Dzieci OnLine

Muzyka, Kultura, Media - Zmierzch (Twilight)

violetLily - Wto 17 Mar, 2009 18:35
Temat postu: Zmierzch (Twilight)
No cóż. Przyznaję sie bez bicia, że zaczrowała mnie historia Belli Swan, która zakochała się z wzajmnością w wampirze - Edwardzie... Książkę przeczytałam jedym techem, dosłownie nie moglam się od niej odwerwać... Film także bardzo mi się spodobał, lecz nie zawierał tylu wątków, opisanych w niesamowity sposób w książce. Jestem pełna podziwu dla autorki tej sagi - Stephanie Meyer. Jutro zaczynam nastepną cześć opowiadania.

Dodam tylko, że wcale mnie nie ciągnęło do czytania, takiej "grubej" i pewnie "nudnej" książki ;P

Ktoś z was jeszcze czytał Zmierzch, lub oglądał film? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami Wink
nasty_girl - Wto 17 Mar, 2009 19:48
Temat postu:
Jako romansidło może być, szkoda tylko, że idąc do kina miałam ochotę na horror..
Dazul - Wto 17 Mar, 2009 20:07
Temat postu:
Ja czytałam książkę a film już mam ściągnięty ale jeszcze nie oglądałam. Smile
violetLily - Wto 17 Mar, 2009 20:12
Temat postu:
Heh, w kinie nie wiele mogłaś zobaczyć, bo w filmie wszystko było tak skrócone i uproszczone.. Po prostu bez "zbędnych" kompikacji. Książka jest lepsza.. ;D

A tak poza tym w dalszej części opowiadania nie będzie już tak różowo..
@siex - Sro 18 Mar, 2009 15:20
Temat postu:
Nie czytałam ani nie oglądałam filmu, ale wszyscy w szkole mówią, że książka i film są świetne!
hippie - Sro 18 Mar, 2009 19:40
Temat postu:
Chcę obejrzeć, ale nie mam jak (poza kinem) ;/
Dazul - Czw 19 Mar, 2009 10:41
Temat postu:
hippie napisał/a:
Chcę obejrzeć, ale nie mam jak (poza kinem) ;/


Nie masz Aresa albo jakiegoś innego programu do ściągania filmów itp?

Ja tam w 2009 r byłam tylko 2 razy w kinie.Po co ? Mi się tam nie opłaca ;p
PRZECIEŻ JEST KRYZYS biggrin
Anonymous - Czw 19 Mar, 2009 14:54
Temat postu:
Nieprawda, przecież czytałem, że ostatnio Polacy kupują, tak jak kupowali, jakby kryzysu nie było. I rzeczywiście, nie ma co się bać Smile
violetLily - Czw 19 Mar, 2009 15:18
Temat postu:
Książka jest lepsza ;D Warto najpierw przeczytać, a potem obejrzeć film Wink
hippie - Pią 20 Mar, 2009 01:06
Temat postu:
Dazul napisał/a:
Nie masz Aresa albo jakiegoś innego programu do ściągania filmów itp?

Ja tam w 2009 r byłam tylko 2 razy w kinie.Po co ? Mi się tam nie opłaca ;p
PRZECIEŻ JEST KRYZYS

Ja chyba z rok nie byłam w kinie xD Wolę właśnie ściągnąć. Ale kiedy ostatnio patrzyłam, to jeszcze Zmierzchu nie było, muszę sprawdzić jeszcze raz.

violetLily napisał/a:
Książka jest lepsza ;D Warto najpierw przeczytać, a potem obejrzeć film

Lubię czytać książki i gdybym miała czas, to na pewno wolałabym to niż film ; P
violetLily - Pią 20 Mar, 2009 01:17
Temat postu:
Ja przyznam, że lubię czytać tylko to co mnie interesuje ;p W przeciwnym wypadku czytanie książki tak się rozciąga, że szok ;p Tą przeczytałam w 3 dni, strasznie mnie wciągnęła ;D Ale nie wszystkim się może podobać taki romans ;D
hippie - Pią 20 Mar, 2009 01:19
Temat postu:
Mam tak samo ; ) Lektury ( bo są przeważnie nudne) się dłużą i czytam na ostatnią chwilę.
violetLily - Pią 20 Mar, 2009 01:21
Temat postu:
Ojj taa.. xd Lektury to dla mnie katusze.. Najgorsze.. Zdarzyło się, że raz nie przeczytałam całej, ale jakoś przeszłam przez opracowanie w szkole ;p
hippie - Pią 20 Mar, 2009 01:25
Temat postu:
Mi się przeważnie udaje zaliczyć sprawdzian z lektury, a w tym roku szkolnym żadnej nie przeczytałam xD
violetLily - Pią 20 Mar, 2009 01:36
Temat postu:
W takich przypadkach nie ma to jak rozwinięte streszczenia ;P Przyznam, że korzystam z nich nawet jak przeczytam książkę, bo wtedy jest mi łatwiej wszystko poukładać sobie w głowie. Przy Zmierzchu nie miałabym najmniejszego problemu z tym ;D
Dazul - Pią 20 Mar, 2009 09:39
Temat postu:
Mi w tym roku szkolnym kazali tylko 2 ¨lektury¨ czytać : Narnia (czy jak to się tam pisze) i coś tam o psie.O lol jakie NUDY! W Narni zostało mi tylko trochę a o tym psie to pół książki xD. Ale później zapytałam się koleżanek w budzie i jakoś tam udało mi się zaliczyć Smile
Shaunri - Pią 20 Mar, 2009 15:55
Temat postu:
"coś tam o psie" - Czyżby "Pies, który jeździł koleją"? Toż to jedna z najlepszych lektur jakie kiedykolwiek czytałem : )
Dazul - Pią 20 Mar, 2009 16:05
Temat postu:
niee,coś innego pies nazywał się Buck xD
Anonymous - Pią 20 Mar, 2009 16:07
Temat postu:
A może książka "Dialogi" S.Lema? Aaaa, zapomniałem że nic nie ma o psach (ale jak są elektrrycerze, to psy też będą Smile).
Dazul - Pią 20 Mar, 2009 20:15
Temat postu:
Mam! w necie znalazłam.
Jak dadzą wam do przeczytania "Zew krwi" Jack'a London'a....bójcie się!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zew_krwi

Tu jest streszczenie.
O lol nie polecam! Może się komuś podoba mi nie! Jak Zmierzch w jeden dzień przeczytałam 5 tematów to to gów*** w jeden dzień pół tematu tylko.
Weśśśśś...

Ale z testu z książki zdałam xD
Słupek - Pią 20 Mar, 2009 20:19
Temat postu:
Zew krwi był dosyć ciekawy, ale ja mam dziwny gust chyba, podobały mi się np. Werter i Lalka
Shaunri - Pią 20 Mar, 2009 20:22
Temat postu:
London jest fenomenalny. Ale jak London to tylko po Angielsku, w tłumaczeniach cały urok traci : )
nasty_girl - Pią 20 Mar, 2009 20:46
Temat postu:
Werter tak, ale żeby Lalka? Toż to sadomasochizm. A jeszcze większym było dowiedzieć się po przeczytaniu 1 tomu, że to nie jest cała książka, tylko 1 tom ;( Z tych grubszych na pierwszym miejscy była Zbrodnia i kara Wink
Dazul - Pią 20 Mar, 2009 20:55
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Zew krwi był dosyć ciekawy, ale ja mam dziwny gust chyba, podobały mi się np. Werter i Lalka


Nie wiem mi się tam nie podobało były sceny bardzo drastyczne a zarazem nudne.
Maziak - Sro 27 Maj, 2009 14:00
Temat postu:
Ja też się zakochalam w Zmierzchu, nie umiem dostać 4 części.
violetLily - Sro 27 Maj, 2009 17:21
Temat postu:
Ja już przeczytałam wszystkie po kilka razy ;P
Czwarta jest tak zawiła i ciekawa, że przeczytałam ją dosłownie w 2 dni ;d
A teraz tylko czekać na ekranizację dalszych części.
Anonymous - Sro 27 Maj, 2009 18:06
Temat postu:
Ja również mam bzika na punkcie Zmierzchu... i film, i książki (4 tomy) mam już za sobą, o ile można to nazwać "za sobą". Świetne książki... w filmie jest kilka niedopowiedzeń, ale, nic nie jest doskonałe.

Maziak- http://www.allegro.pl/item638520738_stephenie_meyer_przed_switem_tom_4_sagi.html
Czwarty tom.

http://www.allegro.pl/item623633489_meyer_saga_zmierzch_pakiet_4_tomow_przed_switem.html

Und cała saga.

Wink
violetLily - Sro 27 Maj, 2009 20:32
Temat postu:
Ja wciąż czytam od nowa. ;P Tak mi się podobają.
Maziak - Sro 27 Maj, 2009 21:01
Temat postu:
Tylko ponoć w czwartej jest ten 'Dziennik Jacoba' co jest troszkę poplątane bo połowę pisze Jacob a połowę Bella. Jedna rzecz mnie ciekawi skoro wampiry nie mają krwi to jak oni się mogli kochać i ona mogła zajść w ciążę? (chodzi o erekcję)
Słupek - Sro 27 Maj, 2009 21:03
Temat postu:
Po ostatnim wpisie postanowiłem to przeczytać :]
Maziak - Sro 27 Maj, 2009 21:15
Temat postu:
A faceci tylko o jednym ;P
Tylko licz się z tym że to dopiero w 4 części ]:>
violetLily - Sro 27 Maj, 2009 21:20
Temat postu:
Bo Edward okazał się jakimś odmieńcem (kurczę, umknęła mi nazwa takiego zjawiska, wszystko opisane jest w Przed Świtem) ;P
No jest ten dziennik Jacoba.. Jejku. Najlepsze wątki z nim, to wtedy gdy kłóci się z Rosalie. ;]

[ Dodano: Sro 27 Maj, 2009 20:21 ]
Slupek, pewnie nie będzie nawet patrzył na wcześniejesze części ;]
To ja jeszczę podpowiem, że wszystko zaczyna się od rozdziału 5. - Wyspa Esme xP
Maziak - Sro 27 Maj, 2009 21:28
Temat postu:
xD Kurde no nie umiem dostać tej 4 części jak sie wkurzę to ją kupię
violetLily - Sro 27 Maj, 2009 21:33
Temat postu:
No jak nie umiesz? ;P Jak masz środki, to kupisz sobie w każdej księgarni. ;]
Maziak - Sro 27 Maj, 2009 21:35
Temat postu:
chodzi że w bibliotece bo tam najpierw szukam
violetLily - Sro 27 Maj, 2009 21:37
Temat postu:
Aaa to troszkę chyba będzie trzeba poczekać. Przynajmniej w moich okolicach, narazie w bibliotekach nie ma co szukać.
Maziak - Sro 27 Maj, 2009 21:39
Temat postu:
U nas są rozchwytywane strasznie bo sa po 1 egzemplarzu
violetLily - Sro 27 Maj, 2009 21:40
Temat postu:
Aaa.. Wink
To trzymam kciuki za to, że szybko dostaniesz Przed Świtem w swoje sidła. ;]
I choć to ponad 720 stron, to strasznie wciąga i da się przeczytać w 2 dni.
Maziak - Czw 28 Maj, 2009 09:03
Temat postu:
No resztę części przeczytałam w 1 dzień, bo tak wciąga.
violetLily - Czw 28 Maj, 2009 19:47
Temat postu:
Ojj tak. Wink Dokładnie. Super książka. Ukłony dla autorki. Wink
Fikcja - Wto 13 Paź, 2009 20:11
Temat postu:
przeczytałam.
postać wampira wykreowana przez panią Meyer... brr. zakochany kundel na niedźwiedzie, pseudo ideał, z jakże tragiczną historią życia, cholernie dbający (och, jestem niebezpieczny, trzymaj się ode mnie z daleka) o śmiertelniczkę, która w dalszych częściach jest gotowa wskoczyć mu do łóżka, którego właściwie nie posiada i swoją drogą może z niej zrobić koktajl...

nie polecam, zdecydowanie nie polecam.
nnnina - Wto 13 Paź, 2009 20:49
Temat postu:
te książki są super ja przeczytałam dobiero pierwsze 2 i zaczynam 3 ale już nie mogę doczekać się premiery Księżyca w nowiu 20 lub 21 listopada(oglądałam zmierzch ale zdecydowanie wolę książkę) Smile
SIMON300195 - Wto 13 Paź, 2009 21:18
Temat postu:
dziewczyny NIe odnawiać tematów ! Mad
Fikcja - Wto 13 Paź, 2009 21:31
Temat postu:
a co złego jest w odnowieniu ogólnego tematu? Rolling Eyes każdy ma się w nim prawo wypowiedzieć, pytanie było co sądzicie o książce. to nie jest temat typu "mam taki i taki problem" sprzed kilku lat Rolling Eyes
quara99 - Wto 13 Paź, 2009 22:01
Temat postu:
przyznam, że się zgadzam z Fikcją ;]
SIMON300195 - Sro 14 Paź, 2009 15:38
Temat postu:
Fikcja napisał/a:
a co złego jest w odnowieniu ogólnego tematu? Rolling Eyes każdy ma się w nim prawo wypowiedzieć, pytanie było co sądzicie o książce. to nie jest temat typu "mam taki i taki problem" sprzed kilku lat Rolling Eyes



założycielki tematu już nie ma więc uważam to za bez sensowne odnawianie... ;/
eviltwin1 - Sro 14 Paź, 2009 16:12
Temat postu:
Fikcja ma stuprocentową rację. Temat dotyczy wymiany ogólnych spostrzeżeń o książce, która nadal cieszy się popularnością, a w przyszłości również każdy może ją przeczytać.
quara99 - Sro 14 Paź, 2009 17:06
Temat postu:
przecież to nie tylko jest dla założycielki temat, bo jestem pewna że nie tylko 1 osoba wchodziła tu więcej niż ona!!

Simon, nie obraź się, ale według mnie nie masz racji.
Nens - Sro 14 Paź, 2009 17:39
Temat postu:
Racja, w odnawianiu tematu nie ma nic złego, jeśli nie jest to jakiś problem, który został już dawno rozwiązany.
SIMON300195 - Sro 14 Paź, 2009 22:20
Temat postu:
Rolling Eyes
Fikcja - Czw 15 Paź, 2009 21:37
Temat postu:
SIMON300195 napisał/a:
Rolling Eyes


twój post to zwykły spam Rolling Eyes

Założycielka tematu założyła go po to, żeby użytkownicy mogli wypowiadać się na temat książki i zakładanie nowego tematu byłoby po prostu śmieceniem na forum Rolling Eyes Każdy ma prawo tu napisać co o książce myśli, mogą być wznowione dyskusje na ten temat wśród nowych użytkowników, a ty tu przywołujesz jakieś prawa z kosmosu i robisz wojnę o coś, co w ogóle nie podlega jakiemukolwiek pierdzieleniu, bo to nie jest temat typu "mam problem" sprzed kilku lat Rolling Eyes dotrze to do ciebie w końcu?
SIMON300195 - Czw 15 Paź, 2009 22:09
Temat postu:
Fikcja napisał/a:
SIMON300195 napisał/a:
Rolling Eyes


twój post to zwykły spam Rolling Eyes

Założycielka tematu założyła go po to, żeby użytkownicy mogli wypowiadać się na temat książki i zakładanie nowego tematu byłoby po prostu śmieceniem na forum Rolling Eyes Każdy ma prawo tu napisać co o książce myśli, mogą być wznowione dyskusje na ten temat wśród nowych użytkowników, a ty tu przywołujesz jakieś prawa z kosmosu i robisz wojnę o coś, co w ogóle nie podlega jakiemukolwiek pierdzieleniu, bo to nie jest temat typu "mam problem" sprzed kilku lat Rolling Eyes dotrze to do ciebie w końcu?



Zrozum ty kobieto (dziewczyno) że założycielki tego tematu czyli violetLily już nie ma na forum.... Zauważ też że nie ma tez Dazul,@siex,hippe (ta własciwie jest od czasu do czasu)
A sama założycielka pyta czy "fajna była książka" ale jej już nie ma, to poco?!?!? pisać? Żeby nabić ?


A nowych użytkowników mało co widać bo "wczoraj rejstrowali,dzisiaj zadali pyatnie na ktorą od razu dostali odpowiedz a jutro znów odchodzą" i tak w kółko

Może byś miała troche kultury do mnie do innych forumowiczów,ale pamiętaj te forum jest do dyskucji (jak tematy są aktywne) a nie do przezywania na wzajem...
Fikcja - Czw 15 Paź, 2009 22:13
Temat postu:
pierwsze: gdzie cię przezywam?
drugie: gdzie widzisz brak kultury? używam wyzwisk? obrażam kogoś?

chyba się załamałam rozumowaniem simona Rolling Eyes

dotrze do ciebie kiedyś, że tematy takiego typu są DLA WSZYSTKICH, nie dla założycielki tematu i że MOŻNA SIĘ W NICH WYPOWIADAĆ NIEZALEŻNIE OD TEGO, KIEDY ZOSTAŁY ZAŁOŻONE?

/caps wyłącznie w celu podkreślenia, wyrażam też nadzieję, że może bardziej dzięki temu to do simona dotrze
SIMON300195 - Czw 15 Paź, 2009 22:16
Temat postu:
Fikcja napisał/a:
pierwsze: gdzie cię przezywam?
drugie: gdzie widzisz brak kultury? używam wyzwisk? obrażam kogoś?

chyba się załamałam rozumowaniem simona Rolling Eyes

dotrze do ciebie kiedyś, że tematy takiego typu są DLA WSZYSTKICH, nie dla założycielki tematu i że MOŻNA SIĘ W NICH WYPOWIADAĆ NIEZALEŻNIE OD TEGO, KIEDY ZOSTAŁY ZAŁOŻONE?

/caps wyłącznie w celu podkreślenia, wyrażam też nadzieję, że może bardziej dzięki temu to do simona dotrze


nie filozofuj nie róbmy z tego afery pogadamy na PW I załatwimy prywatnie pasuje?
Fikcja - Czw 15 Paź, 2009 22:22
Temat postu:
lol, teraz nie filozofuj? Rolling Eyes sprawy prywatne?
i tak sprawę prywatną będziesz robił za każdym razem, jak wielce uznasz że ktoś odświeżył zły temat? argumentów ci nagle zabrakło?
nie wnikam, koniec tematu, mam nadzieję że sobie kilka razy przeczytasz mój post trochę wyżej, amen.

przepraszam użytkowników za tą dyskusję z owym człowiekiem, ale trudno się było powstrzymać, no i jeśli jest tu jakiś mod, to warto to przenieść do tematu, który simon założył, "odświeżanie tematów" chyba to było.
SIMON300195 - Czw 15 Paź, 2009 22:33
Temat postu:
Fikcja napisał/a:
lol, teraz nie filozofuj? Rolling Eyes sprawy prywatne?
i tak sprawę prywatną będziesz robił za każdym razem, jak wielce uznasz że ktoś odświeżył zły temat? argumentów ci nagle zabrakło?
nie wnikam, koniec tematu, mam nadzieję że sobie kilka razy przeczytasz mój post trochę wyżej, amen.

przepraszam użytkowników za tą dyskusję z owym człowiekiem, ale trudno się było powstrzymać, no i jeśli jest tu jakiś mod, to warto to przenieść do tematu, który simon założył, "odświeżanie tematów" chyba to było.


nie zabrakło argumentów i nie zamierzam z tobą wnikać w dyskucję mam tego dość o ciebie olałem leje oleję się

Amen,Ave.........
eviltwin1 - Pią 16 Paź, 2009 15:25
Temat postu:
SIMON300195 napisał/a:
ciebie olałem leje oleję się

?
Simon, zrozum, że twój tok rozumowania jest jak najbardziej błędny. Ogólnie patrząc - ty masz jakąś manię na punkcie odświeżania - i nabijania - tylko zauważ, że sam pisząc po raz enty w enty tematach "nie odświeżaj!", nabijasz sobie posty.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group