Dzieci OnLine

Poezja - Milczę.....

DeaDAngeL - Nie 25 Mar, 2007 21:19
Temat postu: Milczę.....
Gdy świat staje się czarny
Milczę
Gdy koniec zbliża się marny
Milczę
Chcę wyrwać się spod kontroli
Nikt nie wie jak ta niewola boli...
Gdy dzieje się coś złego
Krzyczę
Gdy ktoś chce zburzyć harmonię świata mego
Krzyczę...
Chcę wykrzyczeć siebie...
Milknę,
Za moment znów krzyczę...
By umilknąć na wieki...
I żyję w cierpieniu...
Cierpię w milczeniu...
Memi - Pon 26 Mar, 2007 18:46
Temat postu:
Takie to niewiadomo co, źle się czyta, raz jest 5 sylab w wersie a raz 15.
I w pewnym momencie brak jest rymu co całkiem rozwala cały wiersz. I brak puenty.
ewamarchewa - Pon 26 Mar, 2007 21:39
Temat postu:
Tego wiersza nie napisał Mickiewicz, tylko dziewczyna, która ZACZYNA pisać (co robi moim zdaniem bardzo dobrze). A może tak jak w "Panu Tadeuszu" ma pisać po 13 sylab w wersie, co? To nie jest niewiadomo kto, tylko osoba mniej więcej w naszym wieku. Wyrozumiałości trochę Very Happy
Shaunri - Wto 27 Mar, 2007 12:12
Temat postu:
ewamarchewa - To po kiego oceniać czyjeś wiersze jeśli nie można napisać subiektywnie (Edit) co się o danym tworze sądzi?

Edit: Subiektywnie, obiektywnie, co za różnica : )?
ewamarchewa - Wto 27 Mar, 2007 15:33
Temat postu:
A czy ja piszę, że nie można pisać obiektywnie? Krytyka też jest dobra. Ale moim zdaniem post Memi zabrzmiał troszkę niegrzecznie. Takie miałam odczucie. No cóż, może się mylę.
Memi - Wto 27 Mar, 2007 16:57
Temat postu:
Buahahahahahahah Twisted Evil
NIEGRZECZNIE???
Napisałam coś co odbiega od tego, co pewnie napisze reszta forumowiczów i juz niegrzecznie??
Dziecko drogie przeczytaj sobie tego posta jeszcze raz bo widze że Twój pogląd na ten temat jest trochę wąski.
I niech mi ktoś powie że to było obraźliwe czy niegrzeczne to padnę z niemocy nad idiotyzmem ludzkim.
I moja ocena tegoż wiersza była subiektywna.
ewamarchewa - Czw 29 Mar, 2007 15:42
Temat postu:
Subiektywna? Na pewno? No cóż, sama się przyznajesz.
Słupek - Czw 29 Mar, 2007 18:35
Temat postu:
A to zbrodnia jakaś mieć własne zdanie na jakiś temat? Zasada jest prosta - jak coś publikuję, muszę być przygotowanym na krytykę. Na wierszach się nie znam, ale ten mi się nie podoba, rymy to czysta częstochowszczyzna, styl i tematyka typowe dla grafomanów z gimnazjum.
Memi - Czw 29 Mar, 2007 19:10
Temat postu:
ewamarchewa napisał/a:
Subiektywna? Na pewno? No cóż, sama się przyznajesz.

Eeee.... niby do czego?? Tak, subiektywana czyli jakbyś nie wiedziała taka bardziej od siebie.
ewamarchewa - Pią 30 Mar, 2007 11:36
Temat postu:
Z Wikipedii:
Cytat:
Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość.

Więc moim zdaniem nie jest to tylko "pisanie oceny od siebie"

Dobra, nie kłócę się już z Wami, ale czytając post Memi naprawdę zauważyłam, iż był on trochę... no, nie obraźliwy, ale coś w tym stylu. Very Happy
Słupek - Pią 30 Mar, 2007 14:21
Temat postu:
To teraz bądź taka miła i wytłumacz mi w jaki sposób można oceniać wiersze i inne dobra kultury obiektywnie.
ewamarchewa - Pią 30 Mar, 2007 17:02
Temat postu:
No dobra, Wasza racja. Ale ja dalej stoję uparcie na swoim, że tamten post brzmiał dziwnie.
opętana - Pią 30 Mar, 2007 17:17
Temat postu:
yhy, trzeba jakoś sie wymigać, bo sie wytłumaczyć nie umie
Memi - Sob 31 Mar, 2007 11:19
Temat postu:
ewamarchewa napisał/a:
Więc moim zdaniem nie jest to tylko "pisanie oceny od siebie"

Oj, dobra z Wikipedii to i ja umiem korzystać.
ewamarchewa - Sob 31 Mar, 2007 16:17
Temat postu:
opętana napisał/a:
yhy, trzeba jakoś sie wymigać, bo sie wytłumaczyć nie umie



A umie, umie. Obiektywnie można oceniać wiersze, nie zwracając uwagi na to, kim jest osoba, która to napisała. O.
Słupek - Sob 31 Mar, 2007 17:14
Temat postu:
ewamarchewa napisał/a:
Obiektywnie można oceniać wiersze, nie zwracając uwagi na to, kim jest osoba, która to napisała.

ewamarchewa napisał/a:
Tego wiersza nie napisał Mickiewicz, tylko dziewczyna, która ZACZYNA pisać (co robi moim zdaniem bardzo dobrze). A może tak jak w "Panu Tadeuszu" ma pisać po 13 sylab w wersie, co? To nie jest niewiadomo kto, tylko osoba mniej więcej w naszym wieku. Wyrozumiałości trochę

Jesteś obrzydliwie nieobiektywna Smile
ewamarchewa - Sob 31 Mar, 2007 19:21
Temat postu:
Miałam na myśli to, że nie zwracając uwagi na to, czy się daną osobę lubi czy nie. Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group