Dzieci OnLine

AIDS/HIV NARKOTYKI SEKTY - czy to tez narkotyk

SONIa - Sro 07 Maj, 2003 22:25
Temat postu: czy to tez narkotyk
wiem ze niektorzy z moich kumpli pala trawe (nie nalogowo ale wiem ze kilka razy im sie to zdarzylo) wiem mniej wiecej jak to dziala itd. ale nie wiem czy to zaliczane jest tez do narkotykow i czy mozna sie od trawy uzaleznic???
deg - Czw 08 Maj, 2003 00:31
Temat postu:
"trawka" zaliczana jest do narkotyków.
Oczywiście też uzależnia, jednak na szczęście dużo wolniej jak tzw. twarde narkotyki.

Przeczytaj http://dzieci.best.pl/forum/viewtopic.php?t=656
kluho - Sob 10 Maj, 2003 15:06
Temat postu:
witam to jest moj piewszy post wiec napisze ze wg mnie trudno jest sie uzaleznic od narkotykow a tymbardziej miekkich
ja palilem 2 lata i przestlem (juz 2 lata nie pale Smile a wokolo mnie pala znajomi )

ale powtarzam trzeba miec bardzo silna wole naprawde silna bo inaczej bedzie nizej i nizej jak na filmach widzimy np :my dzieci z dworca zoo'

pozdoweczka
Maciek - Sob 10 Maj, 2003 19:03
Temat postu:
heh ja tesh jush rzucilem i fajki i trwke Smile
heh od czasu do czasu chce mi sie strashnie zapalic ale jakos to przetrzymuje ten trudny okres
deg - Nie 11 Maj, 2003 15:43
Temat postu:
Kluho - piszesz o narkotykach tzw. miękich.
Od twardych można uzależnić się bardzo szybko. Czasami nawet pierwsza "działka" potrafi uczynić z człowieka narkomana. Sad

BTW: Czytałem kiedyś dobrą książkę, pisaną przez byłą nakomankę. Nie pamiętam dokładnie tytułu i autora, ale to chyba "Byłam narkomanką". Polecam tą książkę. Naprawdę warto przeczytać, a czyta się ją jednym tchem.
Maciek - Nie 11 Maj, 2003 16:18
Temat postu:
heh moja coolezanka czytal cos takiego i mi o tym opowiadala biggrin
podobno naprawde b. fajna ksiazka
ja nieczytalem bo nieprzepadam za kasiazkami <wszystkimi>
SONIa - Nie 11 Maj, 2003 20:55
Temat postu:
dzieki wam uswiadomilam sobie ze tez mialam taka ksiazke pt. "pamietnik narkomanki" ktorej autorka byla narkomanka prze kilkanascie lat i udalo sie jej jako jednej z nielicznych wyjsc z tego, jednego z najgorszych nalogów! niestety ksiazke ta komus pozyczylam i jej juz pewnie nie odzyskam Sad(! czytajac te ksiazke uswiadomilam sobie jakie okropne jest zycie narkomana, ktory musi wynosic z domu drogie rzeczy itp. jak trudno mu uwierzyc w siebie zeby poddac sie leczeniu i zeby ponownie nie wrucic do nalogu! jednak nie wiem jak jest z trawka wiem ze jest to "slaby narkotyk" ale czy jesli raz "zajaram" uzaleznie sie i bede musiala to robic systematycznie? a jesli o tym mowa to do papierosow mnie apsolutnie nie ciagnie choc wiekszosc moich znajomych b. duzo pali! nigy nie probowalam i raczej nie zamierzam!!!
deg - Pon 12 Maj, 2003 22:41
Temat postu:
Widzisz - trawka to trochę jak papierosy. Od pierwszego jeszcze nikt się nie uzależnił. Ale też nikt dokładnie nie wie od którego rozpoczyna się uzależnienie. Dlatego też lepiej nie palić pierwszego.
BigBrad - Czw 12 Cze, 2003 00:35
Temat postu:
deg napisał/a:
Widzisz - trawka to trochę jak papierosy. Od pierwszego jeszcze nikt się nie uzależnił. Ale też nikt dokładnie nie wie od którego rozpoczyna się uzależnienie. Dlatego też lepiej nie palić pierwszego.

Wszystko zależy od psychiki próbującego narkotyk czasami "miękki"
uzależni szybciej a potem trzeba sięgnąć po "twardy" uważam że każdy narkotyk jest niebezpieczny i nie polecam nikomu próbować z tego nic dobrego nie wyniknie poco to komu? czy naprawdę komuś próbowanie tych świństw przyniosło coś dobrego? bardzo wątpię to jedynie może przynosić zysk bandziorom którzy trudnią się rozprowadzaniem narkotyków nie powiem Wam za co powiesiłbym takiego śmiecia co proponuje działki młodzieży w szkołach takim ludziom powinni specjalnie uruchomić jedną komorę gazową i niech wdychają do woli
Gościówa - Czw 17 Lip, 2003 18:16
Temat postu: narkotyki
Trawka moze uzalezniac...jest tez narkotykiem i nalzey sie jej wystrzegac dziala podobnie jak alkochol...czuje sie po niej czlowiek tak jak pijany...ale kazdy nalog mozna zwalczyc silną wola Smile pozdrawiam!
deg - Pią 18 Lip, 2003 18:26
Temat postu: Re: narkotyki
Gościówa napisał/a:
ale kazdy nalog mozna zwalczyc silną wola Smile

Masz rację, ale...
... przy uzależnieniu od narkotyków trudno mówić o silnej woli uzależnionego. Nałóg ten pozbawia człowieka silnej woli.
Anonymous - Sro 06 Sie, 2003 01:55
Temat postu:
mowcie mzoe konkretnie a nie farmazony piszecie
marihuana uzaleznai tylko psychicznie, natomiast nei uzalezni sie nikt od niej fizycznie
deg taki znawca jestes a iel masz lat ze tyle niby o dragach wiesz (w zeczywsitosci raczej za duzo nie wiesz pewnie nigdy ziola na oczy nie widziales) acha i nie psizcie za od twartych narkotko mozna sie po jednym razie uzaleznic bo to jest nie mozliwe!!!!
Gościówa - Sro 06 Sie, 2003 12:14
Temat postu:
Anonymous napisał/a:

deg taki znawca jestes a iel masz lat ze tyle niby o dragach wiesz (w zeczywsitosci raczej za duzo nie wiesz pewnie nigdy ziola na oczy nie widziales) acha i nie psizcie za od twartych narkotko mozna sie po jednym razie uzaleznic bo to jest nie mozliwe!!!!

Drogi gościu Deg ma ponad 20 lat i zapewne bardziej się zna na tym niż ty !! A z tym że "twardy" narkotyk moze uzaleznic juz po pierwszej próbie to się zgadzam bo słyszałam o takich przypadkach.
Kamix - Sro 06 Sie, 2003 20:06
Temat postu:
No pewnie ze moze uzaleznic zgadzam sie
deg - Czw 07 Sie, 2003 21:17
Temat postu:
Anonymous napisał/a:
mowcie mzoe konkretnie a nie farmazony piszecie
marihuana uzaleznai tylko psychicznie, natomiast nei uzalezni sie nikt od niej fizycznie


Uzależnienie jest to ZAWSZE zjawisko na tle psychicznym.
Anonymous - Pią 08 Sie, 2003 01:59
Temat postu:
Anonymous napisał/a:
mowcie mzoe konkretnie a nie farmazony piszecie
mozliwe!!!!

Niemożliwe jest to aby zmarły wstał z Grobu przed zmartwychwstaniem
niestety możliwe jest aby ktoś uzależnił się po pierwszym razie od miękkiego czy twardego to poprostu zależy od psychiki każdego z osobna co do twoich wywodów to panie szanowny Deg pisze same przemyślane posty i nie wydaje mi się iż nie zna tematu o którym pisze w przeciwieństwie niestety do Ciebie
Można mieć tylko nadzieję iż wielu młodych którzy to czytają będą się sugerować tym co pisze Deg a nie tym co piszesz ty albowiem z treści twego postu wnioskuję że sam chodzisz przydymiony i jeszcz będziesz komuś wciskał kit że tak jest OK nie masz racji koleś tylko tyle Ci powiem i idę spać
Fruźka - Wto 12 Sie, 2003 16:46
Temat postu:
Znowu się wypowiem tutaj JA biggrin. Trawka nie uzależnia fizycznie tylko psychicznie co jak wiadomo prowadzi do sięgania po mocniejsze środki odurzające, tj. Amfetamina, Heroina ... Każdy wie o co chodzi. Choć nauczyciele w szkołach i inne "kompetentne" osoby wmawiają nam że trawa to narkotyk wcale tak nie jest. Jeżeli ktoś jest dociekliwy to niech poczyta sobie o RASTAFARIANIŹMIE. U kogoś na forum widziałam taki podpis i to chyba wszystko wyjaśnia : "Nie ma rzeczy złych. Wszystko jest dobre, tylko nie wszędzie, tylko nie zawsze, tylko nie dla wszystkich"...

Chrońmy Zieleń Wink
Fruźka - Wto 12 Sie, 2003 16:52
Temat postu:
A i tak najgorsze co może być to są środki wziewne - kleje i wszystko to co się wdycha... W mojej szkole koleś chodził na wagary i z kumplami na chacie wdychali gaz od zapalniczek. Pewnego dnia jednemu z nich przestało bić serce a zjarani koledzy zamiast na pogotowie zadzwonili do ojca tego chłopaka. Zanim on przyjechał chłopak nie żył... Po środkach odurzających robi się różne dziwne rzeczy, najczęściej takie których nigdy nie zrobilibyśmy "na trzeźwo". Lepiej nie sięgać nawet po dragi jeśli ma się słabą banie... Wszystko działa na naszą psychikę...
cornelia - Pon 01 Wrz, 2003 11:30
Temat postu:
kluho napisał/a:
witam to jest moj piewszy post wiec napisze ze wg mnie trudno jest sie uzaleznic od narkotykow a tymbardziej miekkich
ja palilem 2 lata i przestlem (juz 2 lata nie pale Smile a wokolo mnie pala znajomi )


Raczej łatwo
Anonymous - Sob 13 Wrz, 2003 19:36
Temat postu:
A ja wam powiem tak mam 15 lat wczoraj wróciłem z wycieczki wypaliłem przez 3 dni 8 fajek (3, 4 dziennnie) 2 działki trawy . jakoś mnie już nie korci żeby palić dalej .. paliłem pierwszy raz ...... Ale teraz już jakoś mnie nie korci żeby to zrobić znów .. Wiem jak to smakuje ...

Pozdrawiam
(nie) uzależniony Wink
deg - Sob 13 Wrz, 2003 23:14
Temat postu:
I całe szczęście Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group