezem : /
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 19:48
Temat postu:
zważcie ze ni wiadomo czy Nostradamus powiedział ze bedzie Czarny czy Mroczny, czytaj mozliwe ze moze miec czarny charakter
zazulita - Wto 19 Kwi, 2005 19:48
Temat postu:
Ja nic do niego nie mam. Lubię go nawet. Myslę, ze bedzie dobrym papieżem Wink
panienka_wierzba - Wto 19 Kwi, 2005 20:01
Temat postu:
mi sie jakos on nie widzi =/
a w hitlerjugen(nie znam nazwy dobrej) był,
nie podoba mi sie z gemby, i nie bedzie robil pielgrzymek eee no coz

i znow zapłoną stosy.. (abo on inkwizytorem jest)
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 20:04
Temat postu:
Wybrali Józka =]
Normalnie nie wiem czemu ale sie ciesze...
I troszke mi nie swojo po to pierwszy nowy papież jakiego pamiętam... zresztą jak my prawie wszyscy pamiętamy....
Ale tak miało być....
Jestem głupia i teraz płacze że nie ma Jana Pawła II Crying or Very sad Teraz od nowa dociera do mnie śmierć JPII Sad
codi - Wto 19 Kwi, 2005 20:20
Temat postu:
LoL ja tam niemców nie lubie xDD Razz
No ale jak wybrali to niech już będzie xDD
Anonymous - Wto 19 Kwi, 2005 20:25
Temat postu:
to że należał to jest sprawdzone w 100%
pozatym to jest takie gadanie bo hitlerowcy zabijali wszystkich polaków nawet jeśli z przymusu należeli do polskich organizacji czy nie byli zrzeszeni, tak samo pomacy mogą nienawidzieć niemców którzy należeli z przymusu
Anonymous - Sro 20 Kwi, 2005 10:54
Temat postu:
Przeszłość jaką ma, taką ma. Grunt, że jest świetnym teologiem.
ajeczka11 - Sro 20 Kwi, 2005 11:18
Temat postu:
Cy będzie dobrym teeologime zobaczymy;)
Pulkownik Nikt - Sro 20 Kwi, 2005 11:58
Temat postu:
On juz jest dobrym teologiem i z tego slynie.
EU07 - Sro 20 Kwi, 2005 12:34
Temat postu:
Pierwszy raz dziś w modlitwie na mszy usłyszałem "z naszym Papieżem Benedyktem" (specjalnie jeszcze ksiadz zaakcentowal Razz). Troche dziwnie. A swoja droga to ciekawe jak dlugo jeszcze co niektorzy ksieza beda sie mylic Laughing Jak byla zmiana biskupa to okolo miesiaca dalo sie slyszec jeszcze "z naszym biskupem xxx" zamiast tego nowego Laughing
ajeczka11 - Sro 20 Kwi, 2005 13:45
Temat postu:
Ja i tak do niego nie moge mówić-Ojcze Święty! Przecież on nim nie jest!
Anonymous - Sro 20 Kwi, 2005 13:49
Temat postu:
ajeczka11 napisał/a:
Ja i tak do niego nie moge mówić-Ojcze Święty! Przecież on nim nie jest!

Papież = Ojciec Święty
Kto Ci takich bzdur nagadał? I jeszcze uwierzyłaś?
EU07 - Sro 20 Kwi, 2005 13:53
Temat postu:
ajeczka11 napisał/a:
Ja i tak do niego nie moge mówić-Ojcze Święty! Przecież on nim nie jest!

Od wczorajszego wieczoru jest Laughing
Kinga - Sro 20 Kwi, 2005 14:55
Temat postu:
Ludzie ... miał byc papież ... ktroy mial sie kojarzyć z oliwkami ...

Mozna by to tlumaczyc z tym ze jest z kraju Oliwek - Wloch
Lub jak popularnie wszscy mowia ciemnoskory jak oliwka ...

Pozniej mial byc Rzymianin ...

ZReszta to bezsens sugerowac sie tak stywno wróżbami ... A moze Bog chce odsunąć od nas koniec swiata zebysmy mogli sie opanować ? Nikt nie wie a taka mozliwosc moze wchodzic w gre ( jesli ktos wierzy Smile )
Anonymous - Sro 20 Kwi, 2005 15:11
Temat postu:
Huahua jak niektorzy pieprza o tych przepowiedniach :/ Az zal ;]
Jest jeden + wybrania Ratzingera.
Nie jest czarny
nie jest wlochem
nie pasuje w zaden sposob do tej przepowiedni :>
Kinga - Sro 20 Kwi, 2005 15:14
Temat postu:
Ant0n napisał/a:
Huahua jak niektorzy pieprza o tych przepowiedniach :/ Az zal ;]
Jest jeden + wybrania Ratzingera.
Nie jest czarny
nie jest wlochem
nie pasuje w zaden sposob do tej przepowiedni :>


Oj no Razz mnie to irytuje ze sie wielu osobom mylą te przepowiednie biggrin

A plus faktycznie :>
Anonymous - Sro 20 Kwi, 2005 18:07
Temat postu:
Kinga napisał/a:
ZReszta to bezsens sugerowac sie tak stywno wróżbami ... A moze Bog chce odsunąć od nas koniec swiata zebysmy mogli sie opanować ? Nikt nie wie a taka mozliwosc moze wchodzic w gre ( jesli ktos wierzy Smile )

Heh, aż mnie rączka świerzbi, żeby coś tu napisać. A właściwie, zacytuję pewien mój tekst z innego forum:
Cytat:
To ja może zapodam króciutki fragmencik książki Sapkowskiego "Narrenturm".
Otóż występuje tam pewna tajemnicza postać, zwana Pomurnikiem (od nazwy ptaka, w którego się zamienia). No i ten gość przyleciał pewnego razu do więzienia, w którym trzymano torturowanego heretyka, aby wyciągnąć z niego potrzebne informacje. I odbywa się tam taka krótka rozmowa:
" - O panie mój... - zastękał, wijąc się na słomie, Zachariasz Voigt. - O, książę ciemności... Mistrzu ukochany... Przybyłeś! Nie porzuciłeś w potrzebie wiernego twego sługi...
- Muszę cię rozczarować - powiedział czarnowłosy, schylając się nad nim. - Nie jestem diabłem. Ani wysłannikiem diabła. Diabeł losem jednostek przejmuje się mało.
[Tu Pomurnik mówi więźniowi, po co przyszedł, więc nie widzę sensu, aby to przytaczać Razz.]
- Jeśliś nie diabłem... - oczy tracącego władzę nad sobą czarownika rozwarły się w zgrozie. - Tedy przybywasz... Od tego drugiego? O Boże...
- Znowu cię rozczaruję - uśmiechnął się Pomurnik. - Ten losem jednostek przejmuje się jeszcze mniej."

Cała prawda. Ten cały Szefunio - o ile w ogóle istnieje - ma nas w głębokim poważaniu. Więc raczej nie obchodzi go zbytnio, kiedy się wybijemy :].
dziewczyneczka - Sro 20 Kwi, 2005 18:38
Temat postu:
A ja tam słyszałam w jakiejś przepowiedni że "Jak umrze Jan Paweł II cały świat się spali". Jakoś się nie spalił. Mówiono też że nowy papież jak wyjdzie na balkon będzie postrzelony i zginie. Jakoś nie zginoł. Ja tam nie wierz w te bezsensowne przepowiednie i w ogóle słyszałam, że wierzenie w jakieś znaki przepowednie i wróżby są nieodpowiednie do chrześcijaństwa i że to jest poganizm. Nie wiem czy to prawda ale ktoś mi tak mówił.
Anonymous - Sro 20 Kwi, 2005 20:02
Temat postu:
dziewczyneczka napisał/a:
zginoł.


nigdy nie będzie tak aby papież zginoł
może zginąć
EU07 - Sro 20 Kwi, 2005 21:20
Temat postu:
dziewczyneczka napisał/a:
A ja tam słyszałam w jakiejś przepowiedni że "Jak umrze Jan Paweł II cały świat się spali". Jakoś się nie spalił. Mówiono też że nowy papież jak wyjdzie na balkon będzie postrzelony i zginie. Jakoś nie zginoł.(...)

Gdzieś Ty to wyczytała? Fakt czy Super Express? Laughing
Anonymous - Sro 20 Kwi, 2005 22:25
Temat postu:
dziewczyneczka napisał/a:
wierzenie w jakieś znaki przepowednie i wróżby są nieodpowiednie do chrześcijaństwa i że to jest poganizm. Nie wiem czy to prawda ale ktoś mi tak mówił.

Pewnie jakiś ksiądz XD. Albo stara babcia modląca się do obrazka Rydzyka XP.
EU07 - Czw 21 Kwi, 2005 08:51
Temat postu:
Chesterka napisał/a:
OMG Wybrali prawie najgorszego wg mnie. Byłam za murzynem ;] Jakiś gbur teraz będzie papieżował... ech...

Zrobiłem wczoraj taki mały sondaż wśród kapłanów z mojego Kościoła i wszyscy z dużym entuzjazmem mówili, że się cieszą. Jeden z księży jest 3 lata starszy od Ratzingera więc nawet miałem opowiedzianą krótką historię życia obecnego Papieża Laughing I jeszcze jedna ciekawostka (jakże wymowna): podczas wczorajszej mszy o 6.30 na ścianie obok portretu naszego biskupa wisiał portret Jana Pawła II, na mszy o 7.00 już go nie było.. pozostał jedynie gwóźdź (proboszcz pojechał załatwiać obraz Papieża).
Anonymous - Czw 21 Kwi, 2005 13:58
Temat postu:
A i tak koniec świata to nie będzie bum, prędzej tak jak w apokalipsie (jeśli już snujemyu przypuszczenia na podstawie przepowiedni z nutą [lol] religii).
Z reszta mi to juz wszystko wisi... :/
Anonymous - Czw 21 Kwi, 2005 14:37
Temat postu:
tak ale ten koniec świata zapowiada nadejście mściciela czy inaczej antychrysta który bedzie prowadził wojne 7 i 20 lat czyli albo 27 albo 720, więc nie odrazu, i stopniowo...a nowy papież to ma być człowiek słaby niezdolny do utrzymania pokoju
Akacja12 - Czw 21 Kwi, 2005 18:07
Temat postu:
Zacytowałam kilka przepowiedni Nostradamusa
"Z powodu śmierci bardzo starego papieża
Wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku [tj. młody],
Będzie się o nim mówiło że osłabi Tron [Piotrowy],
Jednak będzie go długo dzierżył w bólu."

"Podczas ostatnich prześladowań Świętego
Koscioła Rzymskiego rządzić będzie Piotr
Rzymianin, który przyniesie swojemu
stadu wiele smartwień; potem miasto
siedmiu wzgórz zostanie zniszczone
i straszliwy sędzia będzie sądził lud"

"Wielka gwiazda będzie wrzeć przez siedem dni,
Jej chmury sprawią, że Śłońce będzie wyglądało jak podwójny obraz:
Wielki pies będzie szczekał przez noc,
Kiedy papież zmieni miejsce swojego zamieszkania"
Przypuszczalnie chodzi tu o całą serie ataków nuklearnych.
Anonymous - Czw 21 Kwi, 2005 19:25
Temat postu:
juz od razu wojna nuklearna...prędze zostanie wygnany a co do bardzo starego papieża to obecny najmłodszy nie jest
Anonymous - Pią 22 Kwi, 2005 10:28
Temat postu:
Jak już ktoś wcześniej napisał- wiara we wróżki, przepowiednie i stosowanie praktyk magicznych jest grzechem.
Anonymous - Pią 22 Kwi, 2005 13:04
Temat postu:
jak dla kogo :>
panienka_wierzba - Pią 22 Kwi, 2005 14:55
Temat postu:
dls osob wierzących : >
Anonymous - Pią 22 Kwi, 2005 15:18
Temat postu:
ja tam w to wierze że są takie co sie nazywają wróżkami ze ktos kiedys pisał przepowiednie i że zdaza sie co nie komu stosowac praktyki magiczne
no i w dziadka mroza
Kinga - Pią 22 Kwi, 2005 15:20
Temat postu:
a w Mikołaja wierzysz ??



Przydałoby sie podizelić temat ... ale moda brak = =
Anonymous - Pią 22 Kwi, 2005 15:31
Temat postu:
pewnie...i w krasnoludki które zwędzają mi skarpetki a czasem musztarde
najgorsze sa wrózki mieszkające w workach po ziemi ogrodowej i gnomy z wiórach podłogowych te psocą jak popadnie
Kinga - Pią 22 Kwi, 2005 15:34
Temat postu:
Tsej napisał/a:
pewnie...i w krasnoludki które zwędzają mi skarpetki a czasem musztarde
najgorsze sa wrózki mieszkające w workach po ziemi ogrodowej i gnomy z wiórach podłogowych te psocą jak popadnie


Nie słyszałam o takowych !
Anonymous - Pią 22 Kwi, 2005 15:38
Temat postu:
ja tez nie!
Kinga - Pią 22 Kwi, 2005 15:41
Temat postu:
Tsej napisał/a:
ja tez nie!


Ale widziales tak ? mozesz je opisac ? Razz
Anonymous - Pią 22 Kwi, 2005 15:49
Temat postu:
wyglądają jak aniołki...ale mają rogi jelenia, chodza na czterech łapach i maja długa szyje, ich błedne oczy wciąż lataja w różne strony, biegaja szybko jak jakieś wariaty bo niegdy po prostej lini...czasem sie zataczaja...a te ich skrzydła to sa jakby z białych frędzli
agag - Pią 22 Kwi, 2005 16:21
Temat postu:
Cytat:
pewnie...i w krasnoludki które zwędzają mi skarpetki a czasem musztarde
najgorsze sa wrózki mieszkające w workach po ziemi ogrodowej i gnomy z wiórach podłogowych te psocą jak popadnie


Cytat:
wyglądają jak aniołki...ale mają rogi jelenia, chodza na czterech łapach i maja długa szyje, ich błedne oczy wciąż lataja w różne strony, biegaja szybko jak jakieś wariaty bo niegdy po prostej lini...czasem sie zataczaja...


w akademiku takich pełno
grasują najczęściej w nocy, jak nikt ich niewidzi i pustoszą lodówki..
skarpetki i inne ubrania z pralni i suszrni podbierają
wynoszą ciężarki z siłowni
ba, wzięły sobie nawet pilota z telewizorni!
no i zostawiaja ślady na korytarzach: niedopałki papierosów, puste puszki i butelki...
chociaż czasem zdarza im się zasnąć gdzieś w końcu korytarza, między tymi odpadkami
a tak w ogóle to boją się światła, więc całymi dnia i wylegują w łóżkach
Anonymous - Pią 22 Kwi, 2005 16:42
Temat postu:
OOooooo więc słyszałas...o nich "oni" to straszne szkodniki :>

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group