Dzieci OnLine

O Forum - Nowy dział ?

Anonymous - Nie 29 Sie, 2004 18:07
Temat postu: Nowy dział ?
Na początek chciałabym powiedzieć, że to tylko propozycja.

Na forum jest bardzo dużo "podfor" i tematów. Ostatnio padła propozycja stworzenia forum o zjawiskach niewyjaśnionych. Mam nadzieję, że uda się go zorganizować - to ciekawe.

Chciałabym także zapytać, czy możliwe jest, aby na forum powstał dział fantasy - o RPG (grach fabularnych), systemach, fantastyce, opowieściach fantasy. I tym podobnym.
Sądzę, że wielu użytkowników fora, jest zainteresowana fantastyką, RPG.

Proszę o rozważenie propozycji Wink
nie podam. - Nie 29 Sie, 2004 18:13
Temat postu:
O grach Rpg możesz pisać w dziale ''gry i ........''
A Fantastyką się nie interesuję, to mi tam obojętne
Anonymous - Nie 29 Sie, 2004 18:15
Temat postu:
nie podam. napisał/a:
O grach Rpg możesz pisać w dziale ''gry i ........''
A Fantastyką się nie interesuję, to mi tam obojętne


Wiesz co to gry fabularne RPG? Nie komputerowe cRPG : P
Tzw. sesja Neutral
panienka_wierzba - Nie 29 Sie, 2004 19:20
Temat postu:
pisałam już o tym w o wszystkim jakieś pół roku temu =( sama jestem ogromną fanką RPG (fabularnych, tz. realRPG) i chciałam żeby taki dział powstał, niestety spotkało się to z nieciekawą opinią użytkowników, nikt nie miał nic przeciwko ale nikomu oprócz mnie nie zależało bardziej an tego typu nowościach na forum więc dział nie powstał =( no cóz, a chciałam.

Poszukaj troche w podforum "o wszystkim" i przeczytaj sobie opinie użytkowników na ten temat.

Prosze zróbcie takie forum =(
Anonymous - Nie 29 Sie, 2004 21:35
Temat postu:
Ja też jestem za ostatnio uczestniczyłam w kilku sesjach i była niezła zabawa. A fantastykę wprost uwielbiam Tolkiena, Norton... Proszę zróbcie
Pulkownik Nikt - Nie 29 Sie, 2004 22:55
Temat postu:
Taaaaak ! biggrin Prosimy Razz
Iśka - Pon 30 Sie, 2004 10:01
Temat postu:
Mi to jest obojętne... ale zagłosowałam na 'Tak', bo lubię fantastykę Wink A o grach RPG prawie nic nie wiem... tylko to, że są Razz
Nikita - Pon 30 Sie, 2004 11:17
Temat postu:
Iśka napisał/a:
Mi to jest obojętne... ale zagłosowałam na 'Tak', bo lubię fantastykę Wink A o grach RPG prawie nic nie wiem... tylko to, że są Razz


Tak samo jak Iśka nic takiego nie wiem o grach RPG , ale fantastyka mnie kręci , czyli lubię ją i jestem na TAK !
mroweczka - Pon 30 Sie, 2004 11:44
Temat postu:
Ja jestem zdecydowanie za TAK. Dział "fantasty" moim zdaniem bardzo by się przydał. Mr. Green
Anonymous - Wto 31 Sie, 2004 10:47
Temat postu:
Do Iśki i Niny - Zgadzam się jak mogę z wami.
Nie wiem co to RPG ale fantasty jest super.
Anonymous - Wto 31 Sie, 2004 11:45
Temat postu:
Weronika napisał/a:
Do Iśki i Niny - Zgadzam się jak mogę z wami.
Nie wiem co to RPG ale fantasty jest super.

RPG są to gry planszowe, albo "na wyobraźnię", które prowadzi mistrz gry, który wszystko wymyśla. Gra jest jaby grą komputerowom, tylko, ze zamiast kompa wymysla nam rozgrywki mistrz i każda jest inna. Każdy gracz ma swojego bohatera, którym kieruje. Tylko, ze takie gry są z reguły drogie Sad
Anonymous - Wto 31 Sie, 2004 15:56
Temat postu:
Zależy jaki system - w D&D i Warhammerze jest MG (Mistrz Gry).
W Wampirze jest np. narrator.

A ceny są wysokie - podręcznik gracza, kostki - i takie tam.
Jednak najwięcej płaci MG, za wszystkie akcesoria Mr. Green
panienka_wierzba - Wto 31 Sie, 2004 17:41
Temat postu:
no nie wiem czy znowu tak drogo, jeżeli jest grupa do gry (np weźmy to na podstawie D&D) to w grupie zazwyczaj jest koło 5 czy 6 osób (jeżeli nie odnosci się to na zasadzie rodzeństwa które próbuje grać w RPG bez żadnych potrzebnych rzecyz i bez pieniędzy) to wystarczy Podręcznik Gracza aby grać reszta jest tylko uzupełnieniem które do gry nie ejst potrzebne ale czasami się przydaje takowy podręcznik po przeliczeniu na 5 czy 6 osób wyjdize około 10, 12 złotych na łebka poza tym wcale nie każdy musi mieć od początku kostki wystarczy że będą je miały 2 czy 3 osoby na całą grupę (6 osobową) a każdy komplet kosci (7 różnościennych w których wkład wchodzą: 4, 6, 8, 10, 12, 20 i procentówka) kosztuje około 30 złotych co nie ejst znow tak tanim wydatkiem.

I tyle potrzeba, a jeżeli ma się internet (choć jedna osoba) to można wszystki podręcnziki ściągnac sobie z internetu (po polsku i po angielsku bo nie wszystkie są po poslku) za darmo =]

pozdrawiam (a poza tym chodzi Wam chyba o "fantasy" a nie "fantasty" =/)
Anonymous - Sro 01 Wrz, 2004 19:27
Temat postu:
Heh, tak - fantasy Wink
Czekam, aż któryś z adminów wyrazi swoją opinię Wink
GoMati - Sro 01 Wrz, 2004 22:49
Temat postu:
Jeżeli użytkownicy kcą, to czemu admini nie? Jeżeli to forum powstanie to mogę przyobiecać każdemu podręcznik gracza do AD&D i wszystkie narzędzia do x-com. Jednak jeżeli mielibyśmy tworzyć forumowe RPG pierwszej jakości to przydałby się symulator kostek. Słyszałem o czymś takim, ale jeszcze nie znalazłem Razz
Pulkownik Nikt - Sro 01 Wrz, 2004 23:17
Temat postu:
Ja mam symulator kostek na kompie Smile
Moge przeslac komus na gg Razz
panienka_wierzba - Czw 02 Wrz, 2004 11:47
Temat postu:
też mam symulator kostek na kompie =P i mam ten taki co sam tworzy mapy =P i imiona, i nazwiska, a nawet przygody (znaczy myśl przewodnią) posiadam też większośc podręcnzików(i ksiązek i na kompie) =P
GoMati - Czw 02 Wrz, 2004 15:21
Temat postu:
Łosz Mr. Green! To może być spoko. A macie może książkę AD&D - przewodnik mistrza podziemii (gry) po polsku? Na takie cuś bym reflektował bo mam tylko angielski... Wink

PS. a czy te symulatory kości obsługują np 100-ścienne?
Pulkownik Nikt - Czw 02 Wrz, 2004 15:29
Temat postu:
Cytat:

PS. a czy te symulatory kości obsługują np 100-ścienne?


Tak. Krotko i zwiezle Smile
panienka_wierzba - Czw 02 Wrz, 2004 15:29
Temat postu:
tak jest 4, 6, 8, 10, 12, 20, 100 (czyli 10) i można je jakkolwiek łączyć =D a podręcznik mistrza podziemi to niestety mam tylko jako książke (nie mam na kompie tylko normalnie)
mroweczka - Czw 02 Wrz, 2004 17:28
Temat postu:
Wiecie co..Tak sobie myśle. Nie lepiej sobie na arzie dać spokój z tym działem? Ja jestem ZA ale pomyślcie...Ile Aga ma teraz problemów...Jak rzadko wchodzi na forum,żeby tylko poinformowac nas, o stanie zdrowia jej ojca. Nie uważacie,że powinniśmy na razie dac jej spokój z "dodatkową robotą"?
Anonymous - Czw 02 Wrz, 2004 20:11
Temat postu:
Posiadam takowy symulator kostek - a raczej generator wyników Wink

Mam wszystkie podręczniki - i na kompie i w realu. Wink
Anonymous - Czw 02 Wrz, 2004 20:46
Temat postu:
Nie prosimy od razu tylko jak się skończą wszystkie kłopoty Agi (jesteśmy z Tobą caly czas). Ja wierzę, ze się skończą. Ankieta i tak by musiała trwać jakiś czas.
Chyba każdy nie chce robić kłopotów Adze i woli poczekać.
Anonymous - Sro 08 Wrz, 2004 19:20
Temat postu:
Chcę chcę chcę i jeszcze raz chcę!!! biggrinbiggrinbiggrin to wspaniały pomysł Smile Lovam fantasy ^________^
ToJa - Czw 09 Wrz, 2004 16:33
Temat postu:
Gotowe! Temat zamykam.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group