Dzieci OnLine

Wydarzenia - Masakra w Winneden

Dandżer - Wto 17 Mar, 2009 19:17
Temat postu: Masakra w Winneden
Masakra w Winnenden – masakra, która miała miejsce 11 marca 2009 w Winnenden. Zginęło 15 osób[2] oraz zamachowiec.

Pierwszy atak miał miejsce w szkole Albertville-Realschule. 17-letni napastnik Tim Kretschmer zastrzelił tam 12 osób: 9 uczniów i 3 nauczycieli. W czasie ucieczki z miejsca zdarzenia zabił pracownika miejscowego szpitala psychiatrycznego, następnie porwał samochód Volkswagen Sharan i uciekł nim do odległego ok. 40 km Wendlingen am Neckar. Kierowcy udało się zbiec, natomiast porywacz kontynuował ucieczkę piechotą. W dzielnicy przemysłowej w Wendlingen zabił jeszcze dwoje ludzi i ranił dwóch ścigających i ostrzeliwujących go funkcjonariuszy policji. W czasie strzelaniny został postrzelony przez policjantów, po czym popełnił samobójstwo.

Bilans ofiar 17-latka to 16 osób: 12 ze szkoły (w tym 2 uczniów, którzy zostali ciężko ranni i zmarli tego samego dnia w szpitalu), 1 w Winnenden, 2 w centrum przemysłowym w Wendlingen oraz sam sprawca masakry. Początkowe doniesienia o śmierci kierowcy porwanego auta nie zostały potwierdzone przez policję.

Broń była legalną własnością ojca napastnika. Wbrew początkowym sugestiom sprawca nie zapowiedział swojego czynu w Internecie.

Żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Winnenden
Anonymous - Sro 18 Mar, 2009 12:04
Temat postu:
Oglądałem w Wiadomościach. Warto dodać, że atak był prawdopodobnie inspirowany podobnym z USA.
Dandżer - Sro 18 Mar, 2009 14:29
Temat postu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Columbine_High_School
Tu jest o tym z USA.
violetLily - Sro 18 Mar, 2009 14:42
Temat postu:
Ależ to jest chore, żeby taki idiota miał dostep do broni! Słyszałam, że miał już wczesniej zatargi z prawem a to powinno dać rodzicom do myślenia, żeby nie trzymać broni w zasięgu ręki chłopaka! W ogóle, po co on to zrobił? Co mu się we łbie przekręciło?
@siex - Sro 18 Mar, 2009 15:18
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Ależ to jest chore, żeby taki idiota miał dostep do broni!


^^Nic dodac, niec ująć.....
nasty_girl - Sro 18 Mar, 2009 17:47
Temat postu:
No właśnie - nie wiem jak wyglądają przepisy odnośnie przechowywania broni w innych krajach. Ale wydaje mi się, że taki rodzic powinien klucze trzymać w miejscu niedostępnym dla dziecka..
violetLily - Sro 18 Mar, 2009 18:21
Temat postu:
Ale to w ogóle mi sie nie mieści w głowie, jakie to poronione dziecko musiało być! Gier za dużo czy co?
Słupek - Sro 18 Mar, 2009 18:26
Temat postu:
Ja pitolę. Kiedyś za wszystkie zło był odpowiedzialny metal, teraz gry. Kiedyś pewnie audycje radiowe Rolling Eyes Tak ciężko przyjąć do wiadomości, że w każdej grupie znajdzie się jakiś wariat (ot, tak po prostu)?
violetLily - Sro 18 Mar, 2009 18:27
Temat postu:
Hymm.. No wiesz. Słyszałeś o tym chłopaku co zabił matkę i prawie ojca, bo mu grę zabrali? Pozmieniało sie trochę..
Słupek - Sro 18 Mar, 2009 18:45
Temat postu:
To nie jest żaden dowód. Niemal każdy nastolatek gra w brutalne gry, a takie rzeczy zdarzają się garstce. Jakby się urodził parę lat wcześniej to może by zabił, bo mu zabrali VHS-a z Rambo.
Shaunri - Sro 18 Mar, 2009 19:13
Temat postu:
Słupek - nie wysilaj się. To i tak wina gier, metalu, szatanistów i różowych słoni pod łóżkiem.
violetLily - Sro 18 Mar, 2009 20:08
Temat postu:
Shaunri czyż to sarkazm? Zupełnie nie potrzebny.. ;]
Shaunri - Sro 18 Mar, 2009 20:48
Temat postu:
Sarkazm, sarkazm, bo ile razy pojawia się taka informacja wypromowana przez media, tyle razy pojawiają się głosy że to wszystko wina gier, czy innego badziewia, które na psychikę człowieka nie ma dosłownie żadnego wpływu.

Po prostu pewien odsetek ludzi to psychole i tyle, nie da się tego uniknąć, wyleczyć, pozbyć. Pozostaje taką jednostkę po fakcie wyeliminować, albo odseparować i nie ma nad czym dyskutować : )
violetLily - Sro 18 Mar, 2009 21:00
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Po prostu pewien odsetek ludzi to psychole i tyle, nie da się tego uniknąć, wyleczyć, pozbyć. Pozostaje taką jednostkę po fakcie wyeliminować, albo odseparować i nie ma nad czym dyskutować : )

Zgadza się, ale ja nawiązuję także do ostatnich wydarzeń takich jak, to kiedy pewien 17-latek zabił matkę bo mu zabrała grę! Albo to jak 14-latek zabił 6-latka bo chciał zobaczyć czy będzie umierać tak samo jak postacie w jego grze. Dzieciak chyba miał jakies motywy, nie?
Słupek - Sro 18 Mar, 2009 21:02
Temat postu:
Motyw bycia niebezpiecznym debilem.
violetLily - Sro 18 Mar, 2009 21:06
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Motyw bycia niebezpiecznym debilem.

Dokładnie ;D A do tego mozna dołożyć ciekawość - co się stanie gdy...? ;D
Akacja12 - Sro 18 Mar, 2009 21:47
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Ależ to jest chore, żeby taki idiota miał dostep do broni! Słyszałam, że miał już wczesniej zatargi z prawem a to powinno dać rodzicom do myślenia, żeby nie trzymać broni w zasięgu ręki chłopaka! W ogóle, po co on to zrobił? Co mu się we łbie przekręciło?
To że ukradł batonika ze sklepu, to znaczy że od razu jest niebeziecznym przestępcą ? Nie widzę logicznego toku Twoego rozumowania. To może być jedynie dowód na to, żeby nie legalizować broni. Niby kto chce, i tak znajdzie, ale społeczeństwo jest głupie i trzeba mu zabraniać takich rzeczy...
violetLily - Sro 18 Mar, 2009 21:53
Temat postu:
Ahh.. No tak bo dla ciebie pistolet i batonik to to samo..? ;] Rodzice powinni być bardziej ostrożni wiedząc co ich syn nabroił wcześniej.
Akacja12 - Sro 18 Mar, 2009 23:10
Temat postu:
Mówię o wcześniejszych zatargach z prawem... to mogło być równie dobrze przejście na czerwonym świetle.
violetLily - Czw 19 Mar, 2009 00:20
Temat postu:
Tyle, że doszło do tego, iż miał wyrok w zawieszeniu, chyba za pobicie.. Tego nie jestem pewna ale wiem, że coś w tym stylu.
Shaunri - Czw 19 Mar, 2009 08:04
Temat postu:
Wyrok w zawiasach za pobicie to się dostaje za bójkę uliczną : )

A propos tych co rzekomo zabijali za gry - kit wciskany masom przez telewizję. Skoro zabił za grę, to zabiłby też i za deskorolkę, tyle że akurat bardziej zależało mu na grach i to było jego hobby.
Dandżer - Czw 19 Mar, 2009 08:59
Temat postu:
Szkoły są ostatnio fajnymi "kąskami" dla terrorystów, bo inaczej ich nazwać się nie da. Pewien chory psyhiczny facet w moim mieście chciał wysadzić szkołę (na szczęście nie moją) i supermarket. JBC to się działo w Świdniku.
Dazul - Czw 19 Mar, 2009 10:22
Temat postu:
W Hiszpanii też było coś takiego niedawno ale ze jakiś dziadek (gdzieś 50-70 lat) poszedł do szpitala i kazali mu czekać ,poszedł i wrócił i 2 osoby zranił (chyba) nożem.
violetLily - Czw 19 Mar, 2009 14:31
Temat postu:
Pamiętam ten wywiad w tv jak wypowiadał się ten 14-latek.. Myślisz, że stać by go było na to, żeby kłamać przed światem, że zabił tego dzieciaka?
No ale ok, ja to tam przecież nic nie wiem Wink Są mądrzejsi ode mnie ;]
Anonymous - Czw 19 Mar, 2009 14:49
Temat postu:
A gdzie był ten wywiad, i kto dokładnie był tym 14latkiem?
violetLily - Czw 19 Mar, 2009 15:20
Temat postu:
To było pokazane na TVN 24 xP A ten chłopiec, nie pamiętam nazwiska xd
Słupek - Czw 19 Mar, 2009 16:37
Temat postu:
W Stanach powoływanie się na gry i inne takie jest świetną strategią obrony w sądzie, więc co się dziwić, że ktoś tak gada?
violetLily - Czw 19 Mar, 2009 18:06
Temat postu:
No tiaa.. Co ja tam wiem? ;]
Anonymous - Czw 19 Mar, 2009 18:15
Temat postu:
Hehe, a pamiętacie wywiad o Tibii z TVN?
http://www.youtube.com/watch?v=a6fjkVO82uw
Słupek - Czw 19 Mar, 2009 18:53
Temat postu:
http://www.youtube.com/watch?v=luIMu3mOxfI&eurl=http://www.goldenline.pl/forum/gry-komputerowe/812826&feature=player_embedded
Anonymous - Czw 19 Mar, 2009 19:01
Temat postu:
Przykro mi to powiedzieć, ale to jest DURNE. Jakaś sekciara nasłuchała się Radia Maryja i gada głupoty, a co do tego filmiku - już wystawiłem komentarz Smile
Bodziek - Czw 19 Mar, 2009 19:33
Temat postu:
Słupek napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=luIMu3mOxfI&eurl=http://www.goldenline.pl/forum/gry-komputerowe/812826&feature=player_embedded


yyy...?
Jakie '97%' ciemnej energii? xD

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group