Dzieci OnLine

RPG Fantasy SF Horror - RPG

panienka_wierzba - Czw 09 Wrz, 2004 20:13
Temat postu: RPG
Czy ktoś z Was gra w jakąś z odmian RPG? (nie chodzi mi w tym momencie o komputerowe) może w bitewne, a może w karcianki, ja natomiast najbardzije lubię na wyobraźnię.

Sama grywam w Dnd, Warhammera, jak wspominałam w najbliższym czasie zacznę również w L5K (legenda 5 kręgów) piszcie jak tam z Wami =].
Anonymous - Czw 09 Wrz, 2004 20:15
Temat postu:
Ja gram w Warhammera, DnD i Wampira.

Wierzba, a L5K fajne jest? Wink
Bo nyu, jeszcze nie grałam Wink
Anonymous - Czw 09 Wrz, 2004 20:35
Temat postu:
Ja lubię warha, D&D mi się przejadło... Ale Neuroshimę to ubóstwiam ^_________^
Anonymous - Czw 09 Wrz, 2004 20:38
Temat postu:
Ale w DnD początki gry są łatwiejsze. W Warhu bezsensowne jest losowanie klas. Confused
A w Neuroshimę nie grałam, nigdy. Na czym to polega? I jaki czas, możliwości? Razz

P.S - Zapomniałam. Grywam jeszcze w Magic: The Gathering. Bardzo popularna i łatwa w grze karcianka Wink
panienka_wierzba - Czw 09 Wrz, 2004 20:43
Temat postu:
w Magic the gatering tez grałam chyba ra czy dwa =] L5K też jeszcze nie grałam ale czytałam podręcnzik (nie rpzeczytałam całego w końcu bo oddac musiałam) i dodałaś nyu łiiiiiiiii mój brat to zawsze pisze =D Puchiko rlz =D

dodane po chwili
PS. Mój 1000 post =DDD
PS2. Neuroshimę też jeszcze nie grałam, na czym polega?
PS3. Tavion jak się gra w Vampira? bo jeszcze nie miałam okazji ale wiem mniej więcej na czym polega, łatwo trudno =] ciekawa gra? =D
Anonymous - Czw 09 Wrz, 2004 21:11
Temat postu:
wierzba, strasznie dużo by opisywać. (nyu) Wink

Na tej stronie jest wszystko o Wampirze - dosłownie wszystko Wink
panienka_wierzba - Czw 09 Wrz, 2004 21:15
Temat postu:
dzięki dzieki, już "luuuuukam" biggrinD a więc wraó wraó jak coś będzie mnie gnębić albo coś to zacytuję coś z tej stronki =] (nyo Mr. Green )
panienka_wierzba - Czw 09 Wrz, 2004 21:27
Temat postu:
uuuuu zauwazylam że dośc skomplikowana gierka =] po przeczytaniu o klanach, dyscyplinach itp. doszłam do wniosku że muszę całą stronke przeczytać dokładnie z 3 razy około południa kiedy nie ejstem zmęczona to wtedy zrozumiem najlepiej bo coś teraz nie mam zbyt chłonnego umysłu, strasznie zmęczona jestem =P (gema gema =D)
Anonymous - Pią 10 Wrz, 2004 06:59
Temat postu:
Na stronie http://neuroshima.w.interia.pl/ i http://neuroshima.moorhold.net/ jest baardzo dużo informacji o tym systemie Smile Zajrzyjcie, mi się nie chce go opisywać ;]
Anonymous - Pią 10 Wrz, 2004 07:07
Temat postu:
Ja...Ja lubię Wampira. Lubię Wilkołaka. Warhammer? Hm...Czemu nie? DnD też może być...Ale wolę te mroczniejsze.
Anonymous - Pią 10 Wrz, 2004 07:15
Temat postu:
Oho, widzę, że Femme Fatale zaprasza tutaj ludzi Wink

W Neuroshime nie grałam, ale poczytam sobie o tym.
A Wampir taki trudny nie jest. Wink
Staram się opanować system. Wink
Anonymous - Pią 10 Wrz, 2004 18:18
Temat postu:
Ja gram w (coś tam) Earth zawsze zapominam nazwy
Anonymous - Pią 10 Wrz, 2004 19:02
Temat postu:
Earthdawn? Wink
Anonymous - Pią 10 Wrz, 2004 19:20
Temat postu:
Tak w to Smile dzięki za podpowiedź, jutro idę do koleżanki może się wbiję na jakąś sesję
Anonymous - Pią 10 Wrz, 2004 20:06
Temat postu:
A w Earthdawn jest fantasy czy bardziej rzeczywisty? Nie grałam w to nigdy Wink
Anonymous - Pią 10 Wrz, 2004 21:43
Temat postu:
Hm...Ja też nie grałem:) I niewiele o nim słyszałem...A co do systemów, to przypomniały mi się dwa całkiem nowe - StarCraft RPG i WarCraft III RPG Smile Może trochę niedopracowane, ale dla chcącego nic trudnego...<drapie sie po głowie> A, zaraz znajdę linki;)

StarCraft RPG: http://starcraft.valkiria.net/
WarCraft RPG: www.google.com biggrin - nie pamiętam i nie znalazłem jednak linka;)
Anonymous - Pią 10 Wrz, 2004 23:29
Temat postu:
Tavion napisał/a:
A w Earthdawn jest fantasy czy bardziej rzeczywisty? Nie grałam w to nigdy Wink

Fantasy. Poprostu system jest jedyny szczegulnie gdy to prowadzi kolega Smile
Anonymous - Sob 11 Wrz, 2004 10:32
Temat postu:
Chyba namówię moją ekipę, żebyśmy spróbowali w to zagrać. Poszukam trochę na temat Earthdawn Wink
Kinga - Sob 11 Wrz, 2004 13:15
Temat postu:
Cze
Ja gram w Tibie
Mam pytanko znacie jakies gry RPG internetowe ktore mozna sciagnac
Anonymous - Sob 11 Wrz, 2004 19:03
Temat postu:
MU Online. Nie grałam w to, ale wiele o tym słyszałam Wink

Link:
http://muonline.com/

Musisz znać trochie angielskiego i zarejstrować się Wink
MU jest 3D - bardzo dobra gra.

Jest jeszcze darmowa Ultima Online, ale żeby zagrać, musisz napisać do serwera forum jak się o tym świecie dowiedziałaś, opisać swoją biografię, oraz postać (oczywiście biografię fantasy).
A potem czekasz miesiąc, dwa, trzy aż cię przyjmą, albo nie. Nie polecam Neutral
(Oczywiście nie na każdym serwerze Wink )
(Nie pamiętam czy gra jest darmowa, ale chyba tak Wink )


Linki do serwerów:
http://uo.provector.pl/ - Clair's Lair (PL)
http://www.ultima.superokna.pl/ (PL)

P.S - Po chwili przypomniało mi się, Ultima jest jednak płatna Neutral
Ale jak znajdę adres serwera, skąd można było ściągnąć, to od razu napiszę Wink
Anonymous - Wto 14 Wrz, 2004 06:02
Temat postu:
Dzień dobry.
Tavion, tego się nie liczy w miesiącach Smile Na Dream Masters okres czekania wacha się między 2 dni a 1,5 tygodnia. A Ultima Online nie jest grą darmową Wink Servery jedynie są darmowe...Albo nie. Kolejny server, na którym można zagrać (i łatwiej dostać konto niż na tych, które podałaś)
http://mephi.piwko.pl/ - Mysterious World. Maska adresu jest inna, ale nie mogłem sobie jej przypomnieć więc podałem ten właściwy. A Ultimę polecam z całego serca tym, którzy mają na nią czas...To znaczy minimum 2h dziennie. Wink
Pozdrawiam - Oddany KoT Kwiat
Anonymous - Wto 14 Wrz, 2004 21:02
Temat postu:
KoT, Ultimę Online wgram na swój serwer (500mb, ftp oczywiście)
i będzie dostępna. Oryginał, CD Key'a nie wymaga.
Fajnie, nie? Mr. Green
Anonymous - Sro 15 Wrz, 2004 06:35
Temat postu:
Dzień dobry.
Tavion, nie zrobisz tego pierwsza, jest wiele wersji Ultimy krążących po ftp'ach. Tylko mam takie pytanie: którą wersję UO posiadasz? AoS czy może jeszcze LBR? (Age of Shadows, Lord Blackthorne's Revenge). To też jest ważne. Wink Lubię temat ultimy...Jakieś pytania związane z grą? biggrin
Pozdrawiam - Oddany KoT Kwiat
Anonymous - Sro 15 Wrz, 2004 18:27
Temat postu:
Nie wiem Mr. Green

Mam to na płycie, a jeszcze nie instalowałam ;>
Anonymous - Czw 16 Wrz, 2004 06:05
Temat postu:
Dzień dobry.
Heheh Smile No więc przy instalce będzie tak śliiicznie napisane czy to aby już AoS, czy jeszcze LBR. Sam posiadam oryginalną wersję Ultimy, tyle że jeszcze LBR i np na Mysterious World z nią sobie nie pogram...Niestety.
Pozdrawiam Kwiat
Egoista - Czw 16 Wrz, 2004 16:22
Temat postu:
Tavion napisał/a:
P.S - Zapomniałam. Grywam jeszcze w Magic: The Gathering. Bardzo popularna i łatwa w grze karcianka Wink


lol, jesli mowimy o nieco bardziej 'profesjonalnym' podejsciu to M:tG jest bardzo trudna gra, aczkolwiek polecam ja wszystkim, jedna z najlepszy gier karcianych ever.
Z RPG preferuje starego, dobrego Warhammera.
altruista - Czw 16 Wrz, 2004 16:40
Temat postu:
warhammer... chlip, te rzuty 'jak masz szczescie to tylko polameisz sobie nogi' ;]

a MTG to cholernie trudna gra. Moze nei kiedy grasz naporem, ale biorac cos bardizej wysublimowanego mozesz miec problemy.
homyck - Pią 17 Wrz, 2004 07:45
Temat postu:
Uo jejq , co się tutaj porobiło ...

Mam pytanie, bo najwyraźniej nie jestem w temacie ( a komu chce się tyle postów czytać ?! :P ): Od kiedy MTG jest uważane za RPG i przez kogo ? ;-)

Propos UO - Muz , mam oryginalne AoS przywiezione z Angli :D

I żęby nie było , że nie na temat to gram w wampiry , maga , wilkołaka , L5K , neuroshimę , D&D , warhammera , CP2020 , zaczynam w Shadowruna , 7th Sea ( nigd nie pamiętam , jak się to pisze ) i Ziemnego dauna ;-)

Pozdra

Anonymous - Pią 17 Wrz, 2004 07:49
Temat postu:
Witam. Wink
Hom: Ja też chcę...Mam LBR, ale zamawiałem przez net AoS, tyle że to była wersja limitowana, więc...Zabrakło. Confused A o MTG słyszałem, ale te osoby zgadzały się ze sobą: To nie taka prosta gra.
Pozdrawiam Kwiat
homyck - Pią 17 Wrz, 2004 07:52
Temat postu:
No MTG nie taka mała gradka , zasad uczyłem się przez ok. miesiąc i prawie codziennie pykałem z ludźmi z lepszymi taliami od siebie. Zazwyczaj dostawałem z kretesem, ale tylko dlatego, że zasad nie znałem i mogli mnie robić w ciula :P Właśnie , ma ktoś białą talię ? Chętnię dokopię :P Tylko nie na Solarach ;-)
Anonymous - Sob 09 Paź, 2004 23:39
Temat postu:
Gry wyobraźni w jakie grałem:
- Earthdawn - najbardziej *a jednak wytnę to słowo Wink* system
- wiedźmin - nasza rodzima polska produkcja nawet nawet
- legenda 5 kręgów- 2 razy grałem tera sie do prowadzenia szykuje, można niezłe jaja odwalac
- mechawojownik- pierwszy system w jaki grałem mam do niego sentyment
- kryształy czaasu- strasznie pochrzaniona mechanika i to ujmuje temu systemowi duuużo
- warhammer - co prada grałem tylko jedną sesyje ale zawsze to coś
- dnd - no tu byly dwie sesje ale za to bez podręcznika:D
- dzikie pola - zaraz po ED muj ulubiny system
- zew cthulhu- najlepszy horror w jaki grałem

tyle narazie pamiętam jak se jeszcze cos przypomne to dopisze
Anonymous - Nie 10 Paź, 2004 11:41
Temat postu:
W dzikie pola nigdy nie grałam, nawet o tym nie słyszałam, szczerze mówiąc Wink
Ale WoD'a uwielbiam. Wink
panienka_wierzba - Nie 10 Paź, 2004 13:07
Temat postu:
Wiedzmin bleeeeeee z opowiesci moich znajomych i wlasnych doswiadczen wiem ze jest to jeden z najglupiej zrobionych systemow, moj znajomy ma zrobionego "druido-kaplano-wojowniko-wiedzmino-i duzo duzo innych" =P niedopatrzenie w grze, takich niedopatzen zreszta jest b. b. duzo uhuhuhu =) i zgodze sie L5K b. b. dobry system, gralam na razie hm... raz czy dwa =) ciekawy ciekawy
Anonymous - Pon 11 Paź, 2004 07:06
Temat postu:
WoD...WoD... <jak w transie>
Anonymous - Pon 11 Paź, 2004 15:20
Temat postu:
Taa, Kotek uwielbia WoD'a Mr. Green
Anonymous - Pon 11 Paź, 2004 20:18
Temat postu:
I to jak Wink
Anonymous - Czw 02 Gru, 2004 00:00
Temat postu: serwerek mu obadajcie darmowo
Nazwa DarkMu
Wersja:0,97D
IP:ufol.dyndns.org
Port:44405
w sklepach:
dla dkragon set +4+luck
dla elfa guardian set+4+luck
dla dw:legendary set+4+luck
chaos:trzeba znalesc
bles:4kk
sul:3,5kk
lif:12kk:99% na lify
Rejestracja:na gg 2 osub:2960040 i 5311833 niedługo będzie strona.
Polecam serwer spoxio gmowie dają party
:codziennie eventy rużnego rodzaju.
Admin:UFOL
Gm:Fatum_PL
Gm:Salikt
Czekamy na graczy piszcie napewno dostaniecie konto
Avell - Sob 08 Sty, 2005 17:20
Temat postu:
Femme Fatale napisał/a:
Ja lubię warha, D&D mi się przejadło... Ale Neuroshimę to ubóstwiam ^_________^

nienawidze warha! zbyt realny xD
D&D, kocham typowe heroic fantasy gdzie mozna samotnie wytluc tysiac orkow :>
AD Neuroshimy, nienawidze RPG nonfantasy :/
altruista - Sob 08 Sty, 2005 19:02
Temat postu:
ot - i widze swoja odwrotnosc. Kocham mlota za to, ze mozna w nim arcyrealnie grac a sesje nie sa mloca tylko seria rozmow, barwnych opisow i zagadek. Jak chce kref, śmierdź i diabua to moge pograc w jakies fpp na kompa, nawet bardizej widowiskowe bedzie. RPG to ja mam po to, zeby sioe odchamic i nieco intelektualnej rozrywki zaznac.
Avell - Sob 08 Sty, 2005 19:08
Temat postu:
altruista napisał/a:
ot - i widze swoja odwrotnosc. Kocham mlota za to, ze mozna w nim arcyrealnie grac a sesje nie sa mloca tylko seria rozmow, barwnych opisow i zagadek. Jak chce kref, śmierdź i diabua to moge pograc w jakies fpp na kompa, nawet bardizej widowiskowe bedzie. RPG to ja mam po to, zeby sioe odchamic i nieco intelektualnej rozrywki zaznac.

ROTFL, padne ze smiechu xD
To czy sa zagadki czy walki, zalezy od MG, nie uwazasz?
altruista - Sob 08 Sty, 2005 20:41
Temat postu:
Padaj, jakbys konal, to dobije, jakem altruista.

taaaa, i system nei ma nic do tego? Poprowadzenie 'gadanej' sesji w mlotku i w dnd wymaga o wiele wiekszego nakladu pracy w dnd, mentalnosc graczy podczas dnd jest inna no i pewne zasady systemu [w dnd bogowie maja jakies poziomy... no comment]
Avell - Sob 08 Sty, 2005 20:56
Temat postu:
owszem, maja poziomy. Ale i tak sa niesmiertelni wiec to nie wyglada jak "potezna jednostka" ktora mozna zabic. No chyba ze 13 lvl czarem, ktorego zwykly smiertelnik nie jest w stanie "otrzymac"
Anyway naklad pracy do obu sesji jest taki sam, a system nie ma na to zadnego wplywu. Wypowiadam sie jako MG
Anonymous - Wto 15 Mar, 2005 23:34
Temat postu:
buahuahahuahau to ciekawy z ciebie MG... 13levelowy piatego poziomu z trzema punktami czwartego wtajemniczeni szostej ksiegi pierwszego domu ostatniego klocka...
wesole...jak sie gra z takim poglądem? :>

PS warhamer to najwyzej swiat to z realnosci to ta gra nic nie ma (był nawet wykład w Poznaniu poświecony wypaczeniom w warhammerze) trza bylo sie z wawki tułac...ale warto było...oj warto

nie ma dobrego systemu....interesujace sa tylko swiaty

animus gravillimus est w tłumacz. najważneijszy jest klimat
altruista - Wto 15 Mar, 2005 23:40
Temat postu:
Cytat:
najważneijszy jest klimat

in nomine patris et filli at spiritus sancti. Amen.
Anonymous - Sro 16 Mar, 2005 10:19
Temat postu:
lol "i cała ojca" ?

in nomine patris et filli at spiritus sancti,
ze szczególnym uwzględnieniem Boondock Saints

thay sheepards we shall be for thee my Lord for thee
power hath descended forth from thay hand
our feet may swiftly carry out thay comand
and we shall flow a river forth to thee
and teaming with souls shall it ever be
in nomine...
altruista - Sro 16 Mar, 2005 10:43
Temat postu:
ale plama... juz poprawiam :P i boondock saints, szczerze mowiac, rula. W tym roku druga czesc ma wyjsc, i oby byla na poziomie jedynki, or else... ;]
Anonymous - Sro 16 Mar, 2005 11:07
Temat postu:
..tak ten film ma klimat...szczególnie z akcentem tego młodszego z barci (aktora nie pamietam ciagle nazwiska)

ps do tematu bo mnie pani lub panna prowadząca zbanuje albo zaknebluje
to ja grywam zielona talia w MtG jakby kto chciał to nawet na gg zagram
w sesje tez mogłbym kiedy jakos pograc, ale trza by sie bylo umówic na knkretna godzine i dzien
potwora - Sob 02 Kwi, 2005 01:28
Temat postu:
ja z rpg tylko w uo gram (chociaz to jakas tam odmiana rpg ale ja sie na tym nie znam) ;]
Anonymous - Sob 02 Kwi, 2005 11:17
Temat postu:
potwora podaj cała nazwe jesli mozna...bo diable wie o co ci chodzi
chyba ze ultima online
a ten aktor z boodock saintsów to był Norman Redus, i co do akcentu to kłania sie film intermission
potwora - Nie 03 Kwi, 2005 20:04
Temat postu:
No Ultima ;] A niby co Wink
Yarpen_Abbil - Sro 18 Maj, 2005 21:36
Temat postu:
WFRP rulezzz!!!
Keeveek - Wto 24 Maj, 2005 15:13
Temat postu:
chciałbym zaznaczyć zasadniczą różnicę pomiędzy RPG a cRPG moi mili.. a już w ogóle dobija mnie nazywanie grą RPG Ultimy..

cRPG to komputerowa gra role play jakbyście nie wiedzieli..
Anonymous - Czw 28 Lip, 2005 18:15
Temat postu:
hcialem sie spytac czy ktos oprucz mnie kolekcionuje CHOKEJOWE POTWORY? Question
jesli tak to niech napisze kilka zdan na temat swoich zbioruw.
od dawna poluje na pewna unikatowa karte "niebieskiego smoka ninja" o mocy 9000 Cool
kiedys go mialem ale zamienilem sie z kumplem za piec bardzo rzadkich( lecz troche slabyh) kart - "golebia kamikaze", ''wojownika kamienny posag", ''deszcz meteorytuw", ''muta mistrza strategji" i ''samuraja hudi" (che che)
jesli ktos ma ''niebieskiego smoka ninja" niech mnie poinformuje Very Happy
Tremere - Czw 28 Lip, 2005 19:51
Temat postu:
SKOŃCZ NABIJAĆ = ='''
Avellach - Czw 28 Lip, 2005 20:19
Temat postu:
-/x\- napisał/a:
hcialem sie spytac czy ktos oprucz mnie kolekcionuje CHOKEJOWE POTWORY? Question
jesli tak to niech napisze kilka zdan na temat swoich zbioruw.
od dawna poluje na pewna unikatowa karte "niebieskiego smoka ninja" o mocy 9000 Cool
kiedys go mialem ale zamienilem sie z kumplem za piec bardzo rzadkich( lecz troche slabyh) kart - "golebia kamikaze", ''wojownika kamienny posag", ''deszcz meteorytuw", ''muta mistrza strategji" i ''samuraja hudi" (che che)
jesli ktos ma ''niebieskiego smoka ninja" niech mnie poinformuje Very Happy

rotfl, padlem
Yarpen_Abbil - Sro 17 Sie, 2005 21:09
Temat postu:
Przedewszystkim: Warhammer, CyberPunk 2020 i Systemy Autorskie...
Mroczny_jogurt - Sob 20 Sie, 2005 13:48
Temat postu:
ps ultma to mmo RPG wiec nie pouczaj mnie chlopcze ;\
Anonymous - Sob 20 Sie, 2005 16:50
Temat postu:
ah to do mnie....fajniejszy ten awatar na górze :>
teraz jakies Gild wars jest nowe...ciekawe...bo np wow wogule do mnie nie przemawia
Pulkownik Nikt - Sob 20 Sie, 2005 17:33
Temat postu:
Hehe gra jktos w UO na shardzie Endore?
Nikav - Nie 21 Sie, 2005 06:48
Temat postu:
Na Endore nie, na DMce latam. Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group