Dzieci OnLine

Muzyka, Kultura, Media - Co aktualnie czytacie?

Monik - Pią 02 Mar, 2007 18:58
Temat postu: Co aktualnie czytacie?
Co aktualnie czytacie i co Wam się spodobało.
Nikita - Pią 02 Mar, 2007 19:01
Temat postu:
Zielony skarbiec Polski - Krzysztof Fronczak
o Lasach Państwowych w Polsce.
Laki - Pią 02 Mar, 2007 19:44
Temat postu:
Pachnidło- właściwie to skończyłem tydzień temu czytać ;d
opętana - Pią 02 Mar, 2007 20:16
Temat postu:
Kamienie na szaniec - własciwie to skonczylam dwa dni temu czytac: P
;]
Juchu:) - Pią 02 Mar, 2007 22:32
Temat postu:
"Demon i panna Prym" Paulo Coelho - dziś skończyłam
A jestem w trakcie czytania "Kordiana"
Słupek - Sob 03 Mar, 2007 00:28
Temat postu:
Kłamca - Jakub Ćwiek
Całkiem przyjemne opowiadania o nordyckim bogu, Lokim, który wykonuje brudną robotę dla aniołów.

Z zimną krwią - Truman Capote
Pełna dokumentacja zbrodni dokonanej na rodzinie amerykańskich farmerów. Od planowania, przez morderstwo, śledztwo rozprawę do egzekucji. Wszystko oparte na faktach. Bardzo polecam.

Aktualnie czytam Ogniem i mieczem. Wierzcie lub nie, ale dla przyjemności, nie z obowiązku.
nasty_girl - Sob 03 Mar, 2007 07:47
Temat postu:
w czwartek Kordiana skończyłam
i męczę od jakiegoś czasu "Życie codzienne we Francji w czasach Ludwika XiV" bleeeeee
Akacja12 - Sob 03 Mar, 2007 09:17
Temat postu:
Anny Rice - Wampira Lestata Wink chciałam zacząć od Wywiadu z Wampirem, ale nie wyszło Wink
ewamarchewa - Sob 03 Mar, 2007 12:25
Temat postu:
Ja "czytam" (już od końca listopada Razz) "Romeo i Julia". Jakoś mi tak nie przypadło do gustu.
Juchu:) - Sob 03 Mar, 2007 18:07
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Aktualnie czytam Ogniem i mieczem. Wierzcie lub nie, ale dla przyjemności, nie z obowiązku.


Wierze też kiedyś to czytałam sama z siebie ale nie skończyłam... za to przeczytałam Potop - i musze powiedzieć że to superowa książka.
Nika13 - Nie 04 Mar, 2007 22:11
Temat postu:
Ja teraz czytam Białą Magię L.M. Montgomery
Polecam Very Happy
Nikita - Nie 11 Mar, 2007 10:10
Temat postu:
Właśnie skończyłam czytać "Niebo z widokiem na niebo" Marty Fox - jest to współczesna powieść o uczuciach, dojrzewaniu, zagubionej młodzieży. Dla mnie przeciętne. Nie lubię tego typu książek z serii dla nastolatek.

Natomiast wczoraj zaczęłam czytać Makbeta Williama Szekspira. Smile
Ninka - Nie 11 Mar, 2007 11:28
Temat postu:
Czwarty lipca- Pattersona
i
Czarny kodeks- Pierres
Nika13 - Nie 11 Mar, 2007 11:53
Temat postu:
kończę 4 część "Opowieści z Narnii"
Laki - Nie 11 Mar, 2007 12:01
Temat postu:
Ja sobie dziś kupiłem:

Amanda Filipacchi- "Miłość jest straszna"
Ninka - Nie 11 Mar, 2007 13:05
Temat postu:
I co straszna ta ksiązka czy fajna?? Laughing
Tremere - Nie 11 Mar, 2007 15:34
Temat postu:
splątane sieci (dylogia liriel) ;P
Anonymous - Nie 22 Kwi, 2007 20:29
Temat postu:
Teraz czytam książkę "Forrest Gump". Film już oglądałam kilka razy, teraz czytam książkę. Bardzo mi się podoba Smile Książkę mam od 1995r. i dopiero teraz się za nią wzięłam. No cóż, na 5 lat co tam mogłam zrozumieć Wink Mam też drugą część "Gump i Spółka". Podobno ma wyjść film i to z tym samym aktorem - Tom'em Hanks'em. Facet naprawdę idealnie pasuje do roli Forrest'a Smile
opętana - Nie 22 Kwi, 2007 20:41
Temat postu:
w sumie 'nikt nie wyjdzie stad zywy - historia jima morrisona'
nasty_girl - Nie 22 Kwi, 2007 21:38
Temat postu:
skończyłam śluby panieńskie.. i na razie odpoczywam, a w weekend biorę się za .. Potop ;(
mała 13 - Pon 23 Kwi, 2007 16:38
Temat postu:
a ja..... Krzyżacy..... obrzydliwe..... <blee>

zna ktos strone z opracowaniem do tej książki ??
Akacja12 - Pon 23 Kwi, 2007 20:54
Temat postu:
A właśnie, musze przeczytać Krzyżaków jak tylko skończe tego wampira (pisalam nieco wyzej o nim, ale jakos zapomnialam o nim).
Anonymous - Pon 23 Kwi, 2007 22:00
Temat postu:
mała 13 napisał/a:
a ja..... Krzyżacy..... obrzydliwe..... <blee>

Znam ten ból Razz
Nika13 - Wto 24 Kwi, 2007 10:45
Temat postu:
Ja teraz czytam 7 część "Seri niefortunnych zdarzeń" Lemony Snicketa uwielbiam te ksiażki Very Happy
aneta007 - Wto 24 Kwi, 2007 12:42
Temat postu:
a ja wszystkie ksiazki z serii ,, NIE DLA MAMY NIE DLA TATY LECZ DLA KAZDEJ MALOLATY,,
nasty_girl - Wto 24 Kwi, 2007 19:40
Temat postu:
mała 13 napisał/a:
zna ktos strone z opracowaniem do tej książki ??




wystarczy wpisać w google, lub przejść się do pierwszej lepszej księgarni.. lol
Juchu:) - Sro 25 Kwi, 2007 00:00
Temat postu:
aneta007 napisał/a:
a ja wszystkie ksiazki z serii ,, NIE DLA MAMY NIE DLA TATY LECZ DLA KAZDEJ MALOLATY,,


Nie cierpie książek tego typu, bleee... z tej serii przeczytałam jedną-głupia, i nudna jak flaki z olejem.
mała 13 - Sro 25 Kwi, 2007 15:03
Temat postu:
przeczytałam całą serię "pamietników księżniczki". polecam. tylko czytajcie po kolei, a nie tak jak kto tam wezmie bo wtedy nie ma efektu.
Monik - Sro 25 Kwi, 2007 16:59
Temat postu:
aneta007 napisał/a:
a ja wszystkie ksiazki z serii ,, NIE DLA MAMY NIE DLA TATY LECZ DLA KAZDEJ MALOLATY,,

Przeczytałam kilka z nich i nic zaskakującego, każda jest identyczna - najpierw poznają się z chłopakiem, potem się kłócą, a na koniec piękny happy end. Tylko niektórymi szczegółami się różnią, ale i tak wiadomo, jak się skończy.
Słupek - Sro 25 Kwi, 2007 19:47
Temat postu:
Właśnie skończyłem czytać Wolny wybór Miltona i Rose Friedmanów. W trakcie czytania miałem wrażenie, że nasza klasa rządząca przestudiowała tę pozycję bardzo wnikliwie, a potem zaczęła robić wszystko na odwrót, żeby dokuczyć łże-liberałom :/
ewamarchewa - Sro 25 Kwi, 2007 21:11
Temat postu:
Ja się "biorę" za "Romea i Julię".
Marcia10 - Czw 26 Kwi, 2007 12:30
Temat postu:
Aktualnie to "Barry Trotter i bezczelna parodia"

... Ron (tu:Lon) podczas quidicha dostal w leb z pilki, potem mu pielegniarka wczepila mozg goldena retrivera...nie no, polecam bo zmoich streszczen duzo sie nie dowiecie...
ewamarchewa - Czw 26 Kwi, 2007 21:46
Temat postu:
Nie ma jak to prawdziwy "Harry Potter", a nie parodie. Ale każdy lubi coś innego.
Anonymous - Czw 26 Kwi, 2007 23:51
Temat postu:
Kto tu sięgnie po Barry'ego. Chyba osoba, której Harry dał za mało.
Po co robić kopie -_-
Marcia10 - Pią 27 Kwi, 2007 10:52
Temat postu:
ale pierwsze ok 50 stron jest boskie, lalam ze smiechu. dalej to juz lzej.
Akacja12 - Pią 27 Kwi, 2007 14:14
Temat postu:
Niektóre parodie mogą być dobre, kto tam wie co to za książka, ale sam tytuł mnie ostrasza więc nie sięgne (;
Marcia10 - Pią 27 Kwi, 2007 14:37
Temat postu:
dlaczego odstrasza? A jakbym napisala "Barry Trotter i jego sparodiowany świat" do bys sie odwazyla przeczytac? Zreszta. nie oceniaj ksiazki po okladce.
Akacja12 - Pią 27 Kwi, 2007 14:42
Temat postu:
Nie, nie odważyłabym się przeczytać. Akurat bardziej mi odstrasza ta druga część.
Tytuł jednak coś zwykle mówi o książce.
Marcia10 - Pią 27 Kwi, 2007 14:44
Temat postu:
cos.... moze i sie zgodze, ale jesli przeczytalas HP chociaz 2 czesci to bedziesz wiedziala o co chodzi i lala ze smiechu
ewamarchewa - Pią 27 Kwi, 2007 16:48
Temat postu:
I właśnie to mnie by denerwowało i już denerwuje z resztą. Obrażają moją książkę życia!
A co aktualnie czytam?
Zadanie domowe z polskiego? Very Happy
Akacja12 - Pią 27 Kwi, 2007 21:57
Temat postu:
Oh tak, obrażają świętość. Herezja!
Przeczytałam 6 części ^^ ;P ale musze se odświeżyć 5 i 6, najlepiej po angielsku, o ile gdzies wypozycze (;
Marcia10 - Pią 27 Kwi, 2007 21:58
Temat postu:
nie lepiej od razu po polsku?
Akacja12 - Pią 27 Kwi, 2007 22:13
Temat postu:
Polski to ja mam na codzień ^^
ewamarchewa - Sob 28 Kwi, 2007 08:48
Temat postu:
Chcesz poćwiczyć angielski? Dobry sposób.
used - Sro 08 Sie, 2007 21:05
Temat postu:
ja włąsnie skonczyłem "Dzieci z dwora ZOO" straszne..;/

a tu juz chya nikt nie pisze od roku xD
Słupek - Sro 08 Sie, 2007 22:15
Temat postu:
Bo my jesteśmy nieczytaci, dzieci Neostrady takie.
kicp - Czw 09 Sie, 2007 15:22
Temat postu:
Cytat:
Wznosisz się ponad nich: lecz im wyżej wstępujesz,
tym mniejszy się zdajesz oczom zazdrości.
Najbardziej zaś nienawidzą szybujących po niebie.

to nietzsche?

a ja SE poczytuje Celine'a 'podroz do kresu nocy'. Jak powiedzial Bukowski, Celine to najwiekszy pisarz ostatnich 2000 lat. Moze dla mnie nie, ale i tak jest wielki, wspanialy.
Słupek - Czw 09 Sie, 2007 16:01
Temat postu:
Oczywiście, że to Nietzsche.

[OT]Jak to jest, że jak człowiek raz na ruski rok zmieni sygnaturkę, to od razu powraca ktoś, kto od dawna na forum nie bywał i o ten opis pyta?[/OT]
ewamarchewa - Czw 16 Sie, 2007 21:17
Temat postu:
Teoretycznie czytam Quo Vadis. A praktycznie: Więzy Krwi (ff)
kicp - Czw 16 Sie, 2007 21:34
Temat postu:
Słupek napisał/a:


[OT]Jak to jest, że jak człowiek raz na ruski rok zmieni sygnaturkę, to od razu powraca ktoś, kto od dawna na forum nie bywał i o ten opis pyta?[/OT]

moc Nietzschego przyciaga jego wyznawcow! [ot]

a teraz 'moja zupe', w sensie ze jego, Jacka Kuronia.
nasty_girl - Pią 17 Sie, 2007 09:31
Temat postu:
Potop.. od pół roku męczony..
cornelia.j.m - Pią 17 Sie, 2007 11:51
Temat postu:
"Jasne błękitne okna" Edyty Czepiel-bardzo fajna ksiązka:) Film ogladalam 5 razy:P
(film rez.Boguslaw Linda, główne role: Joanna Brodzik, Beata Kawka)
Akacja12 - Pon 20 Sie, 2007 10:01
Temat postu:
Terry Pratchett - Muzyka duszy Smile
ewamarchewa - Pon 20 Sie, 2007 10:53
Temat postu:
Teoretycznie-nadal Quo Vadis. Praktycznie- Wojna w naszej krwi, druga część "Więzów Krwi" (ff)
opętana - Pon 20 Sie, 2007 17:22
Temat postu:
"485 dni na Majdanku"
Laki - Pon 20 Sie, 2007 18:58
Temat postu:
"Pamiętnik Narkomanki"
Marcia10 - Pon 20 Sie, 2007 20:00
Temat postu:
Harry potter i zakon feniksa. Powtarzam przed obejrzeniem filmu.
cornelia.j.m - Pon 20 Sie, 2007 21:56
Temat postu:
Laki napisał/a:
"Pamiętnik Narkomanki"


Tez to czytalam, bardzo fajna ksiazka ale niestety smutna (?)
kicp - Wto 21 Sie, 2007 10:44
Temat postu:
biedna ta ksiazka, ale faktycznie popularna. Moze kazdy powie kilka slow o ksiazce, ktora czyta, a nie tylko suche wymienianie tytulow?
Monik - Wto 21 Sie, 2007 18:31
Temat postu:
"Nie da rady bez czekolady", Caroline Pitcher. Czytałam ze 2 lata temu, powtórzę sobie jeszcze raz, bo nie było w bibliotece żadnych nowości ;] Chyba mi się podobało.
A, i ostatnio skończyłam też "Okularnica" Elżbiety Wojnarowskiej. Też fajna, na początku trochę nudnawo, ale tak gdzieś od środka akcja rozkręciła się i nie oderwałam się aż do końca (skończyłam czytać koło drugiej w nocy ;] )
bobik - Wto 06 Lis, 2007 11:13
Temat postu:
A mnie ostatnio wciągnęła książka Gustawa Herlinga-Grudzińskiego "Inny Świat" - polecam.
Aha no i dla miłośników komiksów mam całkiem fajną stronę z komiksami online www.eKomiksy.pl
Pozdrawiam
Voltres - Wto 06 Lis, 2007 18:32
Temat postu:
To i ja się podziele tym co ostatnio czytam:
Króla szczurów.... Jamesa Clavella
nasty_girl - Wto 06 Lis, 2007 21:29
Temat postu:
Inny świat, czeka mnie za parę tygodni, na ten czas, mam do pon. do przeczytania Jądro ciemności, Cudzoziemkę, Proces i Ludzi bezdomnych.. ;/
CHoCoLaTE - Wto 06 Lis, 2007 21:37
Temat postu:
Ja teraz musze czytac Romeo i Julia (lektura...) juz po pierwszej stronie mialam dosc wiec reszte sprobuje jutro przeczytac... xD
Słupek - Wto 06 Lis, 2007 21:52
Temat postu:
Romeo i Julię dobrze się czyta, krótkie i zgrabnie napisane.


W ramach lansowania się na lyberała - Hans-Herman Hoppe Demokracja. Bóg, który zawiódł. O tym dlaczego anarchokapitalizm jest lepszy od demokracji i dlaczego według autora zamiana monarchii absolutnej na system demokratyczny była błędem.
Anonymous - Sro 07 Lis, 2007 17:39
Temat postu:
Ja teraz czytam Miecz Aniołów - Jacek Piekara.
A jeśli chodzi o szkołę - Dziady cz. III
bonbon - Wto 05 Maj, 2009 10:41
Temat postu:
Aktualnie czytam "Chatę" Williama P. Younga. Przepiękna, wzruszająca książka o odnajdywaniu siebie i o umiejętności radzenia sobie z wielkim bólem. Myślę, że ta książka należy do tych, które w trudnych chwilach mogą dodać otuchy.
Anonymous - Wto 05 Maj, 2009 19:54
Temat postu:
a ja teraz mam kapletny luz od lektur ( cud pierwszy raz od początku roku szkolnego 0 a więc zaczełam czytać dzisiaj "Rezerwat niebieskich ptaków" Ewy Nowackiej ostatnio przeczyta łam "Krzywe 10 "też Ewy Nowackiej a narazie mam wypozyczona ksiązke taj samej autroki "Kiedyś na pewno" bardzo spodobała mi się ta seria
meren_re - Sro 06 Maj, 2009 13:03
Temat postu:
Ja czytam Błysk flesza - książka generalnie traktuje o zjawisku happy slapping.
Anonymous - Sro 06 Maj, 2009 15:30
Temat postu:
Obecnie jestem wolna od lektur i czytam tom III sagi "Zmierzch" pt. "Zaćmienie" Stephenie Meyer. Love
nasty_girl - Sro 06 Maj, 2009 18:56
Temat postu:
Rzymskie prawo prywatne, Prawo rzymskie.. I pewnie do września wałkować będę;/
Słupek - Sro 06 Maj, 2009 19:01
Temat postu:
Czekam aż dojdzie do mnie Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne J. H. de Soto. Zapowiadają się ekscytujące wakacje :]
bonbon - Pią 08 Maj, 2009 10:54
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
Rzymskie prawo prywatne, Prawo rzymskie.. I pewnie do września wałkować będę;/
- nasty, to brzmi tak fascynująco, że aż zazdroszczę Ci tych szalonych wakacji;)

Oraz, meren, co to jest za zjawisko "happy slapping"?<człowiek jest takim ignorantem, jeszcze nie usłyszał o wyrażeniu, a tu już książki o tym napisali:) >
nasty_girl - Pią 08 Maj, 2009 12:41
Temat postu:
Też sobie zazdroszczę. A jeszcze bardziej zaliczeń tego, jakże cudownego przedmiotu Wink <rzygi>
SIMON300195 - Sob 09 Maj, 2009 09:48
Temat postu:
Riaga napisał/a:
Obecnie jestem wolna od lektur i czytam tom III sagi "Zmierzch" pt. "Zaćmienie" Stephenie Meyer. Love


czytałem wszystkie części Smile
eviltwin1 - Nie 10 Maj, 2009 11:36
Temat postu:
SIMON300195 napisał/a:
czytałem wszystkie części

Czytałeś, ale nie przeczytałeś Smile.
smoczek250 - Wto 12 Maj, 2009 21:42
Temat postu:
"Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy?" Roberta Kaplow. Trochę przekleństw, masa śmiechu.
Maziak - Sro 27 Maj, 2009 13:59
Temat postu:
Juchu:) napisał/a:
"Demon i panna Prym" Paulo Coelho - dziś skończyłam


Też czytałam, bardzo fajne.
Przeczytałam zmierzch
Bambisia - Wto 02 Cze, 2009 00:37
Temat postu:
Ostatnio udało mi się do końca przeczytać "Chatę" W.P. Young, świetna opowieść o mężczyźnie, który stracił dziecko i walczy z własnymi emocjami. Przeplata się tu nienawiść i miłość. Książka odpowiada na pytanie gdzie jest Bóg, gdy cierpimy, gdy dotyka nas życiowa tragedia. Polecam serdecznie Smile
Słupek - Wto 02 Cze, 2009 01:24
Temat postu:
To gdzie jest Bóg?
eviltwin1 - Wto 02 Cze, 2009 19:47
Temat postu:
W książce? Smile
adam2 - Wto 02 Cze, 2009 20:04
Temat postu:
dużo gaZET Dziennik Zachodni, Fakt , Party i nie tylko.
klotka - Czw 01 Paź, 2009 22:06
Temat postu:
Tez kiedys przeczytalam "Chate", jak Bambisia. Ladna ksiazka. Ale moim zdaniem nie odpowiada na pytanie gdzie jest Bog. Ona z cala stanowczoscia zapewnia, ze On po prostu JEST.
Natomiast teraz czytam "Zlodziejke ksiazek" Markusa Zusaka. I mam nieodparte wrazenie, ze ta z kolei ksiazka zapewnia, ze spersonifikowana Smierc tez JEST i czeka na nas, czasem nas moze nawet obserwuje... To najlepsza z ksiazek, jakie przeczytalam w ostatnim roku.
eviltwin1 - Pią 02 Paź, 2009 21:31
Temat postu:
Bóg jest, jest, hehe, i go nie ma : ).
Ja polecam Boga Urojonego, autorstwa Dawkinsa, ostatnio mnie mocno wciągnęło. Wprawdzie nic nowego nie udowadnia - ale i tak warto przeczytać.
kamus07 - Pon 05 Paź, 2009 17:45
Temat postu:
ja czytam:

'Namiętnik' Manuela Gretkowska
'Czas celibatu' Carol Shiels i Blanche Howard
'W tańcu' Joanne Harris
'Kryształowy Anioł' Katarzyna Grochola
'Był sobie chłopiec' Nick Hornby
'Dziecko Noego' Eric-Emmanuel Schmitt
'Mamuśki gotowe na wszystko' Jennifer Weiner
'W pogoni za rozumem: Dziennik Bridget Jones' Helen Felding.

to tak aktualnie. jaki mam humor taką sobie czytam, ale wszystkie leżą obok łóżka i są zaczęte :p
klotka - Pią 27 Lis, 2009 10:17
Temat postu:
"Przyciagnij sukcesy z pasja" Agnieszki Przybysz. To bardzo energetyzujaca lektura. Ciekawa. Odzyskuje przy niej wiare w siebie i swoje mozliwosci.
Słupek - Sob 02 Sty, 2010 16:50
Temat postu:
Humor i mądrości Świata Dysku - można sobie na szybko powspominać te cirka koło 30 książek. Zadowalające, ale raczej dla fanów.
eviltwin1 - Sob 02 Sty, 2010 19:48
Temat postu:
Obecnie "Tunele", tom drugi.
klotka - Wto 05 Sty, 2010 10:14
Temat postu:
Teraz czytam "Notatki z wystawy" Patricka Gale. Wciagnela mnie od pierwszych stron. Opowiada o genialnej malarce, ktorej geniusz idzie w parze z obledem. Jedno bez drugiego nie istnieje. Swiadkami mimo woli zycia Rachel sa jej dzieci. Maz zyje przy niej, lecz prawde poznaje dopiero po zaskakujacej wszystkich, bo nie samobojczej smierci...

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group