Dzieci OnLine

RPG Fantasy SF Horror - Czy wieżycie w życie po życiu??

Yarpen_Abbil - Pią 20 Maj, 2005 14:48
Temat postu: Czy wieżycie w życie po życiu??
Jakie jest wasze zdanie na temat reinkarnacji??
Wierzycie w nią??
Ja wierze.
Akacja12 - Pią 20 Maj, 2005 15:13
Temat postu:
Reinkarnacja jest bardzo ciekawa, i gdybym wierzyła w życie po śmierci to na pewno wybrałabym tą forme ;]
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 15:43
Temat postu:
eh widze że starasz sie wprowadzić tematy podobne do tych co ja w nowym diale filozofia...niedoszłym dziale...jak juz sie porwyasz na cos takeigo to z gracją...a nie spartańskie "ja wierze" no i co my ammy z tem zrobić...powiedzieć "a ja nie?"
albo "ja też"?
codi - Pią 20 Maj, 2005 16:24
Temat postu:
Ja w reinkarnację nie wierzę.
Uważam że coś takiego jest nie możliwe.
Praktycznie w każdej wierze jest coś wymyślonego, związanego raczej z fantastyką niż z religią.
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 17:47
Temat postu:
Yarpen, co robisz z tymi wieżami?
Yarpen_Abbil - Pią 20 Maj, 2005 18:18
Temat postu:
No więc... Po śmierci coś być musi.... No bo gdyby nic nie było, to oznaczałoby, że nasze życie na Ziemi nie miało żadnego sensu.... Nieprawdaż??!!

***

Sorx na literówkę....
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 18:22
Temat postu: Re: Czy wieżycie w życie po życiu??
Yarpen_Abbil napisał/a:
Jakie jest wasze zdanie na temat reinkarnacji??
Wieżycie w nią??
Ja wierze.


Ja jakoś nie jestem przekonany i nie wierzę, jest to wierzenie typowe dla religii dalekiego wschodu i jakoś mnie by było trudno do niej przekonać, a po śmierci owszem powinno coś być, ale przecież jest i chyba nie muszę mówić co.
Yarpen_Abbil - Pią 20 Maj, 2005 18:26
Temat postu:
Przydałoby się...

Niebo?!?! Czy troche po buddyjsku: Nastęþne życie i tak aż do momentu uzyskania całkowitej harmonii i stania się godnym wizyty w niebie....
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 18:35
Temat postu:
Skoro nie wierzę w reinkarnację to kolejne życia odpadają, a więc NIEBO, moim zdaniem jest to oczywiste. Można to było przecież logicznie wywnioskować.
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 18:52
Temat postu:
he eh i nie chcieli filozofii...a tu wyskakuje jakis lamus i go zmietli nim cokolwiek podyskutował :K
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 18:57
Temat postu:
Tsej napisał/a:
he eh i nie chcieli filozofii...a tu wyskakuje jakis lamus i go zmietli nim cokolwiek podyskutował :K


Bo żeby móc dyskutować trzeba być przygotowanym na każdą możliwą odpowiedź i być ogólnie przygotowanym do tematu.
Yarpen_Abbil - Pią 20 Maj, 2005 19:04
Temat postu:
Ten temat miałbyć raczej czymś w stylu zebrania głosów na "TAK" i "NIE" oraz ewentualnego przedyskutowania kwestii, dlatego nie byl zwykłą ankietą....

Pozatym temat raczej nie daje możliwości rozbudowania wypowiedzi na referaty Very Happy .

I proszę, nie mów o mnie "lamus".

Nie nadmieniłem tutaj, iż proszę o dłuższe i wyczerpujące wypowiedzi chodziło mi bardziej o "Ja wierzę", "Ja nie wierzę, bo...", Ja wierzę, bo...", "Ja nie wierzę" itd.

Sorki, ale szukałem tutaj właśnie działu filozofia, ale nie znalazłem, a tam właśnie chciałem dłuższe i wyczerpujące tematy rozpocząć.... :/ .
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 19:09
Temat postu:
Rada na przyszłość jeśli Ci o coś chodzi pisz o tym w pierwszym poście, aby uniknąć nieporozumień.

A co do działu filozofia, było już kilka propozycji, ale wszystkie nie przeszły, ponieważ większość użytkowników, których głos ma tutaj jakieś znaczenie byli przeciwni stworzeniu owego działu, tłumacząc to wiekiem użytkowników forum i tym, że na forum jest niewiele osób, które nadawałyby się do szerszej dyskysji w w.w. Może za jakiś czas, gdy znajdzie się więcej takich jak Ty to pomysł powróci i zostanie zaakceptowany.
nasty_girl - Pią 20 Maj, 2005 19:18
Temat postu:
wydaje mi sie ze nie ma zycia po smierci.. zamykaja nas w trumnie nie idziemy do zadnego niebia czy piekla.. no bo skad ludzie mogli by wiedziec o istnieniu takowych miejsc.. jest to tylko wytwor wyobrazni.. tak samo reinkarnacja.. zyjemy jako ktos inny.. no ale przeciez nie wiemy nawet ze bylismy kims wczesniej, nie wiemy ze zylismy i ze bedziemy potem kims innym.. jak dla mnie to calkiem inne zycie, ktore nie ma z nami nic wspolnego.. takie przynajmniej jest moje zdanie.. umieramy, trumna w piach i po jakims czasie znikamy bezpowrotnie
codi - Pią 20 Maj, 2005 19:37
Temat postu:
Ja myślę że to jest tak biggrin.
Po smierci idziesz pod sąd ostateczny.
Czyli ma się swoje ciało i można chodzić, jest się w jakimś pomieszczeniu, na powietrzu lub gdzieś w kosmosie.
I jest taki duży stół jak w sądzie.
A za stołem siedzi sędzie.
Nie ten najwiekszy ale ten co ma prawo oceniac delikwenta.
I ten sędzia sprawdza przeszłość i życiorys danej osoby.
Jeżeli zdecyduje że ta osoba jest godna by żyć dalej to przesyła ją do takiego świata gdzie nie ma wojen, nie ma bulu, nie ma śmierci czyli jesteśmy niesmiertelni i dane nam jest życie wieczne.
Ale jeżeli sędzia zdecyduje że nie możemy iść do lepszego świata to po prostu przestajemy istnieć a po nas zostanie tylko ciało.
I decyzję o przesłaniu człowieka do lepszego świata nie można cofnąć.

To jest moje trochę fantastyczne zdanie Very Happy .
nasty_girl - Pią 20 Maj, 2005 19:47
Temat postu:
juz sie balam ze powiesz ze tych mniej grzecznych karaja wysylajac do jakeigos swiata przeciwnego do tego dla dobrych.. gdzies na wojne wysla do iraku.. ciekawa jestem jak to jest.. ale chyba tego sie przekonamy dopiero umierajac, i nie bedziemy mogli przekazac swojej wiedzy innym i kazdy tak samo musi do tego dnia czekac..
Akacja12 - Pią 20 Maj, 2005 21:06
Temat postu:
Yarpen_Abbil napisał/a:
Ten temat miałbyć raczej czymś w stylu zebrania głosów na "TAK" i "NIE" oraz ewentualnego przedyskutowania kwestii, dlatego nie byl zwykłą ankietą....

Pozatym temat raczej nie daje możliwości rozbudowania wypowiedzi na referaty Very Happy .

I proszę, nie mów o mnie "lamus".

Nie nadmieniłem tutaj, iż proszę o dłuższe i wyczerpujące wypowiedzi chodziło mi bardziej o "Ja wierzę", "Ja nie wierzę, bo...", Ja wierzę, bo...", "Ja nie wierzę" itd.

Sorki, ale szukałem tutaj właśnie działu filozofia, ale nie znalazłem, a tam właśnie chciałem dłuższe i wyczerpujące tematy rozpocząć.... :/ .
Czyli według drogiego scv, miał to napisać w pierwszym poscie?

scv napisał/a:
Skoro nie wierzę w reinkarnację to kolejne życia odpadają, a więc NIEBO, moim zdaniem jest to oczywiste. Można to było przecież logicznie wywnioskować.

Jeśli dobrze zrozumiałam, to chodzi Ci o to, że dla Ciebie jest to oczywiste ze jak nie reinkarnacja to niebo? Nie wiem, może źle wywnioskowałam, jeśli tak to sprecyzuj.
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 21:12
Temat postu:
Co do tego o tym co miał zamieścić w pierwszym poście, nie musiał tego pisać w taki sposób, ale jakieś założenia tematu dyskusyjnego zawsze warto zamieści, żeby nie było niedomówień.

Dokładnie z tym niebem o to mi chodziło, w każdym razie tak jest w moim przypadku, a poza tym to tak powinno być w przypadku każdego Chrześcijanina[nie Katolika, Chrześcijanina].
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 21:15
Temat postu:
Ja tam w reintarnacje wierze... chyba to najbardziej możliwa wersja tego co się z nami dzieje po śmierci, nie licząc tego, że nic się nie dzieje...
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 21:17
Temat postu:
Cytat:
Może za jakiś czas, gdy znajdzie się więcej takich jak Ty to pomysł powróci i zostanie zaakceptowany.
tylko błagam niech sie nie pojawia więcej takich jak on biggrin niebyłby wtedy unikatowym lamusem w czystej tej definicji formie biggrin

co do głosów na filozofie to raczej zdania były bardzo podzielone niż przeciw...i było bardzo dużo głosów na najzwyklejsze "tak" co z tego że nie pewnych było najwięcej...jesli jest ktoś niepewny to nie upewni sie dopóki sie nie przekona...no ale cóź...a wiek do filozofywowania nigdy nie ejst niewystarczający gdy nizszy to filozofia przeradza sie w wykład jedynie..żadna strata...dla słuchasza..poza tym ze nie ejst cżłonkiem w dyskusji...chyba ze lot złapie o co chodzi i postawi swoja teze...
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 21:26
Temat postu:
Wróciłem przed momentem do tego tematu o założenie działu, to z ankiety wynikało, że 24% ankietowanych jest przeciw, 48% za, a reszta to byli owi niezdecydowani, więc chyba jednak warto by było, albo założyć nowy temat z nową ankietą, albo zaraz na podstawie porzedniego pisać do administratorki o założenie takiego działu, ponieważ jak życie pokazuje zaczyna się on robić potrzebny, a nowych użytkowników pojawiają się rzesze, a oni też mogą mieć potrzebę wypowiadania się w takim dziale.
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 21:27
Temat postu:
Drogi Yarpenie, wyznajesz w ogóle jakąs wiarę?
Akacja12 - Pią 20 Maj, 2005 21:49
Temat postu:
Załużmy ten dział i już...bo co się stanie? Jest dział o zupach i sosach to sorry ale czemu nie może być o filozofii? Tsej, pisz do ToJi i nie ma co robić ankiety, bo to bez sensu.
Anonymous - Sob 21 Maj, 2005 19:31
Temat postu:
ja nie podejmuje sie takich działań...chociazby dlatego że musiałbym być moderatorem...a to mi nie odpowiada pod żadnym względem..za duzo miałbym roboty
ja mnie obarczycie taką odpowiedzialnością to sie na was obraże ot co

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group