Dzieci OnLine

Tenchion - Rozmowa Mo³otowa z Ribbentropem

Papierowa Têcza - Czw 31 Mar, 2005 12:51
Temat postu: Rozmowa Mo³otowa z Ribbentropem
Panie Mo³otow... nie chcemy wiele
Niemcy, Rosjanie to przyjaciele
Panie Mo³otow... bierzcie wy wschód
Wszak trzeba wyplewiæ ten Polski ród

Panie Ribbentrop... b±d¼ pan cz³owiekiem
Pan nie nad±rzasz za dwudziestym wiekiem
A co jêsli Polsce pomoc przybêdzie?
Co nam zostanie? Wyg³osiæ orêdzie?

Panie Mo³otow... my¶l pan realnie
Co kapitalist± po wojnie totalnej?
My¶li pan, ¿e bêd± za Gdañsk umieraæ?
¯e dla polaków dadz± sob± poniewieraæ?

Panie Ribbentrop... co z traktatami?
Co z umowami z polskimi rz±dami?
Panie Ribbentrop...co powie ¶wiat?
Ile odzyskanie zaufania zajmie nam lat?

Panie Mo³otow... to nie istotne
Ten kto wygrywa ma w³asne zasady
Kogo obchodzi serce samotne
Kiedy panuj± nad nim dwa wielkie ³ady

Panie Ribbentrop... Stalin przestropnym
Pewni reakcji europy byæ nie mo¿emy
Nie mo¿na przecie¿ byæ a¿ tak pochopnym
Gdy wojne z zachodem ryzykujemy

Panie Mo³otow... na pomoc liczymy
Z wasz± pomoc± napewno zwyciê¿ymy
Panie Mo³otow... b±d¼ pan rozwa¿ny
Przecie¿ Polski naród nie jest tak wa¿ny

Panie Ribbentrop... wódz pro¶bê rozwa¿y
Europa wschodnia od dawna siê mu marzy
Panie Ribbentrop... dajcie nam czasu
Musimy poradziæ siê strategii asów

I tak te¿ czekali na reakcje Stalina
A¿ czekania tego nadszed³ fina³
A po pierwszym wrze¶nia nasta³ siedemnasty
I w ziemiê polsk± uderzy³ piorun jasny
panienka_wierzba - Czw 31 Mar, 2005 13:13
Temat postu:
kolejny historyczny wierszyk psze pana Wink
nie no msuze przyznaæ ze mi sie podoba
jeden z lepszych
choc jak zawsze, dlugi, i po 4 wersy Wink to jakas tara regu³a zazwyczja w tych Twoich wierszach
nasty_girl - Czw 31 Mar, 2005 13:56
Temat postu:
nie nawidze histori..
Papierowa Têcza - Czw 31 Mar, 2005 14:49
Temat postu:
nasty_girl napisa³/a:
nienawidze historii..

Wspaniale, ¿e wyrazi³a¶ swoj± opiniê, ale kilka aspektów trza by jeszcze poruszyæ
a)Po pierwsze - historii - wszystko zrozumiem, ale napisac historii przez jedno 'i' to juz przesada ;p (ju¿ to, ¿e napisa³a¶ nienawidze osobno wybaczê ;P)
b)Mo¿e doda³aby¶ jeszcze dlaczego historii nienawidzisz? Chocia¿ jakie¶ krótkie uzasadnienie
c)Czy jest to odpowiednie miejsce na tak wzruszaj±ce wyznanie?

Post za kilka dni wyleci Razz (i ten i ten wy¿ej ;p)
nasty_girl - Czw 31 Mar, 2005 16:48
Temat postu:
Tenchion:

a) przepraszam bardzo nie kazdy jest bardzo dobry z polskiego, pomysl o tym ze ktos moze naprzyklad miec dysleksje, dysortografie itd, i nie pisac idealnie jak bys sobie tego zyczyl

b) po prostu uczenie sie dat, jakis wydarzen z ktorych wiekszosc nie ma dla nas znaczenia (i mi nie mowic ze ma, bo rozumiem ze musimy wiedziec cos o np. 2 wojnie swiatowej, ale jezeli mamy sie uczyc 50 stron na temat kazdej bitwy, nazwisk jakis mniej waznych wojskowych, i te wszystkie mniej istotne fakty uwazam ze jest to bez sensu) do tego jescze moja wychowawczyni ktora za to ze to ja przy odpowiedzi stoje juz mam zagwarantowana 1, a prace ocenia po nazwisku... dlatego czy mam dobrze czy zle mam zawsze 1 czasami 2...

c) tak uwazamze jest to odpowiednie miejsce, bo podpisanie paktu ribentrop molotow jest wydarzeniem historycznym, a ja napisalam swoja opinie na temat przedmiotu na ktorym kazano mi sie uczyc szczegolow tego paktu a potem dostac za to 1..
Papierowa Têcza - Czw 31 Mar, 2005 16:56
Temat postu:
...
1) Wyobra¼ sobie, ¿e równie¿ mam dyslekcjê i dysgrafiê, jednak¿e zawsze przed tym jak co¶ napiszê, staram siê sprawdziæ, czy nie pope³niam jakiego¶ b³êdu - dyslekcja to nie jest tlumaczenie - to zwyczajna informacja, ze nalezy wiecej cwiczyc pisowniê

2)Osobi¶cie uwa¿am, ¿e jest to wa¿ne, poniewa¿ wielu z tych ludzi by³o bohaterami (za¶ inni zbrodniarzami) - nale¿y o nich pamiêtaæ - daty, osobisto¶ci, wydarzenia - ca³a historia jest bardzo wa¿na dla naszego ¶wiata, poniewa¿ to w niej tkwi klucz do przysz³o¶ci - do poznania naszego przeznaczenia (jakby to Wojtek dopisa³ - "pewnie dodasz jeszcze "i poznania Kamui....")

3) mimo wszystko jest to dzia³ o wierszach, wierszykach, wierszyd³ach, etc etc (jak zwa³ tak zwa³) - i tutaj powinno siê wyra¿aæ swoje opinie na temat wierszy, nie za¶ dziedziny jakiej dotycz± (chyba, ¿e przy okazji o tym wspomnieæ)
nasty_girl - Czw 31 Mar, 2005 17:16
Temat postu:
i tak dalej uwazam ze co najmniej 3/4 tego co kaza nam sie uczyc jest dla nas malo istotne
Anonymous - Czw 31 Mar, 2005 17:28
Temat postu:
Ten kto wygrywa ma w³asne zasady

nie wiem czy sobie zdajesz...ale to jedyne prawo jakim rz±dzi sie ca³y ¶wiat wszedzie...i we wszystkim to jest zadada niezawodna i bezwyj±tkowa
potwora - Nie 03 Kwi, 2005 21:01
Temat postu:
swietny wiersz ;0 Tylko trzeba znac troche historii zeby go dobrze zrozumiec :p

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group