Dzieci OnLine

Sport - szpagat

sami10 - Pon 25 Paź, 2004 16:38
Temat postu: szpagat
cześć mam do Was pytanie i zależy mi na szybkiej odpowiedzi : Czy umiecie zrobić szpagat?
jeżeli tak to : jakie są najlepsze sposoby rozciągania bo chciałabym się rozciągnąć bo jak zrobie szpagat pionowy to brakuje mi do ziemi ok.15cm ile mi to zajumie i robie to
w domu
z góry dziękuję za odpowiedź
panienka_wierzba - Pon 25 Paź, 2004 18:25
Temat postu:
piszę bo obiecałam w PW. niestety nie ptorafię zrobić szpagatu, ale jak byłam młodsza potrafiłąm, bo za mlodu gdy chodizłąm do przedszkola chodziłam na balet (tak tak mała Wierzba baletnica -________-) ćwiczeń też neistety nie znam.
pozdrawiam =)
Malvina - Pon 25 Paź, 2004 18:39
Temat postu:
Ja ledwo co umiem...Najważniejsze cwiczenia to rociągające...-głową do kolan itp;]].
Kinga - Pon 25 Paź, 2004 21:24
Temat postu:
Cze

Robię szpaga i sznurek i mam dla Ciebie pare rad

Najważniejsze to często się rozciągać
Najlepiej zawsze rano ... możesz postawić jedną nogę na biurku i tak jakby ... schylać się do niej ... przyciąganie nogi do pupy Wink do brzucha .... pozatym skłony do nóg w siadzie rozkrocznym ... czy jak to sie zwie Wink

Aha jak już będziesz umiała szpagat czy sznurek ... nadal pamietaj o rozciaganiu bo jeśli nie bedziesz się rozciagać po pewnym czasie poprostu bedziesz musiała zaczynac od zera

Nie ćwicz w jeansach bo ograniczaja swobodę ruchów
Naomi - Wto 26 Paź, 2004 15:18
Temat postu:
Ja nie umiem szpagatu i nie jest mi to potrzebne.
Jeszcze sobie coś rozerwę... Mr. Green
Podziwiam ludzi którzy umieją robić szpagat.
Ja jakoś nie mam do tego cierpliwości i werwy Rolling Eyes
Wierzba była baletnicą... Jej... Laughing
panienka_wierzba - Wto 26 Paź, 2004 16:04
Temat postu:
chciałabym znów umiec szpagat =P chyba zastosuję się do rad Kingi =)
no kurde moja wina że jak miałam 4 latka chodziłam na balet =P no teraz juz nei chdoze i to sie liczy Wink
sami10 - Sro 27 Paź, 2004 18:57
Temat postu:
a czy to prawda że jak zrobi się szpagat na siłę to nie można przez tydzień usiąść?
Pulkownik Nikt - Sro 27 Paź, 2004 19:00
Temat postu:
Nigdy nie rozciagaj sie na sile. Mozesz sobie cos przez to naderwac i mozesz nie moc WSTAC przez wiecej niz tydzien ;P
Ja szpagatu niestety nie umiem zrobic ale moze niedlugo zaczne sie gimnastykowc bo dawno tego nie robilem ;P. Jedyne co umiem to zalozyc nogi obie za glowe oraz glowe miedzy nogi wsadzic Smile) Ewentualnie zlozyc sie w pol ;P
Malvina - Sro 27 Paź, 2004 19:49
Temat postu:
Pulkownik Nikt napisał/a:
Jedyne co umiem to zalozyc nogi obie za glowe oraz

Nie radze..możesz ich potem nie sciągnąc..
Pulkownik Nikt - Sro 27 Paź, 2004 19:51
Temat postu:
Nie radzisz? Ale ja to robie bez bolu i calkowicie naturalnie Wink Poprostu jestem tak zbudowany Smile
sami10 - Czw 28 Paź, 2004 18:01
Temat postu:
ja też a co do tego szpagatu to 1. dnia mocno się rozciągałam a drugiego dzia jedwo mogłam chodzić
Malvina - Czw 28 Paź, 2004 19:08
Temat postu:
Pulkownik Nikt napisał/a:
Nie radzisz? Ale ja to robie bez bolu i calkowicie naturalnie Wink Poprostu jestem tak zbudowany Smile

No wiesz...ludzie którzy są dobrze wygminastykowani robią to bez bolu...naturalnie?;D
Może Cię nic nie boli, ale ja nadal jestem zdania ze to niebespieczne;p
Kinga - Pią 29 Paź, 2004 13:25
Temat postu:
Cze
Sami nie przejmuj się to zapewne zakwasy następnym razem nie rozciagaj sie na siłę Wink
A co do nóg na karku to ja też tak robię Wink
Malvina - Pią 29 Paź, 2004 14:25
Temat postu:
Kinga napisał/a:
A co do nóg na karku to ja też tak robię Wink

Osz wy..;ppp a wiesz żee to niebezpieczne?:>
Kinga - Pią 29 Paź, 2004 14:27
Temat postu:
Cze
A czemu niebezpieczne ? że nie zdejmę >? czy inaczej ?
Najwyżej zawoałam "Malvinka help me!" a malwinka przez kabelek z forum przyjdzie :p
nie no żartuję
Ale dlaczego niebezpieczne ?
sami10 - Pią 29 Paź, 2004 17:51
Temat postu:
Kingo a jeżli będę rozciągała się tak jak napisałaś to ile może mi to zająć?
Kinga - Sob 30 Paź, 2004 08:44
Temat postu:
Cze
Wiesz to zalezy ile ci teraz brakuje do szpagatu
Jesli bedziesz to robila regularnie to napewno niedługo Wink
Malvina - Sob 30 Paź, 2004 10:46
Temat postu:
Kinga napisał/a:
Cze
A czemu niebezpieczne ? że nie zdejmę >? czy inaczej ?
Najwyżej zawoałam "Malvinka help me!" a malwinka przez kabelek z forum przyjdzie :p
nie no żartuję
Ale dlaczego niebezpieczne ?

Kinia słyszlałam o przypadkach że ktoś nie mogł potem sciągnąc nogi...Nie zyczylabym tego nikomu..Wink
sami10 - Sob 30 Paź, 2004 17:38
Temat postu:
Kinga napisał/a:
Cze
Wiesz to zalezy ile ci teraz brakuje do szpagatu
Jesli bedziesz to robila regularnie to napewno niedługo Wink
do pionowego i poziomego ok 20 cm rozciągam się nie tylko rano ale też w wolnych chwilach
Kinga - Sob 30 Paź, 2004 18:09
Temat postu:
Cze
No to napewno juz niedlugo Smile

A Malwinko dzięki za inf Razz jak coś to pamietaj że masz być czujna ;P bo możesz być potrzebna biggrin
sami10 - Sob 30 Paź, 2004 18:14
Temat postu:
ale widzę że teraz jest lepiej usiadłam w siedzie rozkrocznym (pierwszy raz w tym dniu) i schyliłam głowę do kolana i udało mi się prawie za pierwszym razem a wcześniej się nie rozciągałam ale mam w klasię taką paulinę i one jest THE CHAMPIONS potrafi zrobić szpagat odrazu bez rozciągania i Bardzo Ci dziękuję Kingo za te rady wierzę że mi się uda!
Kinga - Sob 30 Paź, 2004 18:18
Temat postu:
Cze
No pewnie że się uda ... ahh jedna uwaga
nie wiem jak ci to wytłumaczyć ale jak robisz szpagat to tylna noga musi leżeć na górnej stronie bo inaczej mozesz sobie zrobić kuku ... przez które pozniej mogą być problemy z tańcem itd
sami10 - Sob 30 Paź, 2004 18:35
Temat postu:
tzn. w szpagacie pionowym prawa noga ma być u góry jeżeli nie to jak robie odwrotnie to mam mniej rozciągnięte i bardziej mnię boli
Kinga - Sob 30 Paź, 2004 18:43
Temat postu:
Cze
Zapomniałam pwoiedzieć że musisz rozciagac obie nogi .. chodzi mi o to żebyś rpbiła szpagat pionowy i pozionmy ... raz z nogą prawą raz z lewą ... poprostu gdy rozciągasz się kształtujesz mięsnie ... a jesli zapomnisz o jednaj nodze ... no to nie ciekawie może to wyglądac bo jedną będzie łądna a druga taka normalna ... więc pamietaj o obu

A co do mojego postu to pisałam o szpagacie poziomym czyli jak jesteś na podłodze
jedna noga jest z przodu druga z tyłu ... i stopa tej tylniej musi być oparta na górnej części stopy Smile jeśli nie wiesz o co mi dokładniej chodzi postaram się to bardziej wytłumaczyć
sami10 - Sob 30 Paź, 2004 18:45
Temat postu:
już wiem o co chodzi inaczej by się niestety nie dało
Kinga - Sob 30 Paź, 2004 19:03
Temat postu:
Cze
Oj nawet nie wiesz do czego są niektórzy zdolni Wink
dałoby sie dało Wink tylko pozniej problem ... moze być
Girl Zone - Sob 30 Paź, 2004 23:04
Temat postu:
ja codzienniewieczorkiem:
siad płotkarski
5 s. do prostej nogi 5 s. do zgiętej i 10 s. lezenia 2xna nogę
jak kinga siad rozkroczny
i do skutku (zyczę powodzenia)

ja zrobiłam w ciagu tygodnia
(ale od tamtego roku chodzę na treningi w siatke)
mamy tam (na siatkówce)taką "pacjentke"
co robi gwiazde i ląduje w szpagacie
fajnie nie????
Kinga - Nie 31 Paź, 2004 11:08
Temat postu:
Cze
Fajne ale znane Razz Smile
<lol> jak to robiłam to miałam straszne początki musiałam sie nieźle rozciagnąć zanim mi wogóle wyszło Wink teraz też musze sie rozciągnąc ale jest juz tak jak powinno byc Wink
sami10 - Wto 09 Lis, 2004 18:17
Temat postu:
Kingo . zapytałam się koleżanki jak trzeba się rozciągać żeby zrobić szpagat . robiłam wszystko con kazała i do szpagatu pionowego zostało mi 10 cm ale nic bez Ciebie Kingo
Anonymous - Sob 13 Lis, 2004 22:21
Temat postu:
Ja robiłam spokojnie szpagat, jak miałam 3 lata. Potem 4 - już gorzej. Jak miałam urodziny, to miałam je nagrywane na kamerze. Jak sobie podłączę skaner, to dodam zdjęcia, jak miałam roczek i takie tam ^^'
Albo też jeszcze teraźniejsze =*
Anonymous - Sob 13 Lis, 2004 22:41
Temat postu:
Ej no... ja probowalam ale chyba nie dam rady:( kiedys bardzo chciałam być akrobatka ale jakos mi sie odechcialo.. teraz tylko czasami jak ide do szkoly muzycznej i przechodze przez ognisko baletowe to sobie popodziwiam Smile a tak wogle musze xzrobic ten szpagat! bede cwiczyla kto sie zaklada ze zrobie??
Anonymous - Sob 13 Lis, 2004 22:43
Temat postu:
Kleo jeszcze sprawa ja jak mialam roczek tez robilam szpagad bo mialam cos z bioderkami ... i musialam cos nosic w sumie to ja siedzialam szpagatema teraz to juz nie umiem..Sad
kicp - Pon 15 Lis, 2004 01:55
Temat postu:
ech, w moejj szczytowej formie karateki robiłem szpagat i damski i poprzeczny. a teraz, coż...trzeba sie znowu wziac za siebie, nie?
rodzynka - Pią 26 Lis, 2004 12:50
Temat postu:
a ja nie umiem ;> coś strasznego.... rozerwanie gwarantowane
Elly - Pon 29 Lis, 2004 17:50
Temat postu:
Ja też nie umien (niestety) i chce się nauczyć , wogóle chciała bym być bardziej roźciągnięta niż teraz ...
Chesterka - Pon 29 Lis, 2004 18:26
Temat postu:
Hehehe ja raz zrobiłam szpagat. Szłam z doniczką z paprotką w rękach i poślizgnęłam się na wycieraczce. I to był naprawdę niezły szpagat. Razz

A takto to oczywiście nie umiem go robić. Wink
frigg - Sob 04 Gru, 2004 20:02
Temat postu:
nic tak nie rozciaga miesni jak joga.chodze od jakis 2 miesiecy i juz widze bardzo pozytywne rezultaty..szpagatu jescze nie robie, nog na kark tez jescze nie zakladam ale jeszce troche......Smile i hmm nic mi o tym nieowadomo aby te dwie rzeczy byly niebezpieczne jak sie je umie (sa takie asany...jogini jakos zyja) Smile
roger-1989 - Wto 07 Gru, 2004 16:50
Temat postu:
Tyle że jogini to ćwiczą bardzo długo.
roger-1989 - Wto 07 Gru, 2004 16:51
Temat postu:
U mężczyzn przy szpagacie łatwo jest naderwać sobie .... Laughing .
Elun - Wto 07 Gru, 2004 17:23
Temat postu:
ja tylko raz w zyciu zorbilam szpagat, i to przez.. przypadek, bo mi sie nogi rozjechaly Very Happy Ale nie jestem porozciagana, wiec to strasznie bolalo Neutral
Elly - Sro 08 Gru, 2004 21:16
Temat postu:
Amzonkaa współczuje . To napewno mósiało boleć ...
mroweczka - Pią 10 Gru, 2004 21:37
Temat postu:
Szpagat? Dobra,ale na razie nie teraz Smile Muszę się jeszcze trochę "rozciągnąć". Na razie umiem w siadzie płotkarskim zrobić kąt ok. 100 stopni Razz Moja koleżanka robiła codziennie "kwiat lotosu" jak była mała np. kiedy oglądała telewizję. Efekt? Po paru latach zrobiła juz szpagat bez bólu.
Kinga - Pią 10 Gru, 2004 21:38
Temat postu:
kwiat lotosu jest prosty od 8 roku życia robię Smile
Elly - Pią 10 Gru, 2004 21:42
Temat postu:
Zgadzam się kwiat lotosu jeste bardzo prosty ...
Elun - Sob 11 Gru, 2004 09:17
Temat postu:
eee o co to jest ten kwiat lotosu????
frigg - Sob 11 Gru, 2004 18:36
Temat postu:
roger-1989 napisał/a:
Tyle że jogini to ćwiczą bardzo długo.

no pewnie ze dlugo, ale na niektore rzeczy wymagja czasu...poza tym w jodze to nie bardzo o pospiech chodzi Smile zreszta jak nie chcesz zrobic sobie krzywdy to posiech nie jest wskazany..a kwait lostosu polega na tym ze siadasz po 'turecku' z ta mala roznca ze stpoy ukladasz na udach
Miracle - Sob 11 Gru, 2004 19:53
Temat postu:
Ja probowalam jogi.Z jakim skutkiem???Dla mnie to tylko i wylacznie strata czasu. Neutral
Elly - Sob 11 Gru, 2004 21:17
Temat postu:
Czy to strata czasu to nie wiem ... potem jestes bardzo rozciagnięta i możesz zrobic np. wspomniany tu szpagat Smile
frigg - Nie 12 Gru, 2004 14:31
Temat postu:
poza tym joga to nie tylko cwiczenia...chodzi o to ze przez cwiczenia poznajesz wlasne cialo i osiagasz wlasnie za pomoca asan i pranajam wewnetrzny spokoj, joga uczy cierpliwosci i przelamania w sobie lekow i osiagnieca tego co do tej poru wydawalo sie poza naszymi mozliwosciami...ale nic nie przychodzi odrazu..

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group