Dzieci OnLine

Zwierzęta - Jedzenie dla chomika

Kinga - Sob 30 Kwi, 2005 12:14
Temat postu: Jedzenie dla chomika
Qrcze zastanawiam sie co moge mu dawac jeszcze no wiadomo karma granulat czasami marchewka jablko

A pozatym ?
Czy mogą jeść pistacje ?

Słyszałam o mndarynkach ... o rzodkiewkach ... = = jak to jest ?
panienka_wierzba - Sob 30 Kwi, 2005 12:35
Temat postu:
mogą jesc prawie wszystko
a co, moje zarełko sie juz skonczylo ^^ haha
codi - Sob 30 Kwi, 2005 13:37
Temat postu:
Jak miałem chomika to on uwielbiał wafelki takie bez niczego same, oraz rurki Very Happy .
AloneMoon - Sob 30 Kwi, 2005 13:45
Temat postu:
Chomiki nie moga jesc zeczy "cytrusowych" czyli mandarynki,cytryny,pomarancze itd.Ale moga jesc kiwi Razz I rzodkiewke...i wiele zeczy...oprocz slodyczy.
Moj chomicek uwielbia wszystko Razz (pewnie dlatego jest taki gruby) a najbardziej Kiwi i jogurcik.
Anonymous - Sob 30 Kwi, 2005 13:48
Temat postu:
Chomiki są syskozerne ;]
Anonymous - Sob 30 Kwi, 2005 13:53
Temat postu:
mój chomik zarówno ten aktualny jak i te poprzednie oraz mój mysz żrą marchewki jabłka karme dość niechętnie pieczywo wszystkie nabiał czyli ser żółty biały jogurty wsyskie owoce warzyw większość y... kasza ryż gotowane mięso ciasta np. piernik sernik ale nie z lukrem czycoś ale taki miąższ z środka ciastka suche mak rodzynki bakalie owoce kandyzowane nie wiem naleśniki placki ziemniaczane skorópki od jajek gotowane jajka duużo tego makaron na sucho i gotowany też
AloneMoon - Sob 30 Kwi, 2005 14:00
Temat postu:
Tylko nie przesadzac z iloscia.
To tuczy .
A najbardziej rodzynki,orzechy i makaron.
Anonymous - Sob 30 Kwi, 2005 14:24
Temat postu:
Dawaj chomikowi wszystko oprócz czekolady. Pod żadnym pozorem czekolady. Kumpela dała kiedyś swojemu i musiała mu woreczki czyścić z czekolady, bvo cały pysk sobie nią zalepił...
Nikita - Sob 30 Kwi, 2005 14:59
Temat postu:
I mięsa nie dawaj Razz Ja mojemu chomikowi dawałam też trochę przenicy, mleczu i koniczynki ^^ A żeby mu siem dobrze spało to oprocz tych wiórek ( zapomniałam jak to się fachowo nazywa ) dawałam mu sianko, i trawkę ^^
Anonymous - Sob 30 Kwi, 2005 15:17
Temat postu:
Wiórki-trocinki =]
A jesli dajesz mu coś zpola konicznki, babke lancetowatą to pamietaj żeby nie była mokra od deszczu, cyz rosy, bo brzuszek wydyma =( i jest źle
Kinga - Sob 30 Kwi, 2005 15:54
Temat postu:
Czyli pistacje tez moze ? biggrin No to lajcik Razz
Bo nie wiedzialam czy mam siez nim dzielic

A wlasnie o cytrusach - mandarynkach slyszalam ze moga
Anonymous - Sob 30 Kwi, 2005 17:37
Temat postu:
ja sie nie znam ale mysle ze te mandarynki to mu obierz z tej skorki [tak,tej cienkiej]
Kinga - Sob 30 Kwi, 2005 17:43
Temat postu:
Moja kumpela sie ze mna kloci ze pistacje moga byc za slone ... heh Razz
Inversja - Sob 30 Kwi, 2005 19:21
Temat postu:
móoj chomicek lubi pistaje ale daje mu bez soli rzecz jasna
Anonymous - Sob 30 Kwi, 2005 19:55
Temat postu:
Mój były chomicek uwielbiał pieczywko, słoneczniki,pestki dyni i pistacje ^^
Ona89 - Nie 01 Maj, 2005 10:40
Temat postu:
Mieszanki ziarnowe, ziarna lnu, marchew, jabłko, sałata, ogórki, zwykłe wafle, prażony ryż, a także szynka i ser, zwykłe suche ciastka, chleb, płatki kukurydziane, rodzynki. Chomiki mają obszerny jadłospis Wink
Anonymous - Nie 01 Maj, 2005 12:24
Temat postu:
Moj chomik je prawie wszystko hehe:) lubi mieszanki warzywne i owocowe, marchewke, ogorki, orzeszki, nawet chleb ale najlepiej taki twardy i bez skorki. Kupiłam mu też ostatnio wapienko w srodku z mieszanka warzywna i przyznam ze chyba je polubil, w koncu ma witaminy i zdrowe zabki.
Kina myślę, ze pistacje moze jesc, nic mu sie nie stanie jesli dasz, moze akurat mu posmakuja.
Gryzonie napewno nie moga jesc miesa, wiec tego nie radze nikomu probowac.
Ona89 ... szynka?? łot? na pewno nie!!
Anonymous - Nie 01 Maj, 2005 13:16
Temat postu:
jak nie mogą jeść mięsa? z księżyca się urwałaś? nie daje się im jeśli chcesz aby miały dzieci a jeśli nie to mogą jeść mięso a nie wędliny, szynki nie ale np. biale mięso z kury jakieś pieczone coś czy mięso ryby napewno
Ona89 - Nie 01 Maj, 2005 17:13
Temat postu:
Agnieszka napisał/a:

Ona89 ... szynka?? łot? na pewno nie!!

A czemu nie? Bo to mięso? Też na poczatku nie dawałam mu do jedzenia mięsnych rzeczy, ale koleżanka powiedziałą mi, że ona daje szynkę, więc ja też zaczęłam, jeśli chomiki zjadają własne dzieci (tak się czasem zdarza), czyli mięso, to czemu mają nie jeść szynki??
nasty_girl - Nie 01 Maj, 2005 17:49
Temat postu:
swinka mojego chlopaka wcina wszystko.. od jakis ziemniakow, warzyw itd do pokarmu dla swinek wiec raczej nie powinno mu nic zaszkodzic.. ;p
Anonymous - Nie 01 Maj, 2005 19:19
Temat postu:
Mi weterynarka powiedziała, ze nie mogą, poniewaz potem mogą się gryzc.
Ona89 - Nie 01 Maj, 2005 21:06
Temat postu:
Chomiki i tak się gryzą, taka jest ich natura. Jeszcze zanim zaczęłam dawać szynkę to samica zjadała część swoich młodych kiedy rodziło się ich za dużo, lub jakieś zdechło, po prostu to jest zwierzęcy instynkt, mam koleżankę która nie daje mięsa, ale jak jej mały chomik był już trochę większy to samica zaczęła go gryźć. Również gdy jeden chomik jest chory to reszta może go zagryść i nie ma na to wpływu czy jadło wcześniej jakieś mięso czy nie.
Kinga - Nie 01 Maj, 2005 23:18
Temat postu:
Ale z tymi mandarynkami to zdania podzielone ... HYm ...

CO do miesa ... to ejsli sie karmi to slyszalam ze podczas ciazy pwoinno sie odstawic
Anonymous - Pon 02 Maj, 2005 00:26
Temat postu:
Od masla sie zatuczy.Od niekarmienia efekt bedzie odwrotny do efektu karmienia maslem.
Ogolnie bad idea.
Kinga - Pon 02 Maj, 2005 11:22
Temat postu:
Tyaa jasne ... masło = =
nasty_girl - Pon 02 Maj, 2005 19:50
Temat postu:
taaaa a ja kapuste... a moze margaryne? w sumie to juz sama nie wiem 2 tak podobne rzeczy ze moglo mi sie pomylic <puk><puk><mur>
Akacja12 - Pon 02 Maj, 2005 20:23
Temat postu:
Możesz też dawać mu np chleb rozmoczony w mleku..ale szybko mu to sprzątnij bo się psuje Smile
EU07 - Pon 02 Maj, 2005 20:29
Temat postu:
elfkaNenar napisał/a:
Dawaj chomikowi wszystko oprócz czekolady. Pod żadnym pozorem czekolady. Kumpela dała kiedyś swojemu i musiała mu woreczki czyścić z czekolady, bvo cały pysk sobie nią zalepił...

Elfka, jak sie czysci worki z czekolady? Laughing Wkłada się tam jakoś palce i czyści czy jak? Pytam, bo ja swojemu bardzo czesto daje czekolade, idiota zamiast od razu ja zjesc to wklada do worka i tam mu sie rozpuszcza i potem mu z worka wylatuje Laughing Kapitalny efekt Twisted Evil Tylko nie mowcie, ze go mecze, jakby nie chcial tego jesc to przeca na sile bym mu nie dawal, a on ja chetnie je. Poza tym je wszystko, no doslownie wszystko. Od miesa surowego przez wedliny, sery, zielenine, warszywa, owoce a na slodyczach skonczywszy.
Crimson Lady - Pon 02 Maj, 2005 20:47
Temat postu:
no, no, obszerny jadlospis. chyba juz wymieniliscie wszystko, procz zwyklych, najnormalniejszych sucharow Wink
pamietajmy, ze chomiki lubia chrupkie i twarde rzeczy [byleby nie za bardzo.. xD"], bo musza sobie ostrzyc trzonowce. i tez nie pchajcie w te swoje biedne chomiki tyle tego zarcia, bo beda spasle i malo ruchliwe a to jest rownoznaczne z tym, ze szybciej kipna.
pzdr.
Kinga - Pon 02 Maj, 2005 21:40
Temat postu:
Jak sie wogole woreczki czysci ? chyba u weta ?
Mati1233 - Pon 02 Maj, 2005 22:03
Temat postu:
Crimson Lady napisał/a:
no, no, obszerny jadlospis. chyba juz wymieniliscie wszystko, procz zwyklych, najnormalniejszych sucharow Wink
pamietajmy, ze chomiki lubia chrupkie i twarde rzeczy [byleby nie za bardzo.. xD"], bo musza sobie ostrzyc trzonowce. i tez nie pchajcie w te swoje biedne chomiki tyle tego zarcia, bo beda spasle i malo ruchliwe a to jest rownoznaczne z tym, ze szybciej kipna.
pzdr.


Zgadzam się. Ja niestety za dużo napchałem w swojego chomika i teraz spasiony jest. Kołowrotek to chyba tak stoi tylko dla ozdoby Razz

A co do jedzenia hmmm Chomik zje prawie wszystko (oczywiście karmy go rozsądnie, nie dawajmy mu opony czy czegoś w tym rodzaju).
Akacja12 - Pon 02 Maj, 2005 23:24
Temat postu:
Jakiej opony, takiej od samochodu? ;D
Mati1233 - Wto 03 Maj, 2005 09:06
Temat postu:
Akacja12 napisał/a:
Jakiej opony, takiej od samochodu? ;D


Do samochodu, do roweru Razz

A takie pytanko jeszcze mam .... Czy moge dawać chomikowi wędliny, kiełbasy itp? Moi rodzice mówą że on tego nie strawi i nie wiem co o tym myśleć.
Anonymous - Wto 03 Maj, 2005 10:27
Temat postu:
Mati1233 napisał/a:

A takie pytanko jeszcze mam .... Czy moge dawać chomikowi wędliny, kiełbasy itp? Moi rodzice mówą że on tego nie strawi i nie wiem co o tym myśleć.

Zdania na ten temat są podzielone.Na poprzednich stronach tematu były o tym rozmowy. Ja szczerze powiedziawszy bałabym sie troche podawać chomikowi mięso i wędliny. Ona89(jak sie nie myle) daje chomikowi szynkę i nic mu sie nie dzieje,więc sam musisz zdecydować Smile
Ona89 - Wto 03 Maj, 2005 11:18
Temat postu:
Mati1233 napisał/a:
A takie pytanko jeszcze mam .... Czy moge dawać chomikowi wędliny, kiełbasy itp? Moi rodzice mówą że on tego nie strawi i nie wiem co o tym myśleć.

No właśnie, co do mięsa to zdania są podzielone Very Happy Na początku dawaj mu mały kawałeczek mięsa raz na jakiś czas i zobacz czy nic się z nim nie dzieje, jeśli nie to spróbuj zwiększyć porcję, ale nie karm go tym mięsem za często, ono powinno być raczej dla urozmaicenia posiłku co jakiś czas, ale nie do codziennego karmienia.
Aneta65 - Pon 09 Maj, 2005 15:15
Temat postu:
http://blog.tenbit.pl/gryzonie65 -tam masz linki do stronek o różnych gryzoniach, równiez o chomikach. Jest na tej stronce forum/......

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group