Dzieci OnLine

Psychologia - Dziwne uczucie.....

Anonymous - Pon 28 Lut, 2005 18:13
Temat postu: Dziwne uczucie.....
Od pewnego czasu, coraz częściej zdarza mi sie taka sytuuacja: np. gadam z kumpelą, i w pewnym momencie wydaje mi się że dana sytuacja juz była,wiem co zaraz ona powie itp, choć wcale to się nie zdarzyło Confused Albo jestem w jakimś nowym miejscu, a zdajne mi się że juz tam byłam Confused Czy wy tez tak czasem macie, i dlaczego tak sie dzieje?
ajeczka11 - Pon 28 Lut, 2005 18:21
Temat postu:
Pisząc szczerze to ja tez tak mam...Np. stoje na ulicy i widze jakiegoś facia,ale nigdy go nie widziałam a zdaje mi sie ze juz go widziaam...Ale nie wiem czemu tak sie dzieje...I witaj w klubie dziwolągówWink

To dziwne uczucie...a taki był temat?ydksks? Czasem wydaje mi sie że znam tego kogoś ze snu ale nie jestem pewna...Moze te dziwne rzeczy właśnie ci sie śniły???
Anonymous - Pon 28 Lut, 2005 18:47
Temat postu:
ha! to sie nazywa deja vi czy deżawi[tak sie czyta]
często to mam i kiedyś sie dziwiłam a teraz przywykłam do tego średnio z dwa razy w tygodniu tak mam średnio czyli raz jeden raz trzy itp raz wcale
a jak już dojdzie co do czego to poprostu np widząc kogoś znowu czy robiąc coś nagle przerywam rzucam wszystko gdziepopadnie staje i krzycze k***a to już było! i zaczynam sie nerwowo rozglądać a znajomi sie dziwnie patrzą ale przywykli
kabama - Pon 28 Lut, 2005 19:10
Temat postu:
poprawka deja vu z francuskiego już widziane
tyż kiedyś tak miewałam teraz czasem sie jeszcze zdarza ale już rzadko bardzo ciekawe hehe.... zawsze sie zastanawiał skąd się bierze to w sumie to dalej sie zastanawiam Razz
Anonymous - Pon 28 Lut, 2005 19:11
Temat postu:
Hiahahaia kradziejka Very Happy ja aż tak wybuchowo nie reaguje, ale sie czuje jak hmmmm....psycho? (Razz) Też juz przywykłam troszeczke ale czasem mnie to cholernie denerwuje Razz Z drugiej strony fajnie jest wiedzieć (czasmi) co sie za chwile wydarzy, co ktoś powie Cool
frigg - Pon 28 Lut, 2005 19:50
Temat postu:
coz ja slyszlam o dwoch teoriach...jedna bardziej naukowa, druga mniej :
wiec ta pierwsza naukowa polega na tym ze widzimy kogos, albo wlasnie z kims gadamy..i sadzimy ze to juz bylo bo nasz mozg wychwycil szybciej dany widok i szybciej go przeanalizowal a odpowiedz na dany bodziec na ktory moglibysmy zaregowac wolniej...tzn nasz podswaidomosc wie ze cos sie stalo natomista rekacja na to jest opuzniona ...jest to tylko kilka sekund ale wystarczy do wywolania tego wrazenia
a druga wynika z tego ze zyjemy w dwoch bytach rownoczescnie...ale co dalej nie wiem....Smile
Anonymous - Pon 28 Lut, 2005 19:53
Temat postu:
Moja siorka mówi, że tak sie czasami dzieje z przemęczenia Rolling Eyes ale jak naprawde jest? tego nie wiem :-) Trudno, kwestia przyzwyczajenia Smile
Gladiatorpl - Pon 28 Lut, 2005 20:00
Temat postu:
tez tak mam z raz,dwa na tydzien, slyszalem ze jest to widziane w snach ale ze sny przewaznie zapominamy bardzoo szybko to nie mamy o tym swiadomosci Razz


a moja teoria jest taka ze to bledy w systemie jakim jest Matrix powoduje takie zjawiska, system zaczyna sie sypac i tyle Twisted Evil
Witaj wolny swiecie Smile
Kinga - Pon 28 Lut, 2005 20:49
Temat postu:
Ja mam wiele takich sytuacji Smile
I czasami to odczucie jest baaaardzo intensywne

że cos sie juz dzialo czy ze juz tego kogos widzialam etc etc Smile
Anonymous - Wto 01 Mar, 2005 15:03
Temat postu:
Gladiatorpl napisał/a:
a moja teoria jest taka ze to bledy w systemie jakim jest Matrix powoduje takie zjawiska, system zaczyna sie sypac i tyle Twisted Evil
Witaj wolny swiecie Smile

HAH!! Ledwom ujrzał temat o deja vu od razu wiedziałem, że Gladiator o Matrixie napisze Twisted Evil. Czy to też się zalicza pod to zjawisko?? Razz

A co do tematu - czasem się to u mnie zdarza, ale ja sobie z tego wiele nie robię Razz.
Anonymous - Wto 01 Mar, 2005 17:40
Temat postu:
czyż nie mowa o utraconej pamieci po dawnym życiu ktore wraca bo to co sie zdazylo juz bylo razy powiele ? a moze to odczucie równoległych swiatow miliarda kopii swiata o roznie dokonanych decyzji(to najglupsza teoria ale ok)? a moze to rodzaj marzenia o powrocie do klimatow dziecinstwa? a moze potwierdzenie teorii ze "wszystko juz było" ? albo chwilowy błysk wizji za uchylona na kosmicznie mały ułamek wiecznosci w sfere idei do której moga zaglądac jedynie filozofowie? choć z drugiej strony czy jest to jedynie nasza niedoskonałość? :>
Gladiatorpl - Wto 01 Mar, 2005 17:57
Temat postu:
Himitsu napisał/a:
Gladiatorpl napisał/a:
a moja teoria jest taka ze to bledy w systemie jakim jest Matrix powoduje takie zjawiska, system zaczyna sie sypac i tyle Twisted Evil
Witaj wolny swiecie Smile

HAH!! Ledwom ujrzał temat o deja vu od razu wiedziałem, że Gladiator o Matrixie napisze Twisted Evil. Czy to też się zalicza pod to zjawisko?? Razz

A co do tematu - czasem się to u mnie zdarza, ale ja sobie z tego wiele nie robię Razz.


oprocz mojej teorii zamiescilem w poscie rowniez informacje ktore kiedys wyczytalem w jakiejs gazecie Razz a moja teoria byla tylko dopelniem poniewaz nie jest ona jeszcze udowodniona Twisted Evil
Crakken - Pią 01 Kwi, 2005 20:29
Temat postu:
Ciekawie brzmi teoria o tym że to nagłe, krótkie wspomnienie z poprzedniego bytu, to by potwierdzało tezę reinkarnacji. Mi się to zdarza raz na miesiąc, rzadziej. Różnie, np dziś mi sie to przytrafiło po raz pierwszy od... nie pamiętam kiedy nawet.
Akacja12 - Sob 02 Kwi, 2005 09:47
Temat postu:
A ja myśle że jeśli chodzi o miejsce to kiedyś je już widzieliśmy gdzie indziej, bo po prostu wygląda podobnie. Ale ze nie pamiętamy gdzie co i jak to tłumaczymy se to paranormalnie Smile
Blanka - Sob 02 Kwi, 2005 13:49
Temat postu:
Mnie tez sie to zdaza czasem... Moja pierwsza mysl byla taka:skoro czlowiek wykozystuje ok 5% swojego umyslu, jest najinteligentniejszym ze stworzen, to nie wiemy co potrafi te 85%... moze czasem pod wplywem jakiegos inpulsu nasz muzg chwilowo "przezywa" olsnienia heh. Podobno mozna rozmawiac telepatycznie podczas snu, albo obudzic kogos telepatycznie...nawolac... nie wiem za bardzo co o tym myslec... Moze naprawde przezywamy jakas rewolucje:P heh papa!
potwora - Nie 03 Kwi, 2005 21:41
Temat postu:
qrde deja vu to normalna rzecz a wy z tego robicie jakies nadprzyrodzone zjawisko chyba ;/ aaa... wszedzie o tym piszecie skonczcie juz ;/ i zdecydujcie sie na jeden dzial i jeden temat o tym.
Anonymous - Pią 08 Kwi, 2005 15:53
Temat postu:
Ja mam podobne odczucia ; ) Albo kiedyś mi się coś tam śniło, nagle widziałem kanciatą trumne. Okazało się żę w bardzo podobnej leżał papież Shocked Shocked Shocked pisze serio...
Anonymous - Pią 08 Kwi, 2005 22:27
Temat postu:
potwora napisał/a:
qrde deja vu to normalna rzecz a wy z tego robicie jakies nadprzyrodzone zjawisko chyba ;/ aaa... wszedzie o tym piszecie skonczcie juz ;/ i zdecydujcie sie na jeden dzial i jeden temat o tym.


Ale derza vó nie wszycy mają i niektorzy nie trakrują to jako zwykła rzecz.
Pigmej - Sob 09 Kwi, 2005 01:35
Temat postu:
ja mam Deża wi codziennie Wink jak spie:P Czarny obraz Wink
Anonymous - Czw 14 Kwi, 2005 13:08
Temat postu:
Zjawisko deja vu zostało wyjaśnione naukowo już kilka lat temu i dziś to pojęcie jest używane nawet w medycynie. Ogólnie rzecz biorąc chodzi o to, że dane bodźce (np. obrazy, dźwięki) trafiają jednocześnie do kilku różnych obszarów mózgu i często zanim zauważymy jakieś miejsce lub osobę, ten widok jest już od ułamka sekundy w naszej pamięci. Wydaje nam się wtedy, że to coś już kiedyś widzieliśmy, nie potrafimy jednak określić kiedy to było.

Dla ciekawych podaję szczegóły:

droga szybsza, nieświadoma:
obraz =>> nerw wzrokowy =>> jądro wzgórza =>> międzymózgowie (ośrodki pamięci wzrokowej)

skutek: mamy obraz w pamięci

droga wolniejsza, świadoma:
obraz =>> nerw wzrokowy =>> twór siatkowaty =>> jądra nieswoiste wzgórza =>> kora mózgowa w płacie potylicznym

skutek: dostrzegamy obraz
NInci@ - Pią 15 Kwi, 2005 16:05
Temat postu:
Nie tylko ty tak masz! Mi też przytrafiają się takie sytuacje tylko ja mam tak kiedyś w budzie poszłam z dziewczynami do toalety i myłam ręce nagle przypomniałam sobie że przecież to samo mi się śniło w nocy ta sama sytuacja a nawet to w czym byłam ubrana...dziwne!
Sztona - Pon 30 Maj, 2005 07:48
Temat postu:
Ja ma Deja vu b. często i napoczątku chciałam zmienić bieg wydarzeń robiąc na przekór sobie. Teraz staram sie nawet o tym nie myśleć....


Sztona
Anonymous - Sob 18 Cze, 2005 14:27
Temat postu: Dziwne uczucie.....
Ja też tak czasami mam. Choć naprawdę nie wiedziałam co to może być. Tłumaczę to sobie - ''to na pewno jest sen''.
Anonymous - Sob 18 Cze, 2005 17:08
Temat postu:
Eeeeeee mam to bardzo często Razz
Normalka...
Sissa11 - Czw 08 Lut, 2007 16:40
Temat postu:
Przepraszam, że odkopuje taki stary temat, ale nie chce zakładać nowego, a to da sie odnowić....
Czasai smi sie zdażyło - np. ide z koleżanka po drodze, gadam i mam wrażenie ze to samo juz było...
Ale jest jeszcze jedno wytłumaczenie - rutyna. Zwyczajne te same dni... Albo nasz mózg zakodował coś, co d\zdażyło sie ze 2 lata, rok temu.
mała 13 - Czw 08 Lut, 2007 16:48
Temat postu:
tez tak mam

bylam w sklepie i nagle zaczelam z ekspedientka gadac i wydawalo mi sie ze juz ta rozmowa kiedys byla... dziwne
aneta007 - Czw 08 Lut, 2007 18:18
Temat postu:
ja tez tak mam. np dzisiaj moja siostra podeszla do szafy i wyciagnela spodnie z szafy. ja juz wiedzialam co ona wyciagnie bo to juz widzialam w moim umysle. to normalne. u nas facet od fizyki tak mowil ze te tworza sie wspomnienia w umysle i niektore naprawde wstepuja w zycie a niektore nie. to w 100% normalne. wiekszosc ludzi tak ma. czasami to jest nawet przydatne.
CHoCoLaTE - Czw 08 Lut, 2007 19:17
Temat postu:
Też to mam biggrin
I moje kumpele też.
Bo np.kiedyś byliśmy z klasą na wycieczce i chłopacy zaczęli się bić czy coś i miałam wrażenie, że ta sytuacja miała już miejsce ;P
Miałam tak często i niektóre sytuacje mamy takie same z moją kumpelą. Np.właśnie ta z wycieczką, co napisałam wcześniej.
Memi - Czw 08 Lut, 2007 21:11
Temat postu:
deja vu jak ja to kocham!
U mnie to normalka, nawet polubiłam.
Nikita - Pią 09 Lut, 2007 15:20
Temat postu:
Kiedyś też miałam takie odczucia, ale teraz chyba przywykłam i nie zwracam tak na to uwagi.
Almycha - Wto 22 Maj, 2007 18:41
Temat postu:
ja tak mam parwie codziennie. W budzie sie ze mnie zaczynaja juz smiac i mnie tez to bawi Razz

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group