Dzieci OnLine

Mięso, dziczyzna i drób - Mięso - Szkodliwe ?

sebamax05 - Sro 28 Mar, 2007 22:40
Temat postu: Mięso - Szkodliwe ?
Witam WSZYSTKICH Smile

Mam pytanie czy to prawda, że jeśli Jemy od Najmłodszych lat mięso to źle wpływa to na nasze zdrowie? Czy powinno się jeść mięso od Najmłodszych lat czy lepiej nie spożywać mięsa ?




Z góry DZIĘKUJE za odpowiedzi Smile
Słupek - Sro 28 Mar, 2007 23:47
Temat postu:
Ja bym powiedział, że niejedzenie mięsa może być czasem szkodliwe (zaraz się pewnie odezwą jakieś agresywne weganki). Nasze ciała są przystosowane do różnorodnej diety składającej się z produktów zarówno pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego.
Shaunri - Czw 29 Mar, 2007 09:29
Temat postu:
Człowiek - gatunek wszystko-żerny. Jego ciało ma zapotrzebowanie tak i na warzywka, jak i na mięsko - Wystarczy jeść stosownie, w odpowiednich ilościach (Bez jakiegoś liczenia, po prostu z rozsądkiem), i wszystko wpłynie bardzo dobrze na twoje zdrowie.

PS: Inaczej mówiąc - nie, to zabobon, mięso nie wpływa źle na rozwój dziecka.
Marcia10 - Nie 08 Kwi, 2007 14:18
Temat postu:
Moja mama zawsze mowi nam juz od malucha " Nie bedziesz jadł miesa to nie bedziesz mial sily" - mysle ze chodzi o to,ze miecho idzie w miesnie a reszta w tluszczyk. Mam racje?
mała 13 - Wto 10 Kwi, 2007 17:53
Temat postu:
moja mama była u lekarza i ta powiedziala ze musi jesc bardzo duzo miesa bo ma zamalo czegos tam
nasty_girl - Wto 10 Kwi, 2007 20:01
Temat postu:
tyle że można to zastąpić innymi pokarmami, a trzeba pamiętać że teraz i mięso i prawie wszystko może być szkodliwe, pełno chemii itd, a z tych tanich mięs prawie każde nasączają jakąś tam wodą z chemią, żeby było cięższe, do tego toksyny itd, na pewno jest wiele zdrowszych rzeczy, chociaż jak mówię, teraz to prawie wszystko ma w sobie masę trucizn.
Anonymous - Wto 01 Maj, 2007 13:20
Temat postu:
Dla starszych ludzi mięso może być szkodliwe, ale nie dla nas.
Marcia10 - Wto 01 Maj, 2007 13:21
Temat postu:
a dlaczego dla nich tak a dla nas nie?
Anonymous - Wto 01 Maj, 2007 13:29
Temat postu:
Nie wiem, ale tak jest, tak słyszałam i tak mówią, tak piszą. Nie wnikam w to.
nasty_girl - Wto 01 Maj, 2007 13:45
Temat postu:
mięso samo w sobie może nie, ale chemia, i to wszystko [cenzura] które do niego dodają jest szkodliwe jak najbardziej dla wszystkich.
Anonymous - Wto 01 Maj, 2007 13:50
Temat postu:
Taa, na pewno dużo chemii w mięsie. Więcej niż w cukierkach i innych kolach czy co tam.
Marcia10 - Wto 01 Maj, 2007 14:09
Temat postu:
a widziales/as co robia z miesem w duzych markertach jak nie zejdzie?
nasty_girl - Wto 01 Maj, 2007 14:33
Temat postu:
Natalie Hetfield chodzi mi o wodę z chemią, którą jest nasączane mięso żeby było cięższe i wiele procesów, które pozwalają drożej sprzedać ten sam kawałek mięsa. i może inne rzeczy też mają chemię, ale przynajmniej wiesz co jesz, masz to na opakowaniu wypisane, i jeśli coś ci nie pasuje możesz po prostu nie kupować, kiedy kupujesz mięso nie masz pojęcia co w nim jest, co zrobili żeby zakonserwować, jaka jest jego data ważności, co dawali zwierzętom do jedzenia itd itp i nie mów mi, że tam gdzie kupujesz na pewno nie robią nic złego z mięsem, bo jedyne czego można być raczej pewnym to mięso ze sklepu ze zdrową żywnością, a cena jest proporcjonalna do jakości.
Słupek - Wto 01 Maj, 2007 15:50
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
bo jedyne czego można być raczej pewnym to mięso ze sklepu ze zdrową żywnością, a cena jest proporcjonalna do jakości.

A jaką masz pewność, że taki sklep cię nie dyma?
Anonymous - Wto 01 Maj, 2007 15:57
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
i nie mów mi, że tam gdzie kupujesz na pewno nie robią nic złego z mięsem

Przecież nie mówię.


nasty_girl napisał/a:
bo jedyne czego można być raczej pewnym to mięso ze sklepu ze zdrową żywnością, a cena jest proporcjonalna do jakości.

Czyżby na pewno...
Ikej - Wto 01 Maj, 2007 22:54
Temat postu:
Marcia10 napisał/a:
a widziales/as co robia z miesem w duzych markertach jak nie zejdzie?


Nom te paczkowane są najgorsze łeeeeee kupiłem salami to aż ż****ac mi się chciało
nasty_girl - Sro 02 Maj, 2007 09:28
Temat postu:
wystarczy przeczytać statystyki, małe szanse są że kupisz w supermarkecie coś zdrowego, poza tym, jak się mieszka w małym mieście, to się zawsze ktoś znajomy znajdzie, który w którymś supermarkecie pracuje. Mięsa nie jem, więc z tym problemu nie mam, ale szczerze, to co zazwyczaj sprzedają, to i tak mięso przypomina najbardziej z nazwy.
Shaunri - Sro 02 Maj, 2007 11:48
Temat postu:
Ziefff... Temat stary jak świat, a i tak nikt nie potrafi zrozumieć że nawet mięso maczane w soli pięć razy jest zdrowsze niż paczka chipsów.
mała 13 - Czw 03 Maj, 2007 20:41
Temat postu:
powiecie ze nie na teamt.. no trudno.. ale se powiem, a co !

mieso jest niezdrowe ? a mleko ktore stoi nie w lodowce (mowie o supermarketach) i ma waznosc pol roku to niby chemii nie ma ? zapewniam was ze mieso ma mniej...
Anonymous - Czw 03 Maj, 2007 21:41
Temat postu:
mała 13 napisał/a:
ma waznosc pol roku

Nawet dłużej.
Akacja12 - Czw 03 Maj, 2007 22:36
Temat postu:
Mleko które stoi pół roku chyba nie ma chemii, ale jest pozbawiane wszelkich wartości odżywczych. Od jakiegoś czasu kupuję tylko pasteryzowane.
Anonymous - Pią 04 Maj, 2007 19:06
Temat postu:
Jeśli stoi pół roku musi mieć chemię.
ewamarchewa - Pią 04 Maj, 2007 19:29
Temat postu:
A mi się wydaje, że ma mniej wartości odżywczych, ale chemię też ma. Dlaczego mleka z kartonu nie można postawić na zsiadłe? Bo ma chemie.
Słupek - Pią 04 Maj, 2007 21:47
Temat postu:
A nie dlatego, że UHT mikroby wytępiło? Smile
Marcia10 - Pią 04 Maj, 2007 21:51
Temat postu:
a wytepilo?
Akacja12 - Sob 05 Maj, 2007 14:36
Temat postu:
Nie ma chemii. Czytałam o procesie produkcji - nie ma wartości odżywczych, że zostaje praktycznie tylko biała ciecz, która smakuje jak mleko. Ale myśle że mikroby też się wytępiły, bo samych wartości by nie zabijali tak sobie. Znaczy chce powiedziec ze zabijali mikroby i przez to nie ma wartosci (;
wróbelek - Sob 02 Cze, 2007 09:41
Temat postu:
Mm...ja tam bez mięsa nie umiałabym żyć!
Mariolka - Pią 16 Lis, 2007 15:58
Temat postu:
Mięso jest dobre i zdrowe i nie wymyślajcie herezji Smile
PotworAreturn - Nie 04 Maj, 2008 13:19
Temat postu:
Natalie Hetfield napisał/a:
Nie wiem, ale tak jest, tak słyszałam i tak mówią, tak piszą. Nie wnikam w to.


Idealny material dla totalitarmu/autorytalizmu ;D Wierz dalej w to co mowia inni... ;]

Sprostowujac: tak, mieso moze byc szkodliwe dla nas Wink
Wszystko moze byc szkodliwe Razz Mleko, ostatnio sie okazalo, tez jest szkodliwe dla zdrowia...
Anonymous - Nie 04 Maj, 2008 16:57
Temat postu:
Odsmaż jeszcze moją straszą wypowiedź z 2003 roku.
Tobie nie muszę wierzyć.


PotworAreturn napisał/a:
Wszystko moze byc szkodliwe Razz Mleko, ostatnio sie okazalo, tez jest szkodliwe dla zdrowia...

Oczywiście, szczególnie jak pojesz trujących grzybów i popijesz mlekiem - owszem.
smoczek250 - Wto 06 Maj, 2008 20:24
Temat postu:
Cytat:
Człowiek - gatunek wszystko-żerny. Jego ciało ma zapotrzebowanie tak i na warzywka, jak i na mięsko - Wystarczy jeść stosownie, w odpowiednich ilościach (Bez jakiegoś liczenia, po prostu z rozsądkiem), i wszystko wpłynie bardzo dobrze na twoje zdrowie.

PS: Inaczej mówiąc - nie, to zabobon, mięso nie wpływa źle na rozwój dziecka.

i mówiąc prosto, to wszystko co można napisać....
Anonymous - Wto 26 Sie, 2008 20:42
Temat postu:
Mięso szkodliwe???

Wcinam dziennie od 9 lat 0.5kg kotletów schabowych i mam niezłą formę, po za tym
jestem strasznie chudy....będe wcinał 2kg dziennie.

Na dzieci może wpływać jedynie tym, że smaczne mięsko uzależnia Twisted Evil

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group